“U prehsh në paqe Kiki”, Greg Rama i jep lamtumirën e fundit mikeshës së tij

November 29, 2019 08:51

“U prehsh në paqe Kiki”, Greg Rama i jep lamtumirën e fundit mikeshës së tij

Një tërmet i tmerrshëm tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, duke lënë pas të paktën 50 viktima, mbi 700 të plagosur dhe mijëra ndërtesa të shkatërruara.

Mes familjeve që mbetën nën rrënoja ishte dhe familja Reçi, me origjinë nga Mirdita dhe që banonte në Durrës. Tërmeti iu mori jetën të katër anëtarëve të familjes Reçi, Eduard Reçi, 54 vjeç, Dolora Reçi, 49 vjeç, dhe dy fëmijët e tyre, Kristi Reçi, 25 vjeç, dhe Klaus Reçi, 21 vjeç, të cilët u përcollën dje për në banesën e fundit.

Shuarja e kësaj familje preku edhe familjen e kryeministrit Edi Rama, pasi 25-veçarja Kristi Reçi ishte e afërme e djalit të kryeministrit, Greg Rama. Ishte vetë Gregu, që reagoi me një mesazh në rrjetet sociale pas tragjedisë, duke thënë se e kishte njeri të afërt studenten e Mjekësisë.

Ndërkohë, ditën e djeshme, Gregu i ka dhënë lamtumirën e fundit mikes së tij, Kristit, të cilën, zbulon se e thërriste “Kiki”.

 

l.h/ dita

November 29, 2019 08:51
Komento

11 Komente

 1. mirel November 29, 09:20

  Tip veneciani dhe ky. Tani vdekja e Kikit mori kuptim

  Reply to this comment
 2. anticensurë25642654 November 29, 10:17

  ore e ka me majë ky apo thjeshtë se është çuni i ramës??
  më duket se dhe supermbesa e saliut kishte shkruar diçka,përse nuk e përmëndni??
  bile dhe zaho kishte pikturuar dhimbjen e tij,i jati zhgaravit,përse nuk e keni botuar??
  ti lëmë tërë ata shkrime që janë në fejsbuk në kujtim të të afërmve të vekur,të plagosur,të shokëve e shoqeve!!
  ku e ka të veçantën ky shkrim i gregut!tek rastësia e të qënit djal kryeministror??
  ku qëndoron ndryshimi i këtij djali në ballafaqim me mijëra e mijëra të tjerë??
  a thu e ka bythën dhe atë që mund ti ketë mbetur nga fshirja më të ëmbël se të tjerët??

  ps:mirel ky nuk ka asnjë faj!!ai ka shkruar një diçka nga zëmra e tij dhe jo për gazetë!!e ka shkruar si gjithë ne!!por këta,gazekarucët, e bëjnë dhe atë një tabelë qitjeje duke e përdorur keq për interes të tyre!!etikën nuk e njohin!!njohin vetëm qindarkën për klikim!!

  Reply to this comment
  • mirel November 29, 16:57

   Sikur Kiki te flinte te vila e Surrelit dhe Gregu te shtepia e Kikit ate nate, kush do postonte ne FB?
   Kiki, patjeter.
   Problemi eshte qe Gregu ha e pi nga parate dhe gjaku i Kikit dhe gjithe shqiptareve o Ceno.
   Ndaj nuk e honeps dot postimin e tij, pavaresisht se e ka me zemer.
   Une te isha familja e Kikit do mallkoja po me zemer femijet e Edi kriminelit

   Reply to this comment
 3. familjar November 29, 22:23

  O Mirel te qifte kina e india te gjithe robte e fisit o shkerdhate ,o kurve njeri.Ky giboni i Rames nuk ka asnje lidhje me Kikin sic aludon ti nisur nga eksperienca e motrave kurva qe ke.Ptu te qifsha macen e shpise

  Reply to this comment
  • mirel November 30, 17:45

   Ramisti qe q.het me mace. SIkur po mbaje zi nga termeti, apo q.. dhe nenen po tu dha mundesia, Jo per ndonje gje, po do jete macke e vjeter shpie

   Reply to this comment
  • fran December 2, 03:55

   hahaha…,po pse kaq i kursyer o burre i dheut; ku i mjafton kina+india ketij bythshpuarit. Shto edhe Pakistanin, leshoje doren

   Reply to this comment
 4. Everteta November 30, 00:21

  OreMirel ti more nese mund te quhesh njeri qenke nje njeri i poshter po edhe ne keto dite te kesaj katastrofe per popullin tone ti prap do te shash. Po ti qenke nje kafshe me fytre njeriu. Po turp per fjalet qe leshon. Ti sqenke shqipetar pthuu…. more maskara i pazemer. Marsh karmen qe meriton si njeri i lig qe qenke. turp te te vij more mi halesh . Njerez si ty nuk i duhen Shqiperise ne keto momente. Tu pagofte te familja jote me karmen qe meriton per cfare nxjerr nga goja jote e felliqur…..Ne djall vash me gjithe cke.

  Reply to this comment
 5. Fatmiri November 30, 17:26

  Te gjitha familjeve qe kane humbur te afermit e tyre , ngushellime te sinqerta!
  U prefshin ne paqe , viktimat e kesaj fatkeqesie natyrore!
  Nga F Xhamallati

  Reply to this comment
 6. Doda November 30, 22:04

  Kujt i plasi bytha per gergor karin me vjen keq per ate vajzen po ky te shkoje te qi t. Ne byth bashke me spermen e madhe dy metroshe

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim