U kapën 3.4 mln euro, Gjykata e Tiranës liron të dyshuarit e “Toyota Yaris”

January 17, 2020 17:45

U kapën 3.4 mln euro, Gjykata e Tiranës liron të dyshuarit e “Toyota Yaris”

Gjykata e Tiranës ka liruar katër të dyshuarit për rastin e bujshëm të makinës “Toyota Yaris”, në të cilën u kapën 3.4 milionë euro.

Kështu, gjashtë të dyshuarit tashmë do të fitojnë lirinë pas disa muajsh në paraburgim.

Vendimi u mori nga gjykatësi Lezër Sallaku.

Të liruarit janë Alban Mollaymeri, Agim Cekaj, Klevi Cani dhe Edi Lika, ndeërsa Elvis dhe Alfred Vladi janë ende në kërkim.

l.h/ dita

January 17, 2020 17:45
Komento

15 Komente

 1. Artemisa January 17, 17:54

  Ndoshta do te ishte normale po te degjonim per lirimin e ndonje te denuari per Grindje, Ndertim te kasolles se lopes pa leje, mospagim te energjise elektrike etj. si keto.
  Por JO, perdite nga burgu lirohen kriminele, trafikante , vrases e gangstere.
  Rrofte Reforma ne Drejtesi.

  Reply to this comment
  • Arben January 17, 18:30

   Ata maskarenj kanë fajin që nuk bëhet ky vend.

   Reply to this comment
  • Gjykatesit e plepave te shqupit vazhdojne krimet January 18, 00:08

   Ja gjykatesit e shqupit, po shpetojne koleget trafikante te PD-se. Cfare po ndodh? Perse nuk fillon hetimet SPAK? Perse nuk bejne vetingun e ketyre gjykatesve qe leshojne hapur kriminelet e kapur me presh ne dore! Pas shpalljes te pafajshem te Lulzim Bashes ne bashkepunimin me KGB-ne tani dalin te pafajshem edhe trafikantet e Lulzimit dhe Berishes.

   Reply to this comment
 2. MH January 17, 18:38

  Artemisa !

  Ke shume te drejte.Por une do keshilloja qe keto kriminel ti kerkojne drejtesise,Gjyqesorit ti damshperblej per kohen e burgosjes “padrejtesisht” si dhe per shkelje,fyrje te identitetit te marrun neper kembe nga drejtesia e shqiperise.
  Pershendetje !

  Reply to this comment
 3. Nje mjek embriolog January 17, 18:38

  Reformen ne drejtesi e kane helmuar qe ne miter.
  As Amerika as Europa nuk ka c’i ben dot klases sone politike te korruptur deri ne palce.
  Ajo qendron grusht bashkuar rreth Sales, Edit Ilirit e Lulit ()nuk ju kujtojne klasiket Marks-Engels-Lenin-Stalin?)

  Reply to this comment
 4. Nje mjek embriolog January 17, 18:39

  Reformen ne drejtesi e kane helmuar qe ne miter.
  As Amerika as Europa nuk ka c’i ben dot klases sone politike te korruptur deri ne palce.
  Ajo qendron grusht bashkuar rreth Sales, Edit Ilirit e Lulit (nuk ju kujtojne keta klasiket Marks-Engels-Lenin-Stalin?)

  Reply to this comment
 5. R January 17, 18:44

  Po mire bene, se eshte urdher nga larte.
  Po do jete mire qe ti japin edhe leket sepse ju duhen, apo ato vajten atje ne destinacion ku ishin nisur.
  Qeveri kriminelesh, nuk gjene derman ai vend sepse aty qeverise mafja.

  Reply to this comment
 6. Tajari January 17, 18:57

  Kush shpreson se drejtesia do te vendos?.??????
  Ju lutem me jepeni Nje pergjigje te sinqerte.

  Reply to this comment
 7. Baulant Talla January 17, 18:58

  Drejtesia po jep shenja ringjallje (nuk po them ‘rilindje’ se bejme autogol).

  Reply to this comment
 8. Zigur Qarri January 17, 19:49

  Burgjet jan mbushur plot,te burgosurit kan kosto teper te larte dhe Shteti nuk ka Lekë.Qeveria D’Rama mendon,se do te ishte rentabel po t’mos denonin më nja 3-4 vjet,sa te kapi veten ekonomia.

  Reply to this comment
 9. ASD January 17, 20:04

  Kthejuni edhe eurot, sepse shume i keni vonuar ne biznes.

  Reply to this comment
 10. Trafikantet e Mafies jane vete Prokuroret e Gjykatesit o krimba halesh January 17, 21:20

  Poltika + c’Drejtesi+ Media

  jane Trafikantet me te Medhenje ne Shqiperi .

  Fakti ,qe politika ,i njef me rrenj e dhemballe gjithe

  kriminelet e mafiozet e trafikantet Shqiptare

  poashtu edhe Gjykatesit dhe Prokuroret ,

  verteteton sot gjithcka .

  Kush na tregon se jane bo Miljoner gjithe Lopcart e shpellart qe gllaberuan Zyrat e Institucioneve te Drejtesise ?

  Natyrishte jo me vetem me korrupsionin qe ushtronin

  kundrejt cdo te akuzuari ,

  por edhe me veprimtari direkte ne Trafiqe te tilla si kjo
  psh .

  Te gjithe bejne pyetjen ,perse uk denohet njeri
  ne asnji Skandal ?
  Sepse gjithcka na serviret nga media eshte Fallso ,

  mbas cdo Trafiku jane Mafiozet qe kan kapur Drejtesine

  Reply to this comment
 11. Kole Brana i Mokres January 17, 22:13

  Ketu nuk ka shtet se nuk ka patur dhe nuk do te kete drejtesi ne kuptimin e plote te fjales.

  Reply to this comment
 12. ETHEM LALAJ January 18, 09:11

  D I T A:Droga ishte e PD,ndaj Basha shpejtoi te akuzoi T.Ballen ne Kuvend.Gjykata duhet te fustetes ne burg edhe shpifsin L.Basha dhe jo te nxirte nga burgu padrejtesisht edhe ata.Besoi duke marre para-KÇK.
  -PD eshte mesuar te mbijetoi me droge qekurse kultivoi vet LAZARATIN e deklaruare dhe gjithe shqiperine e padeklaruare.Dhe kur doli ne opozite akuzoi Ramen per Avionet e mushkonjat e veta.
  -Se Saliu eshte mesuar 30 vjet duke bere dobiçin vet e per tia lene ne dere kundershtarit.
  -Me kete drejtesi te degjeneruar 99.99 % ky vend ka marr fund.
  -Duke u marre me droge,prostitucion e pune te pista ne 25 vjet,ne kohen e Sales,tashme qe po ashpersohet ligji,Rinia e sotme po largohet nga vendi..por jo se e ka fain Rama.
  -Shqiperia do te behet me pune te ndershme e jo me dembelizme..gjithe diten ne kafene,disko,pabe…e neper bote me pislliqe.Pike

  Reply to this comment
 13. alphade January 18, 13:07

  NE vend te ketyre trafikanteve duhet te shkoje ne qeli ky
  Sallak Qeni, I korruptuar deri ne palce …..! Burgim e kon-
  fiskim Radikal te pasurise te te gjithe prokurorve e gjyka-
  tesve te korruptuar…..! Eshte domosdishmeri historike qe
  ne Kushtet konkrete te vendit tone te vihet Denimi Kapital

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim