U kërkojnë kredite mjekëve të vdekur!

January 20, 2016 09:37

U kërkojnë kredite mjekëve të vdekur!

Përshëndetje DITA! Lexoj shtypin e përditshëm dhe shikoj në mënyrë periodike njoftimin QKEV për personelin mjekësor, mjekë, infermierë, mbi plotësimin e disa detyrimeve plus krediteve, kusht ky për vazhdimin normal të punës.

Deri këtu jemi dakord, por pyesim, a shikohen dhe rifreskohen ndonjëherë këto lista? Aty ka persona mjekë të cilët kanë dalë në pension prej vitesh, deri edhe 10 vjet, të cilët nuk ushtrojnë asnjë aktivitet, qoftë edhe privat.

Ka emër personi I. H. i cili ka dalë në pension prej vitesh dhe jeton në Itali, apo tjetër, B. K. i cili ka dy vjet që ka ndërruar jetë. A kaq të vështirë e ka kjo qendër për të bërë një punë më korrekte duke mos shtuar në mënyrë artificiale shifra të pavlera?

January 20, 2016 09:37
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?