Botohen poezi të Olldashit me parathënie të Dritëro Agollit: Mi solli ime bijë

December 16, 2014 10:10

Botohen poezi të Olldashit me parathënie të Dritëro Agollit: Mi solli ime bijë

Familja e Sokol Olldashit ka botuar një përmbledhje me poezitë e tij.

Pa asnjë pikë hidhërimi / Që kënaq veç hipokrizinë tuaj, / Ju njoftoj se unë kam vdekur. / E pikërisht në këtë çast, / Për herë të parë ndihem i gjallë, / Trup, / Real

Kjo është një prej poezive të Olldashit, e cila përqesh vdekjen, por dhe hipokrizinë e njerëzve në rast vdekjesh.

“Unë dhe Unë”- Poezi 2013 (botues “Gent-grafik”) titullohet vëllimi poetik me autor Sokol Olldashin.

Kjo përmbledhje poezish, paraprihet nga një parathënie e shkrimtarit Dritëro Agolli.

“Poezitë m’i solli ime bijë, Elona. Më kërkoi t’i lexoja. Më pëlqyen”, thotë Agolli.

olldashi

December 16, 2014 10:10
Komento

5 Komente

 1. Lul December 16, 10:20

  Te ndrite shpirti atje ku je o djale….kriminelet e P.D te larguan nga kjo jete vetem per mendimin ndryshe…kjo eshte demokracia qe solli Sali Berisha,qe kushe e ngre doren kundra familjes se fronit gjeja me e fundit eshte vdekja dhe zhdukja e te gjitha provave.R.I.P Olldashi.

  Reply to this comment
 2. orli December 16, 10:26

  Moderator!ka te pakten tre dite qe nuk kam shkruar!!!!ose per tre muaj mund te kem shkruar pese here.Faleminderit per mirkuptimin.

  Reply to this comment
 3. Prudentino December 16, 13:47

  Ky qe do vriste me shume se 4 vete me 21 Janar?

  E pa perendia dhe Salija. 😛

  Reply to this comment
 4. shqiptar sharri. December 16, 14:17

  Po,si,ore ai paska qen i lidhur me ZOTIN?!!!E’paska dite qe paska qen kufom por i gjall,ende!!
  Per,dritero agollin.Po,vajza jote paska qen,me olldashin dhe salen more dritoro?!!E’tij po te thon nji emer te madhe ne ps,kjo po m’cudit pa mas!!Ju,jeni kthyer te gjith ne servil,dhe pamoral,ju jeni te gjith KUAJ TROJE,neper dyert e tragjedive te mdhaja si ne kohen e shekspirit.
  Aman ku mbeti,njerzimi,ku mbeti morali,ku ngeli bureria,ku mbeti ideali,mor jahu kur nji njeri si driteroi,hangar komunizmin,dhe i thuri lavde,dhe deputet e kryetar i lidhjes shkrimtare,dhe tani po dhyen ate qe e hangri 50,vite,po kjo eshte intelektuali i pa vertyte dhe pa parime,kjo eshte nji lloi sikur tet pjelle,nena e lopes me i thirr nane!!Po,kush ishte oldashi?Gjithmon sipas shkrimeve,te botuara,neper gazeta,se nuk e njof personalishte.Por,sy ftyr po,se ishte fytyr publike,ministrira ka udheheq,mesadij,te mbrendshmen,dhe te komunikacionit,pra iahte i sales,ishte po ashtu i perdal kur flite ne parlament,apo para gqzetarvve per shyp,pra nuk ishte larg saliut,kishte pas qen familje e pernjekur sipas shkrimeve,por si i pernjekur si u be,qe ai u shkollue dhe u be gazetar,se ai gazetar kishte punue dhe ne kohen e”diktatures,,Pra lindin shumpytje.Po,nejse ai nuk jeton ma,por tuneli a krabes po,ai me damdame te mdhaja bashk me saliun e bene promovimin e tunelet 2 dyt,para zgjedhjeve te qershorit 2013,por pas dy javeve u mbyll,ngase perpak,ke duke zan perfundi njerez me vetura,pra kjo eshte historia,e ti.Po,pse e vran?Po,ai e dinte se ne cfar kthetrash mafioze dhe grup vrases kishte hyr,e dinte se dota pesonte vetem se pak,ju del nga binaret,dhe ai e provoi por shtrejte e pagoi mjerishte,mue me dhymset si njeri dhe babe i nji apo dy fmive,por se e ka dijt me kende ka mbjell qep.ate e ka dijt,prandaj gjitha grupet mafioze vrasin njeri tjetrin pa gjygje,kurse ne sistemin komunist,spaku u behej gjygje njerzve dhe nuk te vritnin,naten e tet qanin diten,nuk e hudhnin plumbin dhe ta mshefshin doren,pra ky eshte ndryshimi mes mafies demokratike,dhe sistemit”diktatorial,,si te doni kuptone or shiptarella.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin