U pezulluan në prill për shkak të pandemisë, zhbllokohen tenderat

June 26, 2020 12:45

U pezulluan në prill për shkak të pandemisë, zhbllokohen tenderat

Me përfundimin e gjendjes së fatkeqësisë natyrore Agjencia e Prokurimit Publik, njofton të gjitha autoritetet kontraktore se mund të vijojnë me procedurën e prokurimeve për nevojat e tyre.

Prokurimet publike jo emergjente u pezulluan në muajin prill si pasojë e pandemisë.

Vetëm tenderat e rindërtimit dhe ato që lidheshin me emergjencën u lejuan, ndërsa tashmë që mbaroi gjendja e fatkeqësisë lejohen sërish.

o.j/dita

June 26, 2020 12:45
Komento

1 Koment

  1. Treshi Maç June 26, 13:11

    Le te rinise rivdekja e rilindasve. Rri rri edhe kapim ndonje tender eshte kjo pune?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim