Kush tha që vendimi i UEFA-s i ka mërzitur të gjithë? Ja ç’shkruan në FB mbesa e Berishës

October 24, 2014 17:53

Kush tha që vendimi i UEFA-s i ka mërzitur të gjithë? Ja ç’shkruan në FB mbesa e Berishës

Në të njëjtën ditë kur UEFA ka dhënë vendimin për t’i dhuruar tre pikët e ndeshjes në tavolinë Serbisë, mbesa e Sali Berishës ka zgjedhur një mënyrë krejt origjinale për të shprehur atë që ndjen.

“ Është një ditë perfekte vetëm për të luajtur në piano. Vetëm e gëzuar dhe totalisht e relaksuar”, shkruan ajo në statusin e saj të sotëm në Facebook, postuar rreth 1 orë më parë.

Pas incidentit në stadiumin e Beogradit, ajo u vu në qendër të kritikave pasi doli në mbrojtje të huliganëve serbë duke fajësuar lojtarët e kombëtares sonë.

Më poshtë, statusi i Dasarës i shkruar anglisht në Facebook:

 

supermbesa pianiste2

October 24, 2014 17:53
Komento

71 Komente

 1. Kuq e zi October 24, 17:57

  Mbesa e kujt eshte………………

  Reply to this comment
 2. one October 24, 17:58

  Sperme Beogradi

  Reply to this comment
  • andromeda October 24, 18:16

   Të të rrojë gjyshi se ai e meriton në lule të ballit.

   Reply to this comment
  • OPOZITAR I SFILITUR October 24, 18:25

   moj plehre… DELETED

   Reply to this comment
   • shkodran October 24, 18:28

    Dita mos u bani te padrejte
    Aty ne foto n mes t Salies dhe mbeses qeka Henri qili, tash pjesetar i denje dhe i mirpritun i rilindjes suej
    e arrini ta dalloni?

    Reply to this comment
    • fuck YU October 24, 18:28

     Rilindjes tuej???
     Rilindja paska qen e juaja o shkodran, jo e Dites. Dhe as jona sigurisht

     Reply to this comment
    • plaku October 25, 14:45

     shkodran,
     Ne foton siper eshte Cili, pronari i shtepise botuese, qe botoi VEPREN E PARE te supermbeses. Jam i bindur 100% se kjo “bibe” nuk e ka shkruar vete kete liber.
     Ceremonia qe u be me rastin e botimit te librit te saj te pare ishte nje turp mediatik.
     Mua,me le nje pershtypje te keqe edhe fakti qe kjo “supermbesa” shkruan anglisht dhe jo shqip. Mos valle do te tregoje se ne se shkruan shqip nuk tregon se ka nivel.? Supermbesa duhet ta dije, se edhe neve e dime qe ne faqen e perkthimit te Google ti jep nje fjale shqip dhe merr pernjehere perkthimin e fjales ne anglisht ose ne dhjetra gjuhe te botes.
     Mua personalisht me dhimbset kjo vajze si puna e djalit te Fullanit, sepse prodhojne me veprimet e tyre vetem DEKADENCE qe me siguri, kur te mos jetojne gjyshi dhe babi, do te kene probleme ne jete. Jeta e vertete nuk eshte vetem Facebook, Euro, udhetime, iluzjon, genjeshtra, pjano etj. Jeta e vertete eshte pune, Respekt per tjetrin, dashuri, thjeshtesi dhe mesim,mesim dhe nje here mesim.

     Pershendetje

     Pershendetje

     Reply to this comment
  • Preng Pjetri October 24, 19:24

   Tashmë na u mesuanë veshet me te lehurat e tua.
   Na ngjanë me ulerimen e ujkut plak.
   Do te vij dita o qen i hutuar.
   Nga goja dhe veshet dote vjellish gjak.!
   S’ka më kolltuçe as tavolìna luksoze.
   S’ka më klysher qe ti nerzesh.
   Do vij dita te rrefehesh per bëmot misterioze.
   Kryeneqja jote e zezë iku per lesh.
   Sa ke qeshur do qajsh sigurisht o ulkoj.
   Thaset e verdhuashkave zorë te bejnë punë.
   Gjatari i ri dotë damkoj.
   Besoj dotë zerë i mallkuari gjumë!

   Reply to this comment
  • edison October 24, 22:29

   buqe e te dhjefsha rracen http://goo.gl/bH4rtc

   Reply to this comment
 3. Kuq e zi October 24, 18:01

  Neveri vetem kur e shikon.
  Tregon prejardhjen

  Reply to this comment
 4. ALBERT October 24, 18:02

  lavire e felliqur,edhe ju qe merreni me kete mbeturine sllave e cila ushtron profesionin e kurves!!!

  Reply to this comment
 5. Kuq e zi October 24, 18:07

  Po ta shikosh me kujdes nga gjuha qe ka nxjere tregon, se me gjuhe e ben mire ate pune
  O SA MIR ME KEN SHQIPTAR OHEEEEEEE

  Reply to this comment
 6. arif October 24, 18:13

  Kurven e kurves se kurves ku ta keshe o desara. I rence pianos kur te beshe morte.

  Reply to this comment
 7. koqe October 24, 18:17

  kjo paska vendos me ja hy nonjonit me llape

  Reply to this comment
 8. lirka October 24, 18:24

  Rrace e ndyre serbesh… t’i kurvicke llapaqene me gjithe fisin tend por fillimisht me serbin sali ram berisha alias SRB e keni vendin ose ne beograd ose ne burg…familje kriminelesh

  Reply to this comment
  • enea October 24, 18:46

   Nuk ka rraca te ndyra, ka njerez te keqinj ne cdo vend.

   Nje shqiptar i keq nuk na ben rrace te keqe.

   Kujdes me urrejtjen tuaj patologjike

   Reply to this comment
 9. Beni October 24, 18:38

  I thate te gjitha ,nuk shtoj asnje presje. Dihet ai stani i Sali kriminelit se c’bulmet serbi nxjerr

  Reply to this comment
 10. Anonimi October 24, 18:42

  Mos u nxitoni se keshtu si kane ardhur punet ne kete vende , nje dite do ta shohim kete vajze anetare te keshillit drejtues te PD , Deputete ne zgjedhjet e ardheshme dhe po fitopje PD , do te jete kandidate per Kryetare te Parlamentit Shqiptare , me ndimen e gjyshit Sali dhe te miqeve te tije pertej detit …

  Reply to this comment
 11. Aliu nga Selenic October 24, 18:45

  Mjeri to moj shqiperi
  ke ke pas ne krye ti.
  kush drejtoi k`te popull t`mjer
  Sali Serbi me te tjere.!

  Qe ke nafta dhen Serbeis
  e nga deti dhen Greqise
  Ne ure te Ibrit ven kufirin
  ne tiran mban nzeur kandilin.!

  Mban kandilin e serbis
  Nipa mbesa e vllazeri
  Kunder shqipes me dy krena
  Thike pas spine her pas here.!

  Reply to this comment
 12. petrit October 24, 18:45

  Te neveritshem e quaj kete abuzim mediatik me shenimet persomale ne faceboock te nje vajze te re, mbese e cilitdo qofte.
  Kam degjuar e lexuar deklarata skandaloze gazetaresh “miq” te Rames qe hedhin balte njelloj per shqiptaret si per serbet, e nuk kujtohet kjo gazete qe ti demaskoje, e meret tani me kenaqesine e kesaj vajze per te cilen dite e shenuar eshte dita kur ka studiuar ne piano.
  Mos duhet te shkruaj ajo me fjalorin e ndyre e banal te komentuesve te Dites ne faqen e saj ne internet, qe ta vleresoje kjo gazete ?

  Reply to this comment
  • astrit October 24, 19:03

   E ka dite te shenuar se eshte dhene vendimi i UEFA-s kunder shqiptareve, prandaj dhe nga lumturia feston me pjano. Ti sigurisht e kupton por kerkon ta kalosh si normale. Ndoshta ke festuar edhe ti me ndonje vegel muzikore.

   Reply to this comment
  • petro October 25, 02:18

   Me duket si pershendetje derguar saliut nga nga Vicidoli.
   Apo je Saliu vete?

   Reply to this comment
 13. enea October 24, 18:45

  Dmth sipas llogjikes tuaj sot askush nuk duhet te shkoje ne klube, askush nuk duhet te kerceje, sepse UEFA nuk na dha tre pike.

  Hajde mendje hajdeeeeeeeeeeee

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi October 24, 23:57

   Shqiptarët të trishtuar e të mërzitur nga vendimi i pamerituar dhe i papritur ndërsa “enea” i anus-tasit ka qejf për tu zgërdhitur? Bëj qejf enea janulla o të kripsha trutë që më ke??? Këshilltar qishe helmatisëse. Renegat i shqiptarizmit.

   Reply to this comment
  • petro October 25, 02:21

   Edhe pagatori Janullatos eshte i gezuar.
   Do t’ju dergoje nga nmje bonus pe Vitin e Ri te gjithe mercenareve shqip- e greqisht

   Reply to this comment
 14. Lëmi Llukës October 24, 18:47

  Edhe mbesa e Saliut qënka si Saliu – e poshtër !
  Por , akoma më të poshtër janë ata shqipëtarë që votojnë Saliun !

  Reply to this comment
 15. Fjala e lire October 24, 18:54

  E ka inatin me Shqiptaret qe nuk rivotuan gjyshin me 23 Qershor. Eshte problem I tyre, nuk ja vlen te merresh me kete llastice.

  Reply to this comment
 16. genci dhe agimi October 24, 18:57

  keta duhet shfarosur si familje.familja berisha jane plehrat e ketoj kombi

  Reply to this comment
 17. Piano October 24, 18:57

  Si i bie pianos kjo pas murit?

  Reply to this comment
 18. emi October 24, 19:12

  Sperma e beogradit dashka relaks per piano,se me goj e me llap bon …DELETED

  Reply to this comment
 19. treni October 24, 19:30

  mori qenushja e slobodankes merre gjyshen e dil pak kah dajallaret, kushedi mund edhe te dashurohesh andej nga zemuni.

  Reply to this comment
 20. pascualino October 24, 19:31

  Kush mbesa e tradhetarit kush familja serbodashese po gjyshi eshte agjent i udbs

  Reply to this comment
 21. Arben October 24, 19:49

  https://secure.avaaz.org/en/petition/RESIGNATION_OF_MISHEL_PLATINI_SIGN_THE_PETITION/

  PETICION PER DOREHEQJEN E PLATINISE

  sa per statistike, Dukic i FSHF e mbeshteti platinine dhe i siguroi 4 vota.

  ta mbajme me shendet tani dukicin dhe platinicin
  669

  Reply to this comment
 22. Belo October 24, 20:16

  Te ngeli llapa jashte,moj vajze!

  Reply to this comment
 23. Shqipo October 24, 20:39

  Po cfare shkuar kusheriri i 7 i Berishes nuk e keni o Dita??Sa jemi shume te interesuar ta dime…

  Reply to this comment
 24. bilbili October 24, 20:44

  Boll u moret me kete kalamacken. Po e beni person shume te rendesishem. Ajo eshte nje adoleshente qe mendon se cfare fluturon hahet… Lereni ne budallallekun o DITA, aman.

  Reply to this comment
 25. hito labi October 24, 20:54

  kur te mbarosh me pianon hajde te… DELETED

  Reply to this comment
 26. Al-Boston October 24, 21:27

  Kjo dhe gjyshi i vet jane jashteqitja e kombit.

  Reply to this comment
 27. Luciano29 October 24, 21:48

  Kjo meriton ….DELETED…, duroooo pritee pritee skenderbenee bitchhhhh

  Reply to this comment
 28. MERIMANGA E KUQE October 24, 21:56

  PJELLE E KEQE
  DO SHKUAR NE HELLE BASHKE ME GJYSHYN E MIKUN E SHTEPISE LULUSHKEN E ME GJITHE SOJ E SOROLLOP

  Reply to this comment
 29. M A R K O October 24, 22:32

  DELETED ku ti kesh moj DELETED… megjithate nuk e perdhos … kete DELETED … me shurdhjesa si Ju… o rrace muti..

  Reply to this comment
 30. Armand Jari October 24, 23:05

  Me kete poze qe ke marre zogu, tregon se e meriton nje DELETED.. mbasi ta mbarosh relaxin me pjano…
  Por une kam edhe nje ide tjeter, meqenese tu be qefi per humbjen e tre pikeve ne tavoline kunder Serbise, njelloj si atij Bogdanovit, gjykoj qe futja edhe nje seance tjeter me Bogdanovin…..

  Reply to this comment
 31. Pëllumb zaimi October 24, 23:45

  Demonstrim perfekt i filozofisë popullore mishëruar në thënien “stambolli digjet e kurva krihet”, thënë ndryshe “shqiptarët hidhërohen armiqtë e tij gëzohen”? Kjo është mbesa e antishqiptarit apo nuk jini të bindur me qindra provat që ka dhënë kreu i familjes dhe familja si i (e) tillë? Tung!

  Reply to this comment
 32. Artur October 25, 00:36

  plehra jeni ju qe merreni me te, ajo nuk e ka mendjen tek ndeshja, shkruan per punet e veta. Sa merreshit ju me mbesen, serbet merreshin me UEFA-n dhe ja ku jemi, jo nga mbesa, por nga paaftesia e nje kryeministri deshtak dhe nje Duke mafioz.

  Reply to this comment
 33. Enea L October 25, 01:07

  Sikur te kishe aq talent sa ke tru, mund te themi qe ajo piano qe te ka blere gjyshi dhurateme leket e vjedhura atyre shqipetarve te robetuar qe mezi arrijne te fitojne kafsheten e bukes, nuk eshte gje tjeter vecse nje genjeshter e re per te krijuar imazhin tend fallco e sy te publikut.

  Po te gjitha keto ‘talente’ te medhaja te nje adoleshente pa tru ,(si botimi i nje libri per te gjithe maturantet e shqiperise !!!) apo pianoja e Bethovenit, nuk jane gje tjeter veçse thjesht perzgjatimi dhe misherimi i egos shume dimensionale te Sali Berishes qe ka marre vendin e Zotit dhe drejton madje edhe vete perendite, se popullin shqiptare nu ke ka gje, e ka thjesht nje kaperdirje te rastit.

  Reply to this comment
 34. Kris 1 October 25, 02:12

  paska blere nje qiano Saliu per mbesen?
  Mbaroi se reni fyellit te bariut?

  Reply to this comment
 35. Kasam Braushi October 25, 03:41

  Gjuhen e ka per te llapuar….ajo vdes per Oral Seks….di ta lepije….

  Reply to this comment
 36. salushi shqupi October 25, 05:51

  o lavire bulevardi o prostitute serbie

  Reply to this comment
 37. info analitike October 25, 06:56

  Pellumb Zaimi

  Ja edhe kjo po feston:
  http://mapo.al/2014/10/22/tjeter-martese-ne-ps-elisa-spiropali-thote-po/
  Valle a do te shpreheni si ju ashtu edhe komentuesve te tjere “qytetare” te Dites me te njejten gjuhe.
  Edi Rama thoshte se vajzat e e emeruara ne postet kyce jane te pamartuara e pa familje keshtu qe mund t’i dedikohen punes se shtetit 100%. Si per inat te ketij impenjimi ka pasur nje “shperthim” martesash. Rilindja eshte vetem faqja tjeter e berishizmit packa se Dita tashme e ka ulur kaq shume steken e propagandes sa qe publikon artikuj vetem per te ndersyer turmen kunder opozites per te mbuluar zullumet e qeverise dhe te mazhorances.

  Reply to this comment
  • Pellazg 100% October 25, 09:48

   E fortë kjo, po këto janë heroina o Pëllumb Zaimi, se edhe kur të pjellin nuk do të marrin leje lindje (të kujdesen për fëmijët e tyre) por do të dalin në fushë për tju dedikuar 100% punës.
   Ka të drejtë dhe Ngjela për i”mpulset seksuale”.
   Nderime.

   Reply to this comment
 38. NIP SHQIPTARI October 25, 06:58

  Mbesa e shkaut te shkinave,fare e keqe e cila ka neperkembur ekonomikisht dhe politikisht Shqiperine tash dy decenie.Ndersyen fazliqa e lazareviqa mbi pasurine dhe xhepat e shqiptareve,madje duke i mbrojtur e sjellur edhe ne Keshillin e sigurise kombetare .Zhvaten kjo familje serbofile pasurine e shqiptareve ,vrane e malltretuan shqiptaret dhe tani tallen me ta.Keta duhet se pari te japin pergjegjesi para drejtesise per krimet duke filluar nga vrasjet e abuzimi me pasurine dhe parate e per kend simpatizojne nuk ka rendesi.Se paku tani shqiptaret madje edhe ata te Kosoves e dine se njeriu qe donte te shitej si Skenderbe i dyte paska qene tere kohen nje proserb me soj e sorollap.Mbesen nuk dua ta fyej sepse ajo ndihmoj te nxjerre para shqiptareve fytyren e vertete te demonit Berisha.

  Reply to this comment
 39. Mark uk October 25, 08:20

  Dukeni se cfar niveli keni.Sa femij ate dite as qe u shkonte mendja se cfar do bej UEFA.Cfar e keqe u vjen nga nje femij e sidomos nje vajze.Pse nuk thuani per te ftuarin e nderit te Rames e Dukes kur erdhi per pazaret e votes per Platinia.Nuk thuani per Duken qe e ka bere corb F SH F.Jeni me femij se kjo 16 vjecare.

  Reply to this comment
  • Naci October 25, 09:38

   Mark uku…te rente cari tek bytha e sateme.

   Reply to this comment
  • Toni October 25, 09:55

   ooooor tajjjjj mark uk po rri more llape qen o fakale+qenef SHQUP-i,po kur fet edhe ti more sperme e recikluar neper mtarnitetet e serbise qe sot fale jozefines pleres dizenjatores dhe pashukut te jotome+serbit sali u paiset me nenshtetesi Shqiptare,ikore skizofren shko e pastro ndonje qenef ane nga SHQUP-te moresh diten e punes boll hongre misra te zier me kazon…

   Reply to this comment
 40. treporti October 25, 08:44

  Te ngjiti llapa ne Serbi,moj llape!

  Reply to this comment
 41. durrsaku October 25, 08:56

  kurvat e majne llapen jashte sepse e duan spermen ne goje …

  Reply to this comment
 42. Mark uk October 25, 10:05

  Naci: Shteti me popullsi ma te madhe ne bota ti me list apeli cfar te permban pragu.Flas per te gjinis mashkullore nga ai shtet qe themi une.Emrin gjeje vete se fiton 10 pike.

  Reply to this comment
 43. Mark uk October 25, 10:13

  Toni: Ti katunar i tiranes pse fyen.Une nuk fyeva njeri ne se Rama apo Duka jane babaj juaj per te jap te drejt edhe nese je i jashtligjem. Shko e te pastrohet vendi ne turqi te vllezerit tuaj o turk. .uti.

  Reply to this comment
 44. ivani i madh October 25, 11:33

  nxjer gjuhen putana, para gomar Berisha mbrapa Heri zagar sallhana.

  Reply to this comment
 45. orienti October 25, 11:43

  -S’ke faj,kete edukim ke marre,…nuk po me zhgenjen..

  Reply to this comment
 46. erion October 25, 12:14

  Kjo ka pas pjano aty ke mali nga eshte ku hyp dhija me ridoten
  Nuk dine te flasi shqipen vecse me dialekt dhe paska mesuar pjanon

  Reply to this comment
 47. tomsojeri October 25, 12:22

  Nuk mund te kuptoj kte vajz bukuroshe,llastic e ritur mes nje pasurie prallore ne kuriz te shqiptareve te varfer qe ju siguroi perjetesisht ate jet qe shum moshatare te saj as ne ender nuk e shohin ! Fluturon dhe noton ne kte urrejtje ndaj ktij populli e kombi me nje paturpesi e kurajo te habiteshme duke i nxjerr edhe gjuhen e percmimit ! Ne nje koh kur ter shqiptaret e zemeruar ndaj nje vendimi aq te padrejt e rracist , ku gjith rinia shqiptare qe po provon pabesin historike te paraardhesve Evropian ne kuriz te kombit te tyre ,kjo vajz bukuroshe llastic qe jton me kte urrejtje ndaj tyre,provokon,provokon me nje guxim e paturpesi te pakrahasushme as me armiqt ! kjo bukuroshe llastic esht mbesa e ish kryeministrit,e ish presidentit shqiptar qe per 25 vjet corbosi Shqiperin! Kjo vajz esht pjes e familjes se “madhe’ ku skandalet nuk kan te mbaruar,Kjo vajz esht e deshperuar me shqiptaret qe nuk lan gjyshin e saj te vazhdoj vepren deri ne fund ! Kjo llastic ka informacion se cfar delesh jan shqiptaret e prandaj ,sfidon,tallet nxjer gjuhen dhe haron qe kombetarja jon perbehet ne shumic nga djem Kosovar ,simpatues e adhurues te gjyshit te saj filoserb ! Nuk shkon ta shaj me fjal te ndyra e banale qe te shpreh zemrimin ndaj ksaj femie qe ashtu u indokrinua e u edukua qe atdheun e saj ta shoh nga armiqt tan te betuar!
  Mir na e ben se na njef !Se ne shajm grekun dit nat ,qe na dha mundesin , punuam e morem ato pare qe ne 97 -ten gjyshi i saj na i mori te tera per te pasuruar fazllicin me shok !
  Kjo vajz nuk esht e ngopur me pasuri por do pushtet si gjyshi ,don te jet ne qender te vemendjes qe te na nxjer gjuhen sa her i jepet rasti sepse urrejtja dominon mbi mirnjohje n ,sepse ne nuk dim ti tregojm vendin por akoma meremi me te dhe as forcen ta injorojm nuk kemi !Injoroheni or shqiptar ,injoroheni ju shoket e shoqet e saj mos ju afroni shoqeri ksaj fare provokuse ,qendroini larg si leprozve se esht mesimi me i mir qe meriton kjo llastic e pacip!Larg ,tradhtareve,larg hajduteve e armiqeve tuaj te betuar………..

  Reply to this comment
 48. Endri October 25, 12:23

  Se kuptoj ku qendron lajmi. Pretendohet qe njerezit dje te kene mbajtur zi? Apo te jene ngujuar ne trishtim? Cdo shqiptar ndjehet i fyer dhe i poshteruar nga vendimi i UEFA-s por kjo sdo te thote qe njeriu mos te jete i lumtur. Vendimet e UEFA-s nuk ndikojne ne lumturine personale dhe neqoftese ne postimin e pare pas ndeshjes isha dakort me faktin qe mund te perbente lajm, ky i sotmi eshte thjesht per te ushqyer turmat me nje armik qe mos te kene parasysh rritjen e cmimeve dhe taksave.

  Reply to this comment
 49. geo October 25, 13:45

  do e respektoja me teper diten nese do na jepte opinionet e ,cilit,zajmines ose minajt,apo bleones pasi gjithcka e kane arritur vete,dhe jo kesaj qe te gjitha i ka nga gjyshi.Nuk ka kuptim qe per te degjeneruar gjyshin te merreni me nje adoleshente me llape perjashta,megjithese si foto mund te me interesoj vetem ne dush,por pa politike brenda.

  Reply to this comment
 50. treporti October 25, 16:44

  Behu vajze e mbare!Falja pjanon tende(pa i treguar gjyshit)nje studenti te talentuar te shkolles se muzikes,se ty nuk te hyn ne pune!

  Reply to this comment
 51. arlo October 25, 18:51

  Sali plehra pershendet llapmbesen Dekara me kete urim: O tu befte gjyshi ty mos kurve e dashur behu edhe ti si gjyshe Lili, si mami Gita si tezet dhe hallat dhe si mua kurva mashkull

  Reply to this comment
 52. toni October 25, 20:47

  PIANON IA KA MESUAR GJYSHI KESAJ SE AI E DI QE PIANOS I BIET ME LLAPE, LLAPE TE MBARE O SLLOBODANKA E VOGEL SE SHQIPTARET UA KANE VENE VULEN ME KOHE FAMILJE ANTISHQIPTARE

  Reply to this comment
 53. sara October 25, 23:47

  mos e deshtuar flet dhe ne anglisht pale cte duket vetja debile femer

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim