Udhëtim drejt SHBA këtë verë? Ambasada Amerikane ka një këshillë

August 2, 2018 10:09

Udhëtim drejt SHBA këtë verë? Ambasada Amerikane ka një këshillë

 

Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata shtetas shqiptarë, të cilët do të udhëtojnë drejt SHBA, gjatë kësaj vere.

Në një njoftim në faqen e saj në rrjetet sociale, ambasada amerikane thekson se është shumë e rëndësishme të zbatoni rregullat e vizës gjatë vizitës tuaj në Shtetet e Bashkuara.

“Unë dhe Kenny e dimë se shumë njerëz do të udhëtojnë për në SHBA këtë verë. Ne shpresojmë që t’ia kaloni sa më mirë, por kini parasysh që është shumë e rëndësishme të zbatoni rregullat e vizës gjatë vizitës tuaj në Shtetet e Bashkuara. Ku do të shkoni për pushime këtë verë?”-thuhet në njoftimin e ambasadës.


l.h/ dita

August 2, 2018 10:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*