UKRAINË – Properëndimori Groisman merr postin e kryeministrit

April 14, 2016 11:23

UKRAINË – Properëndimori Groisman merr postin e kryeministrit

Politikani properëndimor ukrainas, Volodimir Groisman u miratua sot nga parlamenti në postin e kryeministrit.

Koalicioni qeveritar ukrainas, i formuar nga blloku Poroshenko dhe Fronti Popullor i kryeministrit Arseni Iatseniuk ra dakord dje për zëvendësimin e këtij të fundit me Volodimir Groismanin, i konsideruar si besnik i presidentit Petro Poroshenko dhe aktualisht kryetar parlamenti.

Para pak ditësh Iatseniuk njoftoi dorëheqjen e tij si kryeministër i vendit, pas akuzave se nuk i kishte drejtuar si duhet reformat në vend.

April 14, 2016 11:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*