U zhdukën në Karaburun, gjendet pas 14 orësh çifti hungarez

August 26, 2019 08:27

U zhdukën në Karaburun, gjendet pas 14 orësh çifti hungarez

Gjendet çifti hungarez që humbi mëngjesin e djeshëm në pyllin e Llogorasë.  Në kërkim të tyre kanë qenë punonjësit e qendrës së vizitorëve Radhimë, së bashku me policinë kufitare dhe Delta Forcë, të cilët për asnjë moment nuk i ndërprenë kërkimet për lokalizimin e tyre.

Gjatë natës u krehën gjiret e Karaburunit pasi mendohej si çifti ishte strehuar në gjirin e Shën Andresë, pasi kanë shkuar me gomone nga deti çifti nuk është gjetur.

Vetëm sot në mëngjes ata kanë nisur një mesazh ku ndodhen në një zonë të thellë në Karaburun. Në mesazhet e dërguar thuhet se ata janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe se kanë fjetur jashtë. Shprehen se kanë mungesë uji të pijshëm.

Sipas policisë ata gjenden në një zonë në Karaburun që quhet Qafa e Thellë, zonë shumë e vështirë për të shkuar.

o.j/dita

August 26, 2019 08:27
Komento

6 Komente

 1. Vlora1912 August 26, 10:03

  Perdorni pak Aritmetiken e Lajmit

  Dy turist Hungarez, duke shetitur ne mal humbin rrugen, dhe kalojne naten jasht ne kete vere te ngrohte.

  Besoj se duhet tja ken kaluar mir e bukur.

  Problemi qendron se, ne kete rast dhe raste te tjera te perseritura, shum punonjes rrin zgjuar gjith naten ne kerkim te atyre qe flen gjum rehatshem.

  Pyetja qe shtrohet eshte:
  Me crar kostoje kan fletur mbrem dy Hungarezet.

  Ne rast se keta turist, dhe te tjer si ta, zgjedhin te udhetojne ne mal pa Guid, pse duhet te paguajn punonjsit per ta.

  Ka ardhur koha kur turistet te trajtohen si gjith te tjeret, jo per cdo P*rdh te tyre te vihet ne levizje i gjith shteti

  Reply to this comment
 2. Vlora1912 August 26, 10:06

  Perdorni pak Aritmetiken e Lajmit

  Dy turist Hungarez, duke shetitur ne mal humbin rrugen, dhe kalojne naten jasht ne kete vere te ngrohte.

  Besoj se duhet tja ken kaluar mir e bukur.

  Problemi qendron se, ne kete rast dhe raste te tjera te perseritura, shum punonjes rrin zgjuar gjith naten ne kerkim te atyre qe flen gjum rehatshem.

  Pyetja qe shtrohet eshte:
  Me cfar kostoje kan fletur mbrem dy Hungarezet.

  Ne rast se keta turist, dhe te tjer si ta, zgjedhin te udhetojne ne mal pa Guid, pse duhet ta paguajn punonjsit per ta.

  Ka ardhur koha kur turistet te trajtohen si gjith te tjeret, jo per cdo P*rdh te tyre te vihet ne levizje i gjith shteti

  Reply to this comment
  • turisti August 26, 11:20

   Vlora,turistet paguajne leke, ti ke vetem morra,po te humbesh ti asnjeri s’te kerkon se llogaritesh si dhi e eger qe ke mare malin

   Reply to this comment
   • Vlora1912 August 26, 12:11

    Turisti prej Leshi i bodrumeve te KM

    Leket per te mbajtur ne kemb kete sistem, per te paguar punonjsit qe ishin duke kerkuar mbrem, i paguajm ne Taksapaguesit shqiptar qe jetojme 12 muaj te vitit ketu.

    Po ashtu i paguajn edhe emigrantet Shqiptar qe dergojne mbi 1 miliard euro ne vit ne shqiperi.

    Nuk i paguajn turistet qe vijne 3-4 dite ne Shqiperi, te cilet ne te shumten e rasteve vijn me “buken me vete”.

    Dhe meqense ti merrke vesh nga keto pune,
    A na e llogarit se c’efekt kan turistet ne Buxhet,
    Ose perndryshe mos na ha p pune,

    Ti qe je Turist Leshi me Leka, kur te dalesh malit, merr dhe nje Guid me vete.

    Paguaje Guiden, se helbete ke leka, ndryshe te ha Ujku ne mal dhe S’i kercet njeriu per ty Fare

    Reply to this comment
   • petriti August 26, 12:41

    Gabim robo,nese turisti shpenzon 50 euro,dhe per “zgjimin e tij nga gjumi” shteti Yne shpenzon 500 euro?,ku qendron fitimi yne.Siguracionin per cfare e kane?,atyre u duhet dhene fatura e sherbimit,qe heren tjeter te mos u dhimbsen 20 euro per guiden e zones.

    Reply to this comment
    • turisti August 26, 14:24

     Opo amane se keni te drejte! S’guxon njeriu te pij nje kup raki e te bej nje shaka, se ja ju,te verviteni ne fyt,po aman ere shoke shaka eshte.Opo turistet per qef jane,c’kusur kemi ne ti kerkojme ferrave na kane ikur.Thane gje kur u largan pyllit ata, Jo! Po pse ere une do ja qanj hallin atyre,te ikin e nga te duan Loni ja ka shtruar me raki ne qejfin e tije
     Kujt i dridhet dora per 20 euro/dollare pergjegjesine e mban vete.Shteti duhet te vjeli inshurance kompanive te sherbimeve turistike per te mbuluar shpenzimet ne keto raste

     Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim