U vetëdogj në grevë, ndërron jetë Lirak Bejko

November 2, 2012 20:55

U vetëdogj në grevë, ndërron jetë Lirak Bejko

Pikat kryesore

  • Eam tation docendi denique ea, ius no novum saepe legere.
  • Homero praesent dissentias his et, mel civibus inimicus te, qui justo pertinacia conclusionemque no.
  • Ea cum quodsi omnium aliquando, mollis ornatus ad sit.

Nga Arkiva

BARI- Ish i perndjekuri politik, Lirak Bejko qe i vuri flaken vetes gjate protestes se ish te perndjekurve politike mesohet se ka nderruar jete ne spital.

Ai vetem pak kohe pas ngjarjes u transportua ne Bari per te marre ndihme me te specializuar, por nuk ka mundur t’i mbijetoje dot plageve te marra.

Lajmin, eshte konfirmuar nga familjaret dhe ish te perndjekur te tjere. Lajmi i vdekjes se tij per kreun e Partise Socialiste, Edi Rama ka qene shokues. Ne nje deklarate per shtyp, ai akuzoi indiferentizmin e qeverise si shkak kryesor qe çoi te ndjerin drejt vdekjes.

Pas vdekjes kane reaguar edhe Aleanca Kuq e Zi dhe, Fryme e Re Demokratike, te cilat po ashtu kane akuzuar qeverine per gjendjen e ish te burgosurve.

November 2, 2012 20:55
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*