U përplasën me policinë kundër impiantit të mbetjeve, arrestohen 4 protestues të Fierit

January 23, 2018 10:09

U përplasën me policinë kundër impiantit të mbetjeve, arrestohen 4 protestues të Fierit

Policia e Fierit ka vënë në pranga 4 banorë të Fierit, të cilët morën pjesë dje në protestën kundër ndërtimit të impiantit të mbetjeve në fshatin Verri.

Ata janë arrestuar me akuzën se kanë kundërshtuar punonjësit e policisë së rendit publik dhe kanë penguar qarkullimin e mjeteve të transportit.

NJOFTIMI

Nga Oficeri i Policisë Gjyqësore pranë Prokurorisë së Rethit Gjyqësor Fier u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

1.Aleksandër Bita, 52 vjeç.

2.Eridjon Janji, 32 vjeç.

3.Bledjon Bita, 43 vjeç.

4.Zylyftar Delibashi, 67 vjeç.

Arrestim i këtyre shtetasve u bë pasi në datën 22.01.2017, në orën 14:00, në kufirin ndarës midis fshatrave Verri dhe Kallm i Madh, kanë marrë pjesë në një protestë të paligjshme, kanë kundërshtuar punonjësit e policisë së rendit publik dhe kanë penguar qarkullimin e mjeteve të transportit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime dhe manifestime të paligjshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit” të kryera në bashkëpunim, parashikuar nga Kodi Penal.

January 23, 2018 10:09
Komento

1 Koment

  1. Arben January 23, 13:37

    Grate, cupat e motrat gjithe policeve qe ngrene dore.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*