UEFA publikon kandidatët për “më të mirët” e çdo roli

August 9, 2018 18:36

UEFA publikon kandidatët për “më të mirët” e çdo roli

UEFA publikon listën e 22 futbollistëve që do të kandidojnë për vlerësime individuale për edicionin e kaluar në Champions League.

Mes tyre, bien në sy dukshëm përfaqësues të skuadrës së Realit të Madridit.

Përgjatë përzgjedhjes së futbollistëve, UEFA bëri publike edhe 3 finalistët për lojtarin më të mirë të Europa League, të cilët janë Godin, Griezmann e Dimitri Payet.

Fituesit do të shpallen ditën kur do të hidhet shorti i fazës së grupeve të Champions League, në mesditën e 30 gushtit në Mynih.

Juria përbëhet nga 32 trajnerët e ekipeve pjesëmarrëse në sezonin e kaluar, si dhe nga 55 gazetarë nga të gjitha federatat e UEFA-s, përfshirë këtu dhe Shqipërinë.

s.a/dita

 

 

August 9, 2018 18:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*