Uashingtoni synon të dërgojë më shumë forca speciale në Siri

April 2, 2016 20:27

Uashingtoni synon të dërgojë më shumë forca speciale në Siri

Administrata amerikane synon të rrisë numrin e forcave speciale amerikane të vendosura në Siri, që aktualisht janë rreth 50, njoftoi sot një përgjegjës i lartë amerikan.

“Asgjë nuk është vendosur për momentin”, theksoi ky përgjegjës.

“Bëhet fjalë për të bërë më shumë atë që bëjmë aktualisht”, shpjegoi përgjegjësi amerikan, pa përcaktuar numrin e ushtarëve që do të dërgohet.

Rreth 50 ushtarë të forcave speciale që tashmë ndëdhen në terren bëjnë lidhjen mes grupeve të armatosura siriane, që luftojnë grupin Shteti Islamik në verilindje dhe forcave të koalicionit.

April 2, 2016 20:27
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*