Shqipëri-Serbi nuk do të luhet në stadiumin Loro Boriçi, por në Elbasan Arena

July 29, 2015 14:22

Shqipëri-Serbi nuk do të luhet në stadiumin Loro Boriçi, por në Elbasan Arena

Ndeshja Shqipëri­ Serbi nuk do të luhet në stadiumin e Shkodrës “Loro Boriçi”, por në “Elbasan Arena”.

Mësohet gjithashtu se vetë UEFA ka vendosur që ndeshja të luhet në Elbasan dhe jo në Shkodër, duke pasur parasysh se çfarë ndodhi vitin e kaluar në Beograd.

Kjo ndeshje konsiderohet me rrezikshmëri të lartë dhe si e tillë duhet të luhet në një stadium që ofron garanci maksimale.

Rregulloret e UEFA-s për kualifikueset e Euro 2016 flasin qartë për sa u përket stadiumeve, në të cilat luhen këto ndeshje. Neni 22 i rregulloreve saktëson se federatat duhej të paraqitnin një listë të stadiumeve për aprovimin nga administrata e UEFA-s, brenda 60 ditëve nga data e caktimit të kalendarit të ndeshjeve.

Stadiumi i Shkodrës nuk figuron në listën e licencuar të impianteve të Kategorisë 4, në të cilat janë parashikuar të luhen ndeshjet e Euro 2016.

Në maj duke përuruar nisjen e punimeve për ndërtimin e stadiumit të ri të Shkodrës, kreu i ekzekutivit Rama tha se ndeshja e kthimit me Serbinë do luhej në stadiumin e ri.

 

July 29, 2015 14:22
Komento

29 Komente

 1. Mark uk April 7, 17:02

  Nuk thoshte kot i ndieri Pjeter Abrori :Kto thoshte nuk jan socialista po jan specialista.Dikush ja kujtoj ati gjatoshit ket rregullore te UEFA prandaj duel e dekleroj se do bejm stadiumin e Shkoders.Nje na ra ne sy se dekleroj diten e nje prillit.Ky drogaxhi 364 te vitit rrene e jo nuk po rrene diten qe lejohet.

  Reply to this comment
  • KingBardhyl April 7, 17:38

   O kelysh serbi je shembelltyre e shpellarit.

   Reply to this comment
   • TIRONAS 4 ever April 8, 19:22

    Po pse duhet marku me pelqy Ps,,,e jo Pd

    Kush je ti bardhyl qe i ke turit si te Rucit,se ke do votoje ti apo ai,

    Vota eshte e fshehte,,,,pevec mee,qe jam per nje derr bombe brenda ne parlament,,,po kur te jene te gjithe,,,,,me kuc e me mac

    ndoshta atehere,vijne te rinj,,por me mend ne koke,,se ngelesh pa koke,,,,,,,,,,,si paraardhesit

    Reply to this comment
  • Daku April 7, 21:19

   Ukuu! Te çaft ujku. Kuptohet shum mir qe je filo-serb. Na thuaj sa stadiume ka rregullu Rrumpalla? Jam dakord me Horrin, ti je i paprekshem, jo per na i gjo po me t’prek ty duhet me pre doren pastaj.

   Reply to this comment
 2. i ri April 7, 17:42

  Nuk u ngope o mark uk m…i ,vetem qelb nxjer prej goje; ne vend te gezohesh qe ai popull sportdashes e kontribues ,me ne fund ta kete nje stadium persembari ,ti vetem vjell, po per 8 vjet qe ai idhulli yt sali qeni as nuk hapi goje ti nuk e the nje fjale.Dukesh cfar patrioti je e cfar mut burrit je,edhe pse nuk rri rehat aty

  Reply to this comment
 3. "Horri i Bulevardit" April 7, 17:48

  Mos ma luni Mark Ukin, se e kina me kimet, se o shpellar i vjeter dhe nuk lu prej istikami.

  Reply to this comment
 4. Mark uk April 7, 18:59

  i ri: Se pari qen tu bafshin ata qe te sodhen ne ket jete.Se dyti Edi Rama nuk besoj se ashte babaj jua,i dashuri i asaj qe te ka lindur mundet.Une Vllaznin e kam ndiekur qysh ne vitin 1957 qe pat rene nga kategoria e par.Une dua te bahet stadiumi,po ky gomar barbudhushit ae ju e keni ne vend te babes rren si qeni qe leh ne hane.Po nuk e ndertoj deri me 20 tetor shko e hy atje ku ishe pak para se te lindnit.Nuk do ju fyeja,po e meritoni more qen zorresh.

  Reply to this comment
  • "Horri i Bulevardit" April 7, 20:04

   E merito, fiks fare i ke dhon pergjigje, tamom si saaaali.

   Reply to this comment
  • i ri April 7, 20:22

   Ti mark meriton te quhesh jashte qitja e sali satrap hajvanit edhe pse te kane lene ment ,edhe pse je fanatik e kstremist,idenje per ISIS,,une nuk jam perzier me te sha nga familja e prinder.Kjo tregon o mize e bythes se saliut se je nje idiot , idiot total malok me patente ,e ne se te paret tend i nderon mire ben ,por me nje vrejtje ,qe ate dite qe te linden ishte me mire te kishin bere nje mut ,se i tille je.Je njeriu me i zi ,ne tere blogjet ,e perseri nuk rri pa ngrene.Ha Mark ,ha ky eshte zanati yt.Fatkeqesi qe kemi nje gjuhe te perbashket . TI DUHEJ TE KISHE GJUHENE EGRSIRAVE,SE I TILLE KE MBETUR QE KUR E THEVE QAFEN PREJ KENDEJ.

   Reply to this comment
 5. Fuck Mark uk & Coeur April 7, 20:42

  Shpellar, Mark uk! Shut your fuckin’ mouth and GO FUCK YOURSELF….

  Reply to this comment
 6. Futbolli do gjunje April 7, 21:42

  Or zotrinj, pse merreni me Mark uk. A e dini se ai ka kene spiun e bir spiuni ne ate regjim qe shqiptart e hodhen poshte. Prandaj asht rreshtu krah axhentit te deklaruar te UDB-se, Sali Rama(Berisha).

  Reply to this comment
 7. Mark uk April 8, 06:45

  iri:Vertet fyerja ashte fundi i llogjikes.Ju fyet se pari,biles pa ju replikuar me as ken.Une thash per nje politikan qe fatkeqesisht ashte kryeminister i vendit tim ate cfar vertet e meriton si te gjith politikanet qe dihet qe rrejn e njerzit perseri i besojn.Nga te gjitha cfar ka premtuar as dy perqin nuk i ka mbajtur.Ju cfar ju shqetsoj si fyet ne ate menyre.Po fyeve njeri ktu nuk ka kanar formacie.Ai qe fyen edhe mban o iri.Ju ftoj qe te mos fyeni e nuk ju fyen njer.

  Reply to this comment
 8. Mark uk April 8, 06:54

  Per ju si mendoni se Sali Berisha asht ne zemren time gaboheni.Qukur ky na futi ne konerencen islamike nuk dua te ja shohe bojen ati turku e te tjerve si jan si ai.Si aimos mu bafft as qeni.

  Reply to this comment
  • Shahisti Pichakar Bythamçeftas April 8, 19:54

   Keto mendjet e Rilindjes, kujtojne se po te jesh kunder Edvin Kristaq Rames, i bie te jesh me Saliun. S’ke c’i ben, kaq men kane, ose me e thene me mire, eshte qe s’kane argumenta per te kundeshtuar per traplliqet e Edvin Bithes, dhe u vjen per kollaj te sulmojne Saliun, a thua se meqe Sala eshte i tilli e i atilli, Edvini eshte burre i mire. Shnet Mark.

   Reply to this comment
 9. arbi April 8, 11:48

  Te marrim 3 piket ne tavoline pastaj te shohim e bejme.. lozim edhe ne Elbasan

  Reply to this comment
 10. Mark uk April 9, 08:25

  Ju qe me keni fyer ne anglisht,jeni i share me cfar te permban pragu.

  Reply to this comment
 11. mali July 29, 18:50

  Ndeshja luhet ne Shkoder , se po e pret e gjithe Shkodra dhe tifozëria mbar shqiptare qe ndeshja te luhet ne Shkodren e futbollit dhe te tifozërise kulturuar e mikpritese , prandaj shkojne çdo dite me qindra tifoze per te pare ecurine e punimeve te stadiumit . Mendoj se premtimi i kryeministrit shqiptar z.Edi Rama do te behet realitet dhe stadiumi do te jete i bere per ndeshjen e tetorit me Serbine , ne Shkoder .

  Reply to this comment
  • Mark uk July 29, 18:50

   mali: Jep urdher me shkrim qe ndeshja te luhet ne Shkoder.Po te kam thene more karabush,se nuk e lejon rregullorja e FIFA. Dy muaj para se te jete data e zhvillimit te takimit,FIFA duhet ta verifikoj a eshte sipas standarteve.Dukesh nga nicku se jeton ne mal duke ruajtur dhite.

   Reply to this comment
   • Jetmir July 29, 18:50

    Ndeshja luhet ne shkoder se ka premtu Rama, qe eshte duke bere edhe stadiumin modern megjithse nuk dashka ky Mark uk çobani i thive qe ofendon komentuesit nga pa formimi i tije arsimor e kulturor .

    Reply to this comment
 12. koco July 29, 18:51

  Nuk eshte ndonje problem i madh , por luajtia e ndeshjes ne Shkoder eshte gjetia me e duhur .

  Reply to this comment
 13. Berisha Strazimiri July 29, 18:51

  Ka qene tradite qe ne kohen e Enveri…per te qetesuar pakenaqesite e shkodraneve ,sek.e partise se Shkodres i kerkonin udheheqjes qe futbollistet shkodrane te ktheheshin ne shkoder se keshtu kenaqej populli. Edhe sot njesoj…po ribehet nje stadium dhe mire behet. Por po te shohim hallet e popullit ne listen e gjate te problemeve urrgjente, stadiumi eshte i fundit. Jane votimet dhe duhen votat………Ne skain tjeter ne jug eshte Vlora. Te gjithe e kujtojne projektin e famshem te LUNGOMARES me rruge te gjera dhe trotuare multifunksionale. Per te u shpronesuan 250 familje dhe u lane ne rruge te madhe . Nuk kane mare asnje lek. Po me shetitoren çfare po ndodh? Per rruge e trotuare as qe behet fjale. Vetem rere e vetem rere ne nje plazh ………….Kujdes o popull se politika ta ka futur gjithnje dhe qejfin e ka bere vetem ajo. Ti ke ndjere vetem dhembje.

  Reply to this comment
 14. I.Troplini July 29, 18:52

  ne tetor, zhvillohet ai takim i shumepritur me “fqinjin tone te dashur verior”.
  Ne fillimin e Majit, kryeministri yne, PERUROI nisjen e punimeve per rikonstruksionin e stadiumit LORO BORICI ne Shkoder. Ata shqiptare, qe kane bere shkolllen fillore dhe dine te numerojne deri ne dhjete,,,do te dilnin ne konkluzionin se qenkerkan vetem 5 muaj, qe qenkerkan planifikuar per kete pune.
  Ata te tjeret, qe kane sadopak njohuri me kantieret e ndertimit dhe ecurine e punimeve per planet e rikonstruksioneve,, do te dinin tu thonin ne menyre definitive,,,se ky stadium, nuk do shohe rikonstruksion. Atij do ti lyhen fasadat me ngjyra te ndezura, ashtu sic i ka qejf artisti yne kryeminister. E gjitha kjo,,,,,,nen tam-tamet e medias shqiptare, kesaj shpelle te hipokrizise dhe mungeses se cdo etike profesionale.
  A nuk do te ishte me mire, te thuhej ajo qe vertete po ndodh?
  Stadiumi LORO BORICI po pastrohet nga era e urines dhe gjendja e komes, ne te cilen e la politika shqiptare qendrore dhe vendore. Jane masa mirembajtjeje te nje objekti,,,te gjitha keto punime qe PERUROHEN sot. Asgje me teper.
  Mirepo, nuk do ishim ne Shqiperi, nese nuk do e benim mizen elefant dhe folene e milingonave,,,,,malin e Jezerces.
  Kryeministri yne, eshte per tu admiruar. Aftesia e tij e vecante, e perdorimit te luges bosh per te ngopur popullin, eshte e paarritshme.
  Suksese ne zgjedhjet vendore,,,,Z.Kryeminister.
  Ah per pak harrova. Suksese edhe ne punimet per RIKONSTRUKSIONIN stadiumit te Shkodres.

  Reply to this comment
 15. KOZI July 29, 18:52

  Nje gje nuk kam te sqaruar ! Historikisht per nga numri i popullsise territori shqiptar ka patur qytetet Shkoder-Korce. Per nga numri i veprimtareve politik e social perseri Shkodra dhe Korca. Numri me i madh i luftetarve te Rilindjes eshte ne Shkoder dhe Korce. Edhe per artin,kulturen,artistet ,shkrimtaret, po Shkodra dhe Korca, Per aresimin kombetar dhe shkollat shqipe po Shkodra dhe Korca. Edhe per nga numri i pianove ne familje keto jane ne Shkoder e Korce .(As familja e Ismail Qemalit nuk ka patur piano) atehere si eshte ky krahasimi pompoz – Shkoder-Vlore. Cfare ndodhi ?

  Reply to this comment
 16. goni me July 29, 18:53

  Po ne shqiptaret edhe kur ben ire prap keq themi!Stadiumet nuk behen te gjithe menjehre,se vec po te donte Sala i kishte bere se qendroi 15 vjet ne pushtet dhe cdovit nga nje do i kishte mbaruar. Me duket se ne foto shoh edhe Jozin,qe qendron menjane.Sa keq!Ylli i Shkodres po rrin ne hije e nuk po ja var kush!Sikur edhe ate eren e urines PD-iste t,i pastrojne stadiumit eshte prap mire,se boll e kane duruar aciditetin pd-is shkodranet tash 24 vjet.
  Kur behet dicka eshte gjithmone me mire sesa kur nuk behet hic.

  Reply to this comment
  • Gjergj July 29, 18:53

   Djale i zgjuar ti Goni. Paske zbuluar se urina paska baza PD iste. Fekalet,ku perfshihen? Ne gjirin e PS isteve apo ku? Me te dyja aktive, pershkruajme me se mire gjendjen e vendit. Mireseerdhe ne pusete.
   Autobuzi per ne kampin e refugjateve ne Gjermani, niset pas dy oresh, Goni.!!!

   Reply to this comment
 17. Jetmir July 29, 21:02

  Po mos te ishte Rama kryeminister stadiumi i shkodres do shkonte per lesh , stadiumi po te rrinte me Salen e shoket e tije ne Shkoder po shembej se qe kthyer per 25 vjet ne qenefin me te madh te shkodres plus qe bashkia e planifikonte per ndertime dhe kurë njerezit e pergjegjshem kerkonin te rikonstruktohej stadiumi , pusht pushtetaret lokal qeshnin se do ja u bejme ne zall te kirit me te mire .
  Po u punua me tri turne stadiumi behet per ne tetor dhe do gezohej çdo shqiptar qe don te behet Shqipria . Rama nuk terhiqet e stadiumi do te behet .

  Reply to this comment
 18. info-analitike July 30, 05:53

  Gjithmone e me teper del ne pah fryma qytetare e lexuesve te Dites. Tema e artikullit eshte se ndeshja nuk do te luhet aty ku Rama premtoi me aq buje ndersa militantet sulen me sharje e fyerje ndaj kujt guxon tu shaje idhullin. Mire ben Rama qe tallet me kesisoj delesh.

  Reply to this comment
 19. Mark uk July 30, 07:03

  Jetmir: Nuk ka njeri te pakten ne shkodranet qe nuk e duan te bahet stadiumi.Une kam thene se ndeshja nuk mund te luhet ne Shkoder.Sepse UEFA ka rregulloren qe duhet te merret ne dorzim dy muaj perpara se te luhet ndeshja.Une habitem se si ka njers kaq budadhenj qe i besoj nje politikani qe per fat te keq sot asht kryeminister.Dua te ju pyes Jetmir sa nga premtimet e kti palo kryeministri jan mbajtur.Apo jeni ala me parullen e komunizmit: KUR FLET ENVERI E VENDOS PARTIA,NGRIHET PERNJEHERESH O E GJITH SHQIPERIA.Per sa i perket stadiumit uroj te bahet sa ma pare.Hiqu parulles Parti Edver se nuk ju mjafton koha te merreni me pune.

  Reply to this comment
 20. hajduti i shtepise July 30, 09:17

  Nderi me i madh,qei beri Berisha Shkodres qe ju mori zalloren, e beri kryetare parlamenti.Rama gaboi rende me stadiumin e ri,madje gaboi edhe me rende qe deshiroi ndeshjen Shqiperi-Serbi ne Shkoder,sikur te ishte shef i UEFA.Kete e vendos UEFA,jo Rama.Tani plasi urrejtja e Shkodraneve.,jo vetem e shkodraneve,por edhe e malokut Mark-uk nga rranxat e Koplikut.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*