Udhëtim pa viza, Arabia Saudite hap dyert për shqiptarët

February 27, 2019 20:13

Udhëtim pa viza, Arabia Saudite hap dyert për shqiptarët

Nga sot të gjithë shqiptarët mund të lëvizin lirshëm dhe pa viza drejt Arabisë Saudite. Ky vendim është marrë sot në mbledhjen e qeverisë, e cila u kryesua nga kryeministri Edi Rama, njëherësh në cilësinë e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme.

Gjithashtu përmes një vendim i mëparshëm  qeveria caktoi nga 1 prilli i këtij viti deri më 31 tetor 2019, që shtetasit e huaj nga Rusia, Arabi Saudite, Bjellorusia, Katari, Omani, Tailanda, Bahrej dhe Kina të eksplorojnë lehtësisht bukuritë e Shqipërisë si strategji për promovimin e saj.

v.l/ Dita

February 27, 2019 20:13
Komento

4 Komente

 1. Kuq e zi February 27, 20:31

  Ua vertet???
  Deri tash mund te udhetonin vetem kurvat me kusht qe te mos jene me te medha se 26 vjec

  Reply to this comment
 2. MAZLLEMI February 27, 21:54

  Epo hoxhallaret dhe haxhinjte e paskan kollaj fare tashti, sa her u ngrefet mund te shkojne ta shkrefin ne Arabi ke vellezerit sunite.

  Reply to this comment
 3. Koli February 27, 22:31

  Ik more me gjithe arabe muti.

  Reply to this comment
 4. Aleksander Thana February 28, 02:51

  Duhet te shkojne Sali qeni, Lul bishtqeni dhe Lik floriu. Mona neandertale duhet per kurban se ashtu ka bere edhe.muhameti ne kohen e tij.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim