Udhëtime mahnitëse me buxhet të lirë… në “Top 10” edhe Tirana

September 9, 2018 13:35

Udhëtime mahnitëse me buxhet të lirë… në “Top 10” edhe Tirana

 

Po mendoni një vend për të vizituar, por jeni lodhur nga vendet ku shkoni zakonisht?

Ndoshta është koha të mendosh jashtë “kornize”.

Kështu nis artikulli i Daily Mail, i cili rendit 10 vende që ia vlejnë të vizitohen, por ku më kryesorja është kursimi nga udhëtimi që nuk do ju zhgënjejë.

“Shikoni listën tonë për udhëtimet me buxhet më të mirë, mund të mos jenë në listën tuaj të vendeve që shumica e njerëzve preferon, por ia vlen që t’i eksploroni”, shkruan DailyMail.

Më tej prestigjiozja britanike vë në dukje për lexuesit e saj se ata do të habiten nga sa do të kursejnë duke udhëtuar në këto destinacione.

Mes 10 vendeve në listën e DailyMail është edhe Tirana.

Një tjetër destinacion ndoshta më pak i mundshëm për fundjavën, kryeqyteti i Shqipërisë i përshtatet atyre me një dell aventure. Duke vizituar muzetë historike dhe duke ecur përgjatë Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” me ndërtesat e epokës komuniste, rekomandohet një udhëtim në Bunk’Art. Ky është një art bashkëkohor dhe muze i historisë moderne i vendosur në një ish-bunker të Luftës së Ftohtë. Në sheshin Skënderbej në qendër do të gjeni edhe shtëpinë e operas”, shkruan DailyMail për Tiranën.

Artikullin origjinal mund ta lexoni KËTU

a.s/dita

September 9, 2018 13:35
Komento

3 Komente

 1. Mark .U.K September 9, 14:13

  Ju vetem shifni biletat e udhtimeve e sigurohuni sa mire eshte .Ne fundin e komunizmit ne Shqipni shkrou nje gazet e njohur se Shqiperia zene vendin e dyte ne bote per ushqime.Ne fakt zanke vendin e pare se ushimet ishin me talona.Edhe kta komunisstet paret nje sasie droge blen nje artikull e bejn nje budallallek te till qe as Zaho nuk i beson.

  Reply to this comment
  • Predator September 9, 15:55

   O Mark po ti shko shife njher Tiranen o katundar PD-je. Ka ndryshuar si dita me naten krahasuar me qeverimin e Lulit tend pederast pasiv.

   Reply to this comment
 2. alphade September 10, 08:42

  Sa i neveritshem dhe i peshtire eshte ky Mark-Uku .
  Thjeshte nje kafshe pylli dhe fjala Uk,i pershtatet si
  “unaza ne gisht” ketij fanatiku te verber, qe vec Sa-
  liut nuk i hyn ne sy asnje shqiotar tjeter ne kete bote!
  Kete kerrme politike,te ngodhur ta kemi derguar ta
  mbash ne qoshe te shtepise. Shqiotaret i kane vene
  epitetin ” Monstra e Vicidolit” …Mbaje ! Te rruat !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*