UEFA përjashton nga çdo kompeticion europian Manchester City-n

February 14, 2020 19:57

UEFA përjashton nga çdo kompeticion europian Manchester City-n

Një lajm tronditës për futbollin europian sapo është shpallur nga UEFA.

Kampionët në fuqi të Premier League, Manchester City, janë përjashtuar nga çdo kompeticion europian për dy sezone, atë 2020-2021 dhe 2021-2022.

City i drejtuar nga Guardiola është gjobitur edhe me 30 milionë euro gjobë.

l.h/ dita

February 14, 2020 19:57
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim