U përfol për vrasje, autopsia nxjerr shkakun e vdekjes së Astorit

March 6, 2018 16:46

U përfol për vrasje, autopsia nxjerr shkakun e vdekjes së Astorit

Mjekësia ligjore në Itali ka nxjerrë shkaqet e vdekjes së futbollistit Davide Astori në Itali.

Sipas raportit, vdekja e futbollistit ka ardhur për shkak të infarktit kardiak.

Për futbollistin u përfol se mund të ishte vrarë, por Mjekësia Ligjore i hodhi poshtë këto aludime.

Kujtojmë që Davide Astori u nda nga jeta ditën e diel. Ai u gjet i pajetë në dhomën e tij në hotel në Udine, 2 orë para ndeshjes së kampionatit.

o.j/dita

March 6, 2018 16:46
Komento

1 Koment

  1. Plaku Xhuxhumaku March 7, 01:48

    Dy gabime qe vijne nga mosdia dhe mosnjohja e gjuhes nga jryhet perkthimi:

    1. Shkaku i vdekjes eshte dhene zyrtarisht bradikardi, qe do te thote pushim i zemres duke e ulur ritmin gradualisht, pra eshte vdekje per shkak te pushimit te zemres, por uk eshte infarkt.

    2. Askush nuk “perfoli” vrasjen e Astorit. Autoritetet duke zbatuar procedurat per vdekjet e papritura hapen ate qe quhet “hetim kunder te panjohurve” qe behet per cdo vdekje te papritur deri sa percaktohet shkaku i vdekjes me autopsi, ose procedua te tjera post-mortem.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?