U rindez sërish fronti i hashashit!

October 18, 2017 23:45

U rindez sërish fronti i hashashit!

 

Është ndezur flakë,
kampi i Lulashit,
u rindez sërish,
fronti i hashashit!

Se dy hashashistë,
që janë arrestuar,
emrin e Tahirit,
e kanë lakuar!

Italia mike,
po vijon hetimin,
këtu opozita,
kërkon arrestimin!

Bisedat që bëjnë,
shokët trafikantë,
për vërtetësinë,
Basha është garant!.

Ndonjë gjë e madhe,
në fakt nuk ka ndodhur,
pse një ish ministër,
është i përfolur!

Deri tani kemi,
ca llafe të thëna,
po kush s’do Tahirin,
i merr të mirëqena!

Unë vetëm me fjalë,
s’fut njeri në thes,
si njeri i shtypit,
kam durim të pres.

Kam durim të pres,
kot mos mbush gazetën,
po vetëm gjykata,
e nxjerr të vërtetën.

Po fjalët e thëna,
për shokun Sajmir,
të jenë të vërteta,
s’kam asnjë dëshirë!

Por asgjë nuk varet,
nga dëshira ime,
ajo asnjë vlerë,
nuk ka në hetime!

Prapë e përsëri,
Basha na çuditi,
kur na tha-se Rama,
Tahirin e shiti!

Rama foli drejt,
m’u si duhej folur:
“Të vërtetën do,
ky popull i lodhur!”

E morëm nga Rama,
pikë për pikë si shprehje,
dhe duket që s’ka,
as shitje-as blerje!

Sot me deklaratën,
Rama është në rregull,
se nuk la nga prapa,
as tym e as mjegull!

Punë e opozitës,
të jetë e gëzuar,
t’i shohë kundërshtarët,
me pranga në duar!

Që të shkojnë prangat,
sa më lart në maja,
ama opozita,
ka krimet e saja!

Sala me Lulashin,
bllokuan hetimet,
se “live” në popull,
i kanë bërë krimet!

Para ligjit gjithë,
janë të barabartë,
ndaj duam të shohim,
të njëjtin standard!

Përpara Tahirit,
është e gjatë radha,
ata që e zgjodhën,
nuk i prangos Llalla!

Po unë kam një shpresë,
sot tek drejtësia,
se këtë hetim,
e bën Italia!

Po prapë s’e kuptoj,
në e kanë praktikë,
që me këto dosje,
bëhet politikë!

Është e sigurtë,
se dosja e zbardhur,
që nga Italia,
për Llallën ka ardhur!

Llalla menjëherë,
ka fotokopjuar,
Lulit-Salës-Monës,
urgjent u’a ka çuar!

Ndaj u ngrehos gjeli,
dhe s’bëri shaka,
kur tha-se do kemi,
ngjarje të mëdha!

A.DUKA

October 18, 2017 23:45
Komento

9 Komente

 1. Bastardi me valixhe druri October 19, 08:32

  Akoma eshte ne detyre ky qelbesiri,qe e ka kthyer prokurorine ne aneks te padrinos se krimeve dhe hashashit ne shqiperi,spiunit te cdo lloj sherbimi te huaj,personifikimit te djallit ne shqiperi,te ardhurit nga shpellat e vicidolit ne kohen e Enverit,te cilin,sa kaloi lumin e futi shtat pash nen dhe,i papari e i padegjuari Salih Serb Berishes?Po ky i degjeneruari,pse nuk hetohet per nxjerrjen e dekonspirimin e dokumentave shteterore? Ku e gjeten lulushi dhe ajo e perdalura e leshelise dosjen e zbardhur te prokurorise italiane?Si eshte e mundur te behet politike me materiale te cilat jane konfidenciale dhe akoma ndodhen ne proces gjyqesor?Apo republike bananesh jemi ne!???

  Reply to this comment
 2. al October 19, 09:53

  Bejtexhi i mire ky Duka. Bej nje bejte per Ramen te lutem, per Lartgjatesine e tij Edwin Kriminel Rama.

  Reply to this comment
  • Shqiptari October 19, 20:18

   O al Hal eshte per banden udebashe, shitje deti, vrasje e spiunime UCK,krimet e 1997, e plot e plot. Vetem kur nuk ka tru e gjak shqiptari I beson bandes.

   Reply to this comment
 3. al October 19, 09:55

  Goxha bejtexhi i mire ky Duka i Vlores

  Reply to this comment
 4. ben October 19, 10:02

  E ke fjalen per Lartgjatesine e Tij Edwin Bin Rama ketu ma merr mendja

  Reply to this comment
 5. Dodona mbi Tomorr October 19, 14:50

  O! Arben Duka
  O! Arben poeti,
  tek kjo drejtesi
  eshte ” nginjur mileti”
  Ndoshta ajo tjetra.
  qe vonoi te vinte
  e ka nji hall e shkreta,
  i thane” qe te priste”!

  Reply to this comment
 6. Arben October 20, 06:49

  O PELLO, U KAP RAMA YT ME DROGE.

  PO TI MIRE E KE SE JE I DROGUAR EDHE VETE

  LAMASH.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*