Ujërat e zeza derdhen në Liqen/ Belsh, bashkia e ka gati projektin, por ka probleme me financimin

March 8, 2020 12:50

Ujërat e zeza derdhen në Liqen/ Belsh, bashkia e ka gati projektin, por ka probleme me financimin

Ujërat e zeza të bashkisë së Belshit derdhen në liqenin e Mullinzës, jo më shumë se 500 metra në anën lindore të Belshit.

Paraqitet domosdoshmëri trajtimi i ujërave të zeza në këtë zonë me pritshmëri të mëdha turistike. Por ndërkohë që Bashkia e Belshit ka gati projektin për trajtimin e ujërave të zeza, e ka të vështirë financimin.

Zhvillimi i turizmit përveç bukurive natyrore kërkon edhe investime të qëndrueshme, sidomos përsa i përket ndotjes. Problematike kjo në shumë zona të Shqipërisë qofshin këto me det, liqene apo zona malore.

 

l.h/ dita

March 8, 2020 12:50
Komento

3 Komente

 1. Gzim Kulufi March 8, 15:27

  Kam dhe une nje plan. Te prishen te gjitha ndertimet e bera rreth liqenit te Belshit pas vitit 1990, te cilat kane marre lejet me para nen dore, dhe te lejohen te ngrihen vetem disa pak lokale me dru, te cilat do te bejne me pare sistemin kullues e pastrues te ujrave te zeza te tyre. Keto pak leje do te jepen nga keshilla urbanistike dhe vetem per deri ne 20 vjet. Jo me shume.

  Reply to this comment
 2. Turp March 8, 17:02

  Miliona e miliona euro jane hedhur per Belshin dhe ujrat e zeza derdhen ne liqen. Kapini burgosini jo vetem ata qe kane bere punimet me bythe , por edhe ata qe i kane marre ne dorezim.
  Te prishen e te zhduket menjehere ata barakat rrethark liqenit . Nuk ka me skandal e me turp

  Reply to this comment
 3. info analitike March 8, 18:50

  Rilindja urbane mes eres se qelbur te ujerave te zeza. O pika mu ne rilindje!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim