“Unaza e re”, ARRSH thirrje banorëve: Ju sqarojmë për paqartësitë

November 19, 2018 14:59

“Unaza e re”, ARRSH thirrje banorëve: Ju sqarojmë për paqartësitë

Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën thirrje të gjithë banorëve të segmentit rrugor “Mbikalimi Pallati me Shigjeta Unaza Shqiponja Loti 1, 2, 3”, të cilët nuk kanë marrë ende kontakt me ARRSH-në, të paraqiten pranë institucionit të Autoritetit Rrugor Shqiptar dhe t’i drejtohen Drejtorisë së Planifikimit Strategjik dhe Operacioneve me të gjitha dokumentet përkatëse.

Drejtoria e Planifikimit Strategjik dhe Operacioneve dhe Drejtori i Përgjithshëm kanë pritur dhe kanë sqaruar rreth 60-70 % posedues të objekteve të prekura nga projekti “Rehabilitim Mbikalimi Pallati me Shigjeta Unaza Shqiponja Loti 1, 2, 3. 36 prej tyre kanë marrë përgjigje me shkresë zyrtare nga ARRSH.

Objektet që preken nga projekti “Rehabilitim Mbikalimi Pallati me Shigjeta Unaza Shqiponja Loti 1, 2, 3” janë 242, sipas verifikimeve paraprake të bëra nga grupet e punës.

Pjesa tjetër e banorëve që nuk janë paraqitur ende pranë institucionit të ARRSH-së janë të lutur të paraqiten për të marrë çdo informacion që u nevojitet.

l.h/ dita

November 19, 2018 14:59
Komento

10 Komente

 1. Messerschmidt November 19, 15:17

  Alabakria rracedhejere rilindase vaszhdon !

  Reply to this comment
  • Vehbiu November 19, 15:46

   Pse o moterqire Messerschmidt. Sepse u thote kopeve te zbritura nga lartesite e qoftelargut(ku ti ben pjese) hajdeni tu japim nja tre vjet qera se ju zaptuat tokat publike apo te pronareve te tjere. Per kete jane race e dhjerre rilindasit??? Po Qelbesira Berisha qe vrau kater vete me duar ne xhepa vetem pse protestonin ne Bulevard apo 30 te tjere ne Gerdec per interesa te familjes se tij kriminale.
   Kush eshte rraceqiri ketu??? Yt gelbaze blogu

   Reply to this comment
   • mirel November 19, 17:49

    O Vehbi, sa tapi ka dhene Ramiu me doren e tij per prona te zaptuara padrejtesisht pas 90es.
    Kujtohu pak se jane dhe me filmime.
    Po tani qe i duhet nje koncesion i ri i duhet te shpiki rruge te reja, dhe tani dashka te zbatoje ligjin per probat e zaptuara..
    Plere Rilindase..nuk i mbush dot me mendjen njeriu qe Ramiti do te vendosi rregullin per hir te interesit publik. Por perdor publikun per interesin privat.

    Reply to this comment
 2. Mashkullori November 19, 17:34

  Messerschmidt!
  Kjo alabakeria e “rilindjes”,po ben ate qe nuk duhet ta beje asnje qeveri e rregullt,asnje qeveri e nje shteti ligjor…
  Ajo,per mendimin e shumices te popullit,duhet te likujdoje sipas ligjit vetem ata,te cilet posedojne pronesine e truallit ku kane ndertuar dhe qe disponojne dokumentat zyrtare per ndertimet e kryera.
  Per te tjeret,nje dru bytheve,dhe asnje pagese qiraje,perndryshe ca te tjere si ty dhe sojin e rrumpallhaneve,te cilet nuk pyesin per ligje e shtet do vazhdojne grabitjet e pronarve te ligjeshem e te kerkojne pastaj te paguajne te tjeret kur shteti nderhyne prish ndertimet e paligjeshme…Per me koke fortet ka dhe ndjekje penale dhe ndeshkim ligjor deri ne burgosje…

  Reply to this comment
 3. MH November 19, 17:43

  Ky mbikalim kur te perfundoj nuk do mbesin njeri pa e bekue per pozitivitetin qe kryen.
  Kudo qe kane kundershtue sipermarrjet e z.Velija kane deshtue me turp.Dhe ne fund z.Velija dhe sot merr urime dhe bekime per pune e kryer me mjafte cilesi dhe aftesi.
  Injorantet konservator nuk duan perparim por origjinal si iriqi ne ferre se ne ferre e ka rehati.Po ne jemi njerez dhe jo iriq ore mavrit mesjetare.

  Reply to this comment
 4. C'a bohet kshtu November 19, 18:46

  Dridhe me lesh Monike, bythecer duhej protesta qe te qaronit banoret.
  Keni vite qe i keni caktuar edhe firmat “fituese” dy Lote (loqe) Ed Rama nje Lot Loqe) Lul Basha dhe u dergoni banoreve ultimatume fashiste qe brenda 5 diteve te lene shtepite dhe katandite e te ikin ne sketerre nen yjet e nates pa banesa.
  Nashi pas protestave thoni hajdeni te bisedojme, plehra, te pangopur, e doni plumbin ballit.
  Asnje shtet ne bote qe ben ndertime publike nuk i merr zvarre nga pronat e tyre qytetaret por i shperblen sipas tregut per demin prishjen qe u shkakton dhe u garanton strehim.
  Edhe ne diktature kur kishte te tilla vepra Enveri i sistemonte tye shpronesuarit ne pallate si gjithe qetetaret dhe nuk sillej si kafshe me ta, kete gje po ben Ed Droga dhe pisi i vogel hundegjate neperka Lali Era.
  Mbikalimi te behet por jo duke bere kurban dhjetra familje, sic po veprojne keta qelbot e Rilindjes qe jane bere me te djathte se te djathtet, ku ideolog te tyre sot kane tradhetarin Mit’hat Frasheri.

  Reply to this comment
 5. Nje grek me pak, nje bastard me pak November 19, 19:43

  Me qe paska plasur “transparenca” , pse nuk del gjigandi te na flase per marreveshjen me Lulin apo me Gerrqine?

  Reply to this comment
 6. Mbreti Peverteti November 19, 20:37

  Po mire, fondet per pagesat e 3 viteve qera nga vijne?

  Reply to this comment
 7. Aliu nga Selenic November 20, 01:46

  Ndertim I Mrekullueshem. Banoret ti sqaroje ai qe i mashtroi dhe at morem rraqet ne krah dhe o burra te zejme ku te zejem dhe sote ata penalizojn qeverin per mashtrimet qe u beri Saliu.
  Ti kerkojn hesap Saliut dhe jo Qeveris se Edi Ramaes. Ai i ka mashtruar. Edi Rama qe 20 vjet vazhdon te shkatrroj kjoskat e ketyre qe me berishen ne krye e dhjene ter Tiranan,!

  Reply to this comment
 8. servet November 20, 09:52

  Epara qe kjo eshte nje vjedhje nga ana e qeverise nuk ka diskutim sepse duke mos paguar ata qe kane ndertuar per pronaret e tokes as qe behet fjale sic bertasin disa se paskan ardhur shpellaret dhe kerkojne te drejta dhe e dyta;kam pershtypjen se te gjithe ata qe mbrojne vendimin e qeverise nuk kan asnje meter toke ne tirane sepse kuptohet nga menyra e te shkruajturit qe jane nga jugu te gjithe por qe paguhen nga qeveria dhe me sa duket Rama ja ka bere legalizimet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim