Unaza e Re/ Gazetarja vë me “shpatulla pas murit” Lulzim Bashën

December 5, 2018 19:08

Unaza e Re/ Gazetarja vë me “shpatulla pas murit” Lulzim Bashën

Kreu i PD, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32 të tyre. Basha është pyetur nga gazetarët edhe për legalizimet që janë dhënë në 2013 në Unazën e Re nga Partia Demokratike ku ai po proteston sot.

Basha iu shmang pyetjes duke vazhduar dhe akuzuar se në këtë projekt janë përfshirë hajdutë, të cilët po vjedhin. “Këtu po harxhohen 48 milionë euro. Në këtë vjedhje janë përfshirë një grup hajdutësh. Edhe mediat e kanë faktuar. Gjithçka prej fillimit që ne kemi denoncuar është e vërtetë”, tha ndër të tjera Basha.

Kujtojmë këtu edhe fjalën e kryeministrit Rama para disa ditësh ku ai tha se si qeveria Berisha në fund të mandatit të saj në 2013 ka dhënë 40 legalizime në mënyrë korruptive tek Unaza e Re. “40 legalizime janë biznese të legalizuara nga korriku në shtator të 2013-s. Janë bërë legalizime nga më abuzivet. Janë miliona që merren nga kontributet e buxhetit për të dëmshpërblyer jo pronarë të legalizuar normalisht, por për të dëmshpërblyer ngrehina të legalizuara në kundërshtim me ligjin”, tha Rama.

 

v.l/ Dita

December 5, 2018 19:08
Komento

4 Komente

 1. C'a bohet kshtu December 5, 20:09

  Z. Rama kush ka vepruar ne kundershtim me LIGJIN dhe sot preket rende arka e shtetit qe mbushte me taksat e qytetareve veri para ligjit, te demshperblejne.
  E dyta qr nuk e ke bere dhe qe nuk nuk do t’a besh asnjehere sa te jesh ne Kryeminister, denoncoj ne Prokurori per t’u gjykuar si shkeles te ligjit, duam shtet dhe jo llafe e llogje Kavaje more vesht apo jo, ore gjatovillo i cejkulibruar dhe pa bosht.
  Tirana do te zgjerohet e rindertohet, nuk mund te jete preh dhe ne meshiren e fatit te shkelesve te ligjit qe kane ndertuar pa leje te “Astiri” ne tokat e “xanuna” te tironcave kaqole qe jane perseri per kriminelin Sali qe nuk i ka demshperblyer as edhe nje lek per keto prona.

  Reply to this comment
 2. koment December 6, 05:39

  qeveria berisha qe legalizoi kundravajtje aty do denoncuar ne prokurori.
  mund ta bej rama ket padi po aq sa qytetaret taksapagues, ska diferenc
  po jau mbajti veni firmat hidhni n gjyq berishen per kundravajtjen ashiqare

  Reply to this comment
 3. asd December 6, 09:42

  Nuk mund te zbatohet ligji nese nuk je koherent. Tashme Rama e ka humbur kete kriter. Zbatimi i ligjit copa copa e ben te mosbesueshem angazhimin. Mentaliteti Astiri rrezikon te fitoje pozicionin e te drejtes (te duket sikur kane te drejte). Rama eshte i dobet sepse thembra e Akilit eshte VJEDHJA. Kur vjedh fondet publike qendron skic, vjedhurazi, dhe nuk sheh dot ne sy realitetin. As mund te perdoresh “forcen”, sepse ke frike – forcen do te perdorin edhe me ty.

  Reply to this comment
 4. alphade December 6, 10:31

  Ramushi,zoterinj, nuk ka kohe te merret me “bemat” e
  gjemat e banditit- hajn- kryemafioz e kriminel te Sali Be-
  rishesh por ca “kocka” kolaboracionistesh me fashizmin,
  te ardhura pertej Oqeanit Atllantik. Kjo eshte detyra e. tij
  gjate ketij katervjecari per ta mbyllur karrieren e tij politike
  per faqen e zeze te tij dhe atyre qe e pasojne jo per te ndertuar Shqiperine por per ta rjepur ate .
  Shqiptare nga Veriu dhe Jugu bojkotoni zgjedhjet e Qer-
  shorit ! Mos ua jepni voten hajduteve te majte e te djath-
  te. Jane te gjithe nje bajge e madhe lope qe nje rrote bi-
  ciklete qe ka kaluar aty rastesisht e ka ndare pergjysem
  “BAJGEN” e Rames dhe te Saliut e Metes. Megjithese ,
  kryeministri aktual, nje demagog e klasit boteror vazhdi-
  misht e perserit slloganin se : “Te gjithe nuk jemi njesoj” ,
  shqiotaret anonime, te “zakonshem” ,sic i pelqen kryemi-
  nishte ta shprehe semantiken e tij prej “intelektuali” alla
  Noli qe “flene” ne Uister te Bostonit,apo te nje karagjozi
  sic ishte Konica me kostume pa xhepa,edhe ky kryemi-
  nister qe la name me atletike: binom karagjozesh, koha po tregon dhe po verteton se te gjithe keta si kupole poli-
  tike jane komplet “Njesoj”, “Nje lloj”, ku dallimi qendron
  vetem ne faktin se brezi i vjeter i politikaneve qe iku ishte
  me anadollak ne propagande, me politikane primitive e
  injorante,ndersa politikanet e tanishem jane shume me
  teper demagoge, te sterholluar ne mashtrimet e manipu-
  limet ndaj shqiptareve. Prandaj duke qene nje kontenier i
  tejsmadhuar qelbesirash u duhet dhene nje mesim qe bo-
  ta e civilizuar ta kuptoje se me cfare matrapazesh e ho-
  rrash jane vene ne krye te shtetit shqiptar,nese e konsi-
  derojne qe realisht ka shtet ne shqiperi duke bojkotuar
  tere zgjedhjet e Qershorit nga Vermoshi ne Konsipol .
  Kjo eshte rruga me e mire qe t’i pritet rruga ketyre horra-
  ve qe ia kane nxire jeten shqiptareve pergjate 28 vjeteve,
  te ANARKIZMIT qe ka sunduar e po sundon ende ne
  Shqiperi. Shqiptare mos u beni fanatike te te ashtuquaj-
  turave “parti” ,jane katerciperisht banda mafioze,te vete-
  etiketuara “parti politike” ! Harrojeni nje here e pergjithe-
  mone kete term”parti” ! Nuk kane ekzistuar dhe nuk
  ekzistojne parti politike ne Shqiperi ! AKOMA JO-oooo !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*