U padit nga ish-ministrja, Gjykata shpall fajtor ish-deputetin e PD

April 8, 2019 13:44

U padit nga ish-ministrja, Gjykata shpall fajtor ish-deputetin e PD

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi është shpallur fajtor nga Gjykata për fyerje dhe shpifje ndaj ish-ministres së Arsimit, Lindita Nikolla.

Në përfundim të gjykimit penal, u vendos që Boçi të dënohet me 50 mijë lekë të rinj, për secilën vepër penale, pra 100 mijë lekë të rinj në total për akuzat e shpifjes dhe të fyerjes.

Por me bashkimin e dënimit, përfundimisht ai do të gjobitet me 70 mijë lekë të rinj.

Ish- ministrja Nikolla paditi ish- deputetin e PD, Luçiano Boçi pasi ky i fundit e akuzoi për vonimin e dëftesave.

Sipas tij, teksa Nikolla ishte në krye të Ministrisë së Arsimit ka manipuluar tenderin për dëftesat, duke vonuar shpërndarjen e tyre.

Gjithashtu, sipas ish- deputetit, të vetmet dëftesa që u printuan dhe u shpërndanë ishin ato të klasës së 9-të për vitin shkollor 2017-2018, por edhe ato rezultuan me gabime.

o.j/ dita

April 8, 2019 13:44
Komento

5 Komente

 1. Spurdhjaket e SHQUP-it April 8, 14:45

  Keshtu e duan te gjithe bajgat e SHQUP-it, per cdo shpifje te paguajne, por jo kaq pak.

  Reply to this comment
 2. Lexuesi i durueshem April 8, 21:11

  Jane te gjithe deputete te shpifjes!
  E muaren ne qafe Shqiperine, pa lere pd, qe e cuan ne gremine.

  Reply to this comment
 3. P April 8, 23:01

  O Luc Nuk te vjen turp nga vetja qe del shpesh bllof
  me qendrimet e prononcimet tuaja publike.

  Reply to this comment
 4. Sinqeritet April 8, 23:27

  Ej PD , ku katandise ! Kush i beson sot keta lango injorante !

  Reply to this comment
 5. sopiqoti April 9, 10:52

  E po,ky BOCI ta ben borxh.Eshte e paket masa qe ju dha se gojen e ka per llafe,nuk i thret mendjes para se te brockollisi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim