U përmend dje në Kuvend, deputeti i ashpër me Ramën: Do të zhvesh lakuriq, kam videot! Sot fillon përballja ime me ty

June 19, 2020 10:43

U përmend dje në Kuvend, deputeti i ashpër me Ramën: Do të zhvesh lakuriq, kam videot! Sot fillon përballja ime me ty

Deputeti i pavarur Lefter Maliqi i është përgjigjur Edi Ramës. Në një konferencë për mediat, Maliqi me tone të forta ka kërcënuar kreun e qeverisë duke thënë se kundër tij disponon video dhe shumë shpejt do t’i bëjë publike.

Sipas deputetit nga sot fillon lufta e vërtetë me Edi Ramën, “pasi u hapën letrat” dhe premtoi se përballja do ishte e ashpër. Maliqi përmendi disa herë fjalën video dhe lokalin e ish-deputetit Dashamir Peza, duke thënë se aty janë bërë të gjitha pazaret.

“Rama doli dje dhe foli për mua. Dje në mungesën time pa më përmendur emrin dhe duke parë që nuk isha në rresht me të më kishte përmendur mua, foli para deputetëve të opozitës duke i përdorur ata. Nëse është burrë let ëvijë të përballet me mua, sot fillon deklarata e parë e imja dhe do tregoj çdo ditë se çfarë njëriu është ky dhe çfarë monstre është. Do ta zhvesh lakuriq siç është”, ishte kërcënimi i parë i Maliqit.

Më tej deputeti kujtoi Dritan Priftin dhe tha se njësoj si videot e bëra publike nga ai do të tregohen shumë shpejt.

“Se vdiq Dritan Prifti dhe do harrohen videot. Ta harrojë, nuk mungojnë kasetat tek lokali i Dash Pezës. Unë kam video që do i bëjë shumë shpejt publike, se tani fillon përballja ime me të. Dua ti them se dhe ai i infiltruari që ka qenë në grupin e zjarrit dhe ka qëlluar, duhet të hetohet. Unë di shumë për të dhe do t’i bëj publike shumë shpejt. Po i them që paketorin e ke aty në krah të djathtë. Dje ky njëri kërcënoi me mesazhe zotin Basha, por i ka dalë boja”, shtoi ligjvënësi.

Më tej ai foli sërish për Dritan Priftin duke thënë se ish-deputetin e ka përdorur Rama për të bërë dhunë kundër Policisë.

“Dritan Prifti është përdorur nga ky palaço për trazirat e tij në 21 janar, se ai e ka përdorur për të bërë dhunë kundër Policisë së Shtetit. Shpresoj që këtë deklaratë ta dëgjojë dhe ambasada e SHBA dhe ta kuptojë se çfarë monstre kemi në qeveri. Ky duhet të iki dhe do iki nga votat e qytetarëve. Le të vijë të përballet dhe është i humbur me mua”, tha deputeti.

j.l./ dita

June 19, 2020 10:43
Komento

18 Komente

 1. iliri June 19, 11:04

  Να vdiqen idiotet o zot

  Reply to this comment
 2. kjo Ä'ehte gjuha e duhur e politikanit ne nji Parlament o kafhe anadollakesh June 19, 11:55

  do ta zhveshi pastaj do ulet e gjunje dhe

  egersishte do ja marri Te Gjatin ne goje duke e bere KM

  te filloj e renkoje me fjale si :

  “ah mor Lefter-Lefteri c’me bere me ate gojen tate plot jarge ! ) 😉

  Reply to this comment
 3. Zigur Qarri June 19, 11:56

  Lefter Maliqi tha:”Dua ti them se ai i infiltruari që ka qenë në grupin e zjarrit dhe ka qëlluar, duhet të hetohet”.
  (Tema 26 Prill 2019″21 Janari,Strasburgu shpërblen pasardhësit e viktimave.Vetëm familjarë e Aleks Nikës nuk përfitojnë.Vendimi”.)
  http://www.gazetatema.net/2019/04/26/21-janari-strasburgu-shperblen-pasardhesit-e-viktimave-vetem-familjaret-e-aleks-nikes-nuk-perfitojne-vendimi/
  Tema thote:”Ndërkohë që Mark Nika,xhaxhai i Aleks Nikës nuk figuron në listën e të shpërblyerve.Gjykata e Strasburgugt nuk është
  shprehur ende për padinë e familjarëve të Aleks Nikës,vrasja e të cilit nuk ka autor”.
  Vrasja pa autor e Aleks Nikës!Pa autor!Si ka mundësi?Pas vrasjes së Aleks Nikës fshihet i inflirtruari i Edvin D’Ramës.
  Përse dëmshpërbleu Edvin D’Rama familjarët e viktimatave me mbi 2 milion Euro ndërkoh që i del kundra atyre në
  Gjykatën e Strasburgut me perfaqësuesen e Avokaturës së Shtetit,me avokaten Alma Hicka?Kjo sepse Qeveria Rama,
  duke mbrojtur variantin e Qeverisë Berisha,mbron edhe veten,ndërsa dëmshpërblimi ishte për ti mbyllur gojën,që të
  mos ngrinin padi.Por dëmshpërblimi i Ramës me Lekët e takspaguesve shqiptarë,me mbi 500 mijë Euro për çdo Familje,
  nuk mund të barazohej me dinjitetin,me fitimin e së drejtës nga Familjarët,megjithëse shpërblimi ishte 14-35-55 herë më i
  vogël se dëmshpërblimi Ramës.

  Reply to this comment
 4. TT June 19, 11:57

  Edhe Lefter edhe Maliq cfare pret me nga nje I tille.grekoturk turli qensh.jo se dua te mbaj anen e Edrames Po me keta tall loqen Rama .o Zot kush pret Shqiperia te qeveriset nga keta.

  Reply to this comment
  • Futja kot June 19, 12:31

   Lefteri ben si i forte jo per te trembur Ramen, se Rama se pjerdh kete idiot, po per tiu servilosur Lulit. Eshte sjellje tipike e PD.

   Reply to this comment
 5. Ce June 19, 13:54

  Ti ta ha te thate o Lefter hunderri, mos u ngref kot o zagar. Pas 9 muajsh do jesh ne rruge o plehre

  Reply to this comment
 6. Milan June 19, 14:58

  Debil

  Reply to this comment
 7. kris 1 June 19, 15:35

  21 janari do Te zbardhet kur Te vije PS ne pushtet

  Reply to this comment
 8. tomorraku June 19, 15:55

  Mbas ketij “monologut’,plot kercenime qe bere per KM, te mbetet te marresh edhe njihere Kozin qe te kendoje kete here per Lulin dhe Ilirin se per Saliun kendoi atehere kur ishe deputet i Saliut !

  Reply to this comment
 9. ?!?!?!?!?!?! June 19, 15:59

  O Njerez, o qytetar (nqs jeni),o prinder,o ligjvenes perse mbani ne xhep video apo materiale e beni cic miqe me njeri tjetrin?Paguheni per te bere shtetin, per mireqenien e ketij populli qe te mos marre aratine ,sjemi as 3 milion ne vendin tone,perse talleni kaq keq e beni si te forte?!?!?!?!Njeri thote tani fillon lufta,alias dyluftimi,tjetri ne parlament jep deklarate e nxjerr vidio,,,,pu pu kujeeeeee

  Reply to this comment
 10. ?!?!?!?!?!?! June 19, 16:04

  O Njerez, o qytetar (nqs jeni),o prinder,o ligjvenes perse mbani ne xhep video apo materiale e beni cic miqe me njeri tjetrin?Paguheni per te bere shtetin, per mireqenien e ketij populli qe te mos marre aratine ,sjemi as 3 milion ne vendin tone,perse talleni kaq keq e beni si te forte?!?!?!?!Njeri thote tani fillon lufta,alias dyluftimi,tjetri ne parlament jep deklarate e nxjerr vidio,,,,pu pu kujeeeeee,,,,ku ishit deri tani,ka ligj te veproje per keta mostra????

  Reply to this comment
 11. KOKEPALARI June 19, 20:39

  O LEFTERO !!
  Me ke po flet, ai nuk e ka problem qe te jete lakuriq !!
  Bile i ben nder.

  Reply to this comment
 12. Adih June 19, 21:04

  Reklamoi vidiot ,cfare pret ?
  Bile po te ishje burre ti , i kishje shperndare keto vidio ,para se te luante Rama me ty ne parlament .Je i pa besuar .
  Me ghithe ate te presim .

  Reply to this comment
 13. BUJARI JU DEGJON June 19, 23:11

  O Lefteraqis,eshte koha kur njerezit e kane per nder qe ua ka bere nje njeri i Madh…
  Thuaj edhe ti “Me Too” dhe e kuptojme te gjithe se cfare ke hequr…

  Reply to this comment
 14. vlonjati June 23, 06:38

  Bravo Lefter, ja mblodhe Rames, ca si ty na duhen qe ta marrim Ramen me yrrysh, per pak harrova, kur ta zhveshesh Ramen, mos harro te marresh me vete motren edhe gruan, hë xhan, se do kenaqen duke pare

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim