“Unë kam dashur të vras babanë tënd?!”

April 3, 2016 00:48

“Unë kam dashur të vras babanë tënd?!”

Shënim i redaksisë: Bashkim Kopliku ka dërguar një letër në redaksi pas botimit në gazetën Dita të një rrëfimi të Endri Meksit. Z.Meksi u pyet nga Dita lidhur me një dëshmi të ish-truprojes së Berishës, Izet Haxhia që ka shkaktuar shumë debate këto ditë.

Në atë dëshmi botuar në Dita, Haxhia thotë se në 1992, është tentuar të rrëzohet avioni me të cilin kthehej nga Italia një delegacion i kryesuar nga ish-kryeministri Meksi. Ish-truproja e Berishës thotë se sjellja e Berishës orët para aksidentit ishte shumë e pazakontë dhe ka dëshmuar se Berisha dhe Kopliku mund të ishin pas një urdhëri për të fikur dritat e Rinasit në momentin që avioni po kryente uljen.

Pas dëshmisë së Haxhisë reaguan shumë persona, mes të cilëve ish-truproja e Meksit, deputeti i sotëm Fidel Ylli, ish-ministri Ruli, Tritan Shehu, etj. Dita i mori një prononcim edhe djalit të Meksit, Endri Meksi, dëshmitar i mbrëmjes kur ka ndodhur incidenti me avionin. Meksi dëshmoi në Dita se incidenti që rrëfeu Izet Haxhia përputhet me rrethanat e ngjarjes, por deri përpara dëshmisë së Haxhisë nuk u kishte shkuar në mendje se ajo që ka ndodhur ka qenë e qëllimshme.

Lidhur me dëshminë e Meksit, ka reaguar Bashkim Kopliku, që ka dërguar në Dita, letrën e mëposhtme:

 

Reagim kundër shkrimit të Endri Aleksander Meksi

Zoti Endri Meksi,

Ju po aludoni se edhe mund të kem dashur unë të vras babain tuaj!? Éshtë skizofreni kjo juaja? Vërtetë e quani të mundur një gjë të tillë?! E kjo sepse kam pasur mendime të kundërta me babain tënd.  Kaq të poshtër na imagjinuake ne të vitit 1992, natyrisht përfshirë dhe babain tënd?

Ti thua në gazetën Dita: “por një detaj e kujtuam pas këtij shkrimi, ishte që Bashkim Kopliku erdhi për vizitë menjëherë në shtëpinë tonë“ etj. Me kë e kujtove, me babain dhe nënën tënde?  Pa kujtojeni dhe një herë më mirë, se mos e keni gabim fare, sepse unë, e para, nuk e di të kem shkelur ndonjëherë në shtëpinë tuaj!

Dhe e dyta, por më kryesorja, edhe po të kisha shkelur xhanëm, dhe ajo ditë të ishte e para herë, çfarë ka këtu anormale: a kishte kaluar një rrezik babai yt, dhe a nuk qenka normale, që një koleg pune të vijë t’i bëjë një vizitë urimi, paçka se në punë, qoftë dhe në jetë, nuk ndan mendime të njëjta me babanë tënd?

Pres të më kërkosh të falur publikisht për aludimet tua shumë të ulta, që është e vetmja gjë që mund të riparonte disi imazhin tënd para çdo njeriu normal.

Bashkim Kopliku

April 3, 2016 00:48
Komento

24 Komente

 1. NUREMBERGU PER SALIQENIN & KOPILIKET E TIJ April 3, 01:26

  i dashur Bashkim Kopiliku !

  Jo vetem berisha por dhe ti meksi,rruli dhe nja 100 monstra te tjera duhet te shkoni ne nje gjyq NUREMBERGU.

  biles dhe nja 4-5 AMBASDORE perendimore qe edhe pse dipllomate kane patur grada ne sherbime inteligjente.

  sinqerisht Bashkim nga 255 krimet e djallit berishe TA KAM FALUR piken e meposhtme me NR 67 por ju duhet te kalbeni ne burg ose para togave te pushkatimit se keni vrare jo babain e ketij MIUCI poe kene vrare Nenen e kam fjalen per NENEN SHQIPERI qe nuk ngeli dipllomat..ambasador..strateg perendimor i shkerdhyer nenen atij e keni kthyer ne bordello politikanesh dhe hale ambasadash

  Epopeja 25 vjecare e pabesueshme e krimeve te perbindeshit Berishovic & sons

  1-puci shtetit 2 prill 1991
  2-lufta veri-jug 1997
  3-kater mije te vrare ne 1997
  4-urdheri per sulm kimik 1997
  5-remzi hoxha
  6-fshehja e kumbaros
  7-kosta trebicka
  8-fatmir xhindi
  9-oficeri shikut
  10 gjyqtari konomi
  11-viktimat e gerdecit
  12-protestuesit e 21 janarit
  13-akuzoi PS per vrasje nga mbrapa
  14-manipuloi mjeket e spitalit ushtarak
  15-ktheu k/m ne spital fushor
  16-refuzoi dorzimin e gardisteve
  17-terrorizoi presidentin si horr bulevardi
  18-perdhosi k/prokuroren di lavire
  19-ofendoi k/shikasin si pucist
  20-kercenoi ramen me egzekutim
  21-akuzoi dhe kercenoi 4 gazetare
  23-u fshine filmimet
  24-u ndrruan tytat e armeve
  25-u dekorua burri shtetit
  26-u dekorua ylli ne ngjitje
  27-u menderosen ekpertizat e FBI
  28-u zevendesua presidenti
  29-u zevendesua k/prokurri
  30-u zevendesua k/bashkiaku
  31-u zevendesua k/shiku
  32-u terrorizuan gazetare
  33-u tha se do ja u bej prape si ne 21 janar
  34-liroi vrasesit nga burgu ne shkurt 2012
  35-genocid fisit haklajve
  36-tritol te varezat e haklajve
  37-bulldozer te shtepia e haklajve
  38-vrasja mafjoze e Mirush Matit
  39-thika pas shpine Bujar Kaloshit
  40-vrasja e Aleks Kekes
  41-masakrimi Edi Rames
  42-masakrimi Zamir Dules
  43-masakrimi Bardhok Lales
  44-vrasja Florian Viles
  45-egzekutimi Anton Gjergjit
  46-egzekutimi Vaid.Lames
  47-perndjekja e Zef Brozit
  48-perndjekja e gjen.Luan hoxha
  49-perndjekja e Shinasi Rames
  50-terrorizimi Eduart Sallamit
  51-terrorizimi Arben Dukes
  52-rrahja e Paskal Milos ne Bruksel
  53-burgosjae e A.Frangajt
  54-burgosja e A.Ristanit
  55-vdekja misterioze P.Arbnorit
  56-vdekja misterioze Safet zhulalit
  57-vdekja misterioze Ali Spahia
  58-vdekja misterioze Besnik jacellit
  60-vdekja misterioze Gezim Dibra
  61-egzekutimi ahmet krasniqit
  62-egzekutimi ilir koloshevcit
  63-vdekja misterioze xhavit hana (prokurori gerdecit)
  64-eleminimi misterioz i L.Ihsanit ,sekretarja berishes
  65-vdekja misterioze Bashkim Gazidede
  66-vdekja misterioze Ferit R.Hoti
  67-komplloti I avionit me Meksin ne 1992
  68-vdekja misterioze Gramoz Pashkos
  69-nxjerrja ne prite e azemhajdarit
  70-vrasja e 10 komisareve te policise
  71-vrasja e mbi 500 policeve ne detyre
  72-ngujimi i 3110 familjeve ose jane gjak
  73-…1800 te vrare me kanun
  74-prishjen e qeverise stabilitetit 91′
  75-fronezimi i janullatusit
  76-aderimi ne konferencen islamike pa referedum
  77-sabotimi i levizjeve per pamvaresi ne kosove
  78-furnizimi me nafte i milloshevicit
  79-vjedhjen e votimeve 96′
  80-rrahja masive e demonstrueve ne sheshin Skenderbej
  81-rrezimin e shtetit dhe vellavrasja ne 97′
  82-grushti i shtetit shtator 98′
  83-impikimi familjarisht i tij ne holokaustin e gerdecit
  84-miratimi i varrezave te ushtareve greke
  85-injorimi total i ceshtjes came
  86-shitja e detit jon
  87-implikimi me ligjin e plehrave
  88-vjedhje e votimeve ne 2009
  89-prishja klasave sportive
  90-prishja e rrjeteve kulluese
  91-tallja me shkollene plepave
  92-masakra e 21 janarit
  93-vjedhja e votimeve 2011
  94-perdhosja e luftes N.CL
  95-glorifikimi i satrapit zog
  96-deklarata qe kemi gjak turku.
  97-Shitja e resurseve strategjike
  98-lidhja me mafiozet e podestes
  99-parlameti i ri
  100-stadiumi i ri
  101-xhamia e re
  102-rruga e Arberit
  103-rrethrrotullimi ne unaze
  104-h/c skavices
  105-h/c devollit
  106-mullinjte e eres ne karaburun
  107-centrale atomike per tu bere superfuqi
  108-hekurudha tirane-pekin
  109-superfuqi arroresh
  110-mbjellja e 10 miljon rrenje ullinj
  111-kalimi borxhit jashtem 66% (falimentim)
  112-mos pagimi 500 miljon investitoreve
  113-demi me “Cez-in” rreth i miljard dollare
  114-Krimi me TEC Vlore mbi 200 miljon dollare
  115-qindra miljone me pronaret e tokave (strasburgu)
  116- mashtrimi i te perndjekurve politike ne pagesa
  117-mashtrimi kriminal me legalizimet
  118-deshtimi i censusit
  119-vjedhja e 300 miljon dolarev te rruga kombit
  120-shitja e hidrocentraleve
  121-shitja mafjoze e armatimeve
  122-shitja e reparteve ushtarake + shqup-in
  123-deshtimi i shitjes albetrolit dhe armos
  124-linja e tramvajit Lulit ne tirane
  125-shqiperia 1-euro
  126-denoncimi i Hysen Shoshorit
  127-enoncimi i Margarira Kostaqit
  128-tjetersimi mafjoz i Shqup-it
  129-tjetersimi mafjoz i ambasades kineze
  130-tjetersimi mafjoz i sh.o. Fier
  131-ri-aprovim i ardhjes milionave ton plehrave
  132-tejkalimi borxhit public mbi 65%
  133-borxhi ndaj biznesit 1 miljard dollare
  134-borxhi stratosphere me Cezin
  135-cmenduria me emrin e bjeshkeve te nemuna.
  136-perdhosja e eshtrave te A.Hajdarit dhe VK.
  137-lejimi i rajersonit ne fushate elektorale 1992
  138-mos hapja e dosjes se sigurimit shtetit
  140-poshtrimi i Jon Withersit
  141-poshtrimi i Arvizuse
  142-loja me LHL
  143-komplloti Sokol Olldashit
  144-loja me lazaratin
  145-helmimi Ferdinant Ponit
  146-pagesa e vrasjes se Santos
  147-teatri qe po luan me Fullanin
  148-uzurpimi bsh
  149-uzurpimi i bankes Santos
  150-“Dasma” per kapjen e nipit enverit
  151-‘Nxjerrja” e kalibruar e videos Metes
  152-Nxjerrja” e kalibruar e kamikazit Doshi
  153-Perdorimi i Dritan Priftit si Video Master Spy
  154-Neni naziskin 24/1 i 1992 (shpartallimi shtetit)
  156-komisjoni varrim –zhvarrimeve
  157-kanibalizmi ne varrezate kombit 3 maj 1992
  158-shkarkimi illegal i maks haxhise 1998
  159-mos kallzimi I krimit te doshit 3 muaj
  160-paisja e familjes & fisit me pashaporta dipllomatike
  161-paisja e 10 terroristev islamike me pashaporte shqiptare 93’
  162-enigma e goditjes dhe vdekjes Agim Shukes
  163-ultimatumi drejtuar Qazim Gjonajt per gjyqin e 2 prillit
  164-presioni mbi Prele martinin per gjyqin e 2 prillit
  165-enigma e arit londres (1993 me rajersonin)
  166-enigma e kaparit te albetrolit 2012 (mbi 85 milon $)
  167-enigma e pallateve nga malajzi a ne laprake
  168-emrimi I gazidedes ne shik (master spy)
  169-takimi sekret me milloshevin (1995)
  170- takimi sekret me gjeneralin Boban te vila nr 4
  171-takim I fshehte me Ivanovicin ne Kras Montana
  172-reabilitimi I kriminelit Gazidede 2005
  173-reabilitimi I kriminelit Agim Shehu 2005
  174-shkaterrimi dhe demtimi I hekurudhave
  175-prishja e hekurudhes milot rreshen klos
  176-zhdukja e stacionit trenit Tirane
  177-ofendimi I NY TIMES leter higjenike
  178-shkon ne USA 1992 me ndihmen e nje big-shefi te Cia-s
  179-skandali Levan-Fier( fari balliu-alpine)
  180-Debimi I Mustafajt para vizites Bushit
  180-ngritja e permendores bushit si bythlepires I tij
  181-skandali nipi berishes ne hotel dajti (koburja e dritanit)
  182-250.000 euro Jean Paul Carteron ilegalisht ne 2006
  183-urdherohet qe kontrata me JPC te mbahet teper secret
  184-skandali kombetar me shkollen greke Omiros ne korce
  185-denimi Top Channel me 13 milion euro
  186-Trafik I madh armesh me Armenine
  187-Skandal dipllomatik me azerbajxhanin per keto arme
  188-digjet policia gjirokastres nga lazaratasit-shtator 2007
  189-i falen Tom Ridges 500.000 $ per 2 seminare (9/2007)
  190-Damir Fazllic ne kasafortat e sigurise kombetare me T.Ridge
  191-shkarkohet prokurori Sallaku per aresye banale si ndonje fshesaxhi
  192-Argita B. fshin biznesin e saj nga regjistri kombetar (shkurt 08’)
  193-pagesa ilegale Vatres-usa per 100 vjetorin (sa fukarenj ne usa)
  194-Spoti turistik n CNN-300 000 $ kater here me shtrejt se normalja
  195-Kapet 1 kg heroine te makina ambasdorit ne Itali , Lesh Kola
  196- Prangoset shoferi A.Selmanllari si drog-diller-mik personal i Xenit Sales
  197-Autobote te qeverise kapen duke ujitur drogen e Lazaratit
  198-Debohet ne shtator 2008 nga shqiperia FMN
  199-Debohet k/hetuesi Shtylla (kishte gerdecin dhe rrugen e kombit ne process)
  200-Skandali plazhi gjeneralit- mbrapa qendron dyshja malltezi-patozi
  201-Super Skandali Jales -del kollovari J.malltezi si mafje e tokave
  202-Skandali ne Porto Romano-Argita –Fazllic
  203-Gold-Argita” i lyp “Zafar Ansarit 3 miljon dollare rushfet
  204-Jamgjarper Malltezi gllabron ish klubin Partizani
  205-Karaosmania e Nishanit gllaberon ish seline e PD
  206-Urdherohet pergjimi ambasadave dhe opozites nga SH.I.U
  207-Transferohen nga zyrtare vendas 1.3 miljard dollare raporton G.F.I.
  208-Shkarkimi I disa gjeneraleve rebele dhe zevendesohen me beadle
  209-Nuk hapen kutite per 2009,dhe digjen fletet e votimit para afatit
  210-Hapen kutite per 2011 dhe ndryshohet rezultati (po mengeperveshuri ?)
  211-Ortakja e Argita B. Flutra Kola blen Croën te Fazllicit 2 miljon $
  212-Gazidede takon Arkanin ne Durres 6/94 me miratim te Berishes per naften
  213-Themelohet kompania Shqiponja me “boss” Tritan Preshin.
  214-Berisha posedon disa zyra perandorake private te pa raportuara..
  215-Argita zoteron vila multi milioneshe te pa justifikuara-lalez etj..
  216-Shkelzeni zoteron vila sheikesh ne garden,farke,mullet .L.A.etj.
  217-Akuza ndaj Hajdarit si spiun i SS dhe organizator i 2 prillit 1992
  218-Ngritja e lapidarit per “spiunin dhe vrasesin “e Shkodres
  219-Dekorata dhe honorari 1,6 miljon dollare per Nicola Arsidin
  220-Trafikimi naftes ‘Virxhin-Kulicaj” fitimi 75 miljon dollare
  221-Blerja e nje super benzi BUNKER-700 miljon leke.
  222- Porosit helikopter superlluksoz VIP ne France (eurocopter)
  223-Porosit nje veprim terrorist me helicopter mbi shtepine e Bamir Topit
  224- Mban gjithmene rrotull nje “polici secrete civilesh ” 50- 100 vetash
  225-Fimohet vila Rames ne 13 shkurt 2013 me helicopter me urdher te SB
  227-Urdherohet ne 97’ nga SB sulmi mbi amb. amerikane ( Izet Haxhia)
  228-Sulmohet me urdher te tij kontigjenti gjerman (ka filmime)
  229-Kurdiset nga SB truku I bombes te Vefa ne 96’ me Anton Gjergjin
  230-Bomba u “kurdis” per te akuzuar “Hakmarrjen per drejtesi”
  231-Largohet FMN se sinjalizoi rrezikun per fajdet 96’
  232-Kercenohet Kristaq Luniku per mos mbylljen e firmave
  233-SB deklaron se VEFA+ Gjalica = dallendyshet e kapitalizmit
  234-SB deklaron ;Parate e shqiptareve ne firma me te pastrat ne bote
  235-kercenohet me jete Izet Haxhia pas intervistave nga Gestapo SB
  236-Akuzohet Xeni Lirijes si drog diller nga Izet haxhia
  237-Miratimi I devijimi I rruges Egnatia nga Durrsi ne Igumenice
  238-Investime serioze ne Tropoje nga qeveria Pedere-afer zeros
  239-Abandonon shtepine ne Vicidol-kthehet haur lopesh e gomeresh
  240-I fal oborrtareve mbi 100 licensa h/centralesh ,miniera e hidrokarburesh
  241-Trafik me Libine –Lul Basha takon Kadafin personalisht “tet a tet”
  242-Lirohen te burgosur vrases per votimet e 2009 me urdher te SB-LB
  243-Menaxhohet direkt nga SB kolumbianizimi-prodhimi droges- 5 miljard $
  244-permbytja e pare e shkodres ndodh 1 here ne 100 vjet (tallje )
  245- permbytja e dyte e shkodres ndodh 1 here ne 1000 vjet (tallje funebre)
  245-Gerdeci I dyte ne Dhemblan Tepelene-maskohen vrasjet dhe krimi qeveritar
  246-Burgosja e Nanos si terrorist per kavanoza receli t ndihmave
  247-KURSE Lul Berisha vjedh gjysem miliardi ne RR.K dhe mbete yll ne ngjitje
  249-SB deponon ilegalisht ne amb.amerikane per 14 shtatorin 1998
  250-Ve mafjozin Hajdin Sejdia keshilltar te pare ekonomik ne qeverine e 1992
  251-Largon Leka Zogun si qen ne 20 nendor 1993
  252-prag skandali armatosur ne hotel dajti me LZ
  253-Nga trajtimi LZ si qen I ngre permendore si karadyzen
  254-SB me keto krime eshte diskretituesi me I madh I USA-s
  255- SB me keto krime eshte djalli I Lugut te zit e tropojes qe pori-ngre Enver Hoxhes lavdine sin je nga Kolloset me te medhenj qe ka nxjerre njerzimi

  Reply to this comment
  • WYAOU April 3, 15:21

   Gezohem qe mese fundi po shoh disa statistika qofte edhe te shkrojtura nga nje dore amatore.
   Perfundimi i kesaj statistike eshte vetem nje fjali.
   RROFTE ENVER HOXHA DHE PPSH

   Reply to this comment
 2. Paulsad April 3, 03:07

  Haron Kopliku se eshte pjestar I lukunis se uqerve.Ske turp na bene she moral.Dobic.

  Reply to this comment
 3. Pilo Lala April 3, 03:23

  Bashkim Kopliku, nje plehre, qe sot i ngjan Blushi.
  Nje mendjemadh, hipokrit, frikacak, servil.
  Edhe kjo leter eshte pjese e karakterit te tij fodull.

  Reply to this comment
 4. XUME PROTOPAPA April 3, 03:55

  JO ORE QELBESIRE E NDYRE !

  Pavaresisht qe nuk kam asnje ndjeshmeri politike per Meksin e aq me pak per te birin Endri, sidoqofte deshmia e tij ne “Panorama” dhe jo ne “DITA”, pertej çdo dyshimi te mirefillte tregon ate qe ai ka perjetuar ate pasdreke tmerri.

  Endri shprehet: “.. ndersa po prisnim te arrinte avioni nga Roma, DRITAT U FIKEN BEFASISHT !“

  E pra po te shohesh kohedhenjen e deshmise se tij, daton para asaj te Fidel Yllit, Tritan Shehut dhe atij zhylit te RTSH-se, qe forcon bindjen e kujtdo qe te zezen e quan te zeze e te bardhen te bardhe, se ngjrja ka rrjedhur siç e ka rrefyer Izet Haxhia dhe Endri Meksi.

  Ishte pikerisht ky rrefim i çilter i Endrit qe shkaktoi “deshmite” rreke te qelbesirave, ne mbrojtje te nje krimi te tentuar. E nese, Endri, kujton te nesermen e vizites tende ugurzeze, gje te cilen nuk e perjashton edhe ti vete, nuk ka perse te ofendosh te atin e aq me shume te emen, sepse ndaj tyre, ti dhe shkerdhata Sali Shiqere Berisha keni nje borxh te pa rrefyeshem per te paguar.

  Mbyllu me mire ne ndonje strofkull dhelperash andej nga Viçidoli, bashke me tet’ bije, tet’eme e tet’shoqe, sepse Kanuni i Lek Dukagjinit ne hemendesite e shqiptareve edhe ne kete shekull vazhdon te jete i rrenjosur thelle ne kujtese.

  Meksi Sr. nuk ka folur ende, foli vetem pak Meksi Jr., andaj ishte me e udhes te rrefeje te verteten ashtu lakuriq siç ka ndodhur, qe te ndihesh i lire nga skletetet qe vazhdon te mbash ne dollap, me pushtin tend te cilit i je perkushtuar, me krimet e panumurta qe keni bere aso kohe e vazhdoni akoma ti programoni e realizoni, kunder nje populli te tere, sepse per qelbesira si ju, jeta e te tjereve eshte vetem nje “optional”….

  Reply to this comment
 5. demo April 3, 08:43

  Po c`ke me nenen e ketij?Qe ti je nje pleher,;me plehra si Bashkim kopliku,ruli,Qerreqi,musaraj,gazidede e mbushi qeverine me te qelbur qe ka pasur historikisht shqiperia.Nuk them se i ati ketij,mexit ka qene burre i mire.Ju duheshit te gjithe ne nje avion dhe tu plaste ne ajer,jo ne toke.

  Reply to this comment
 6. PO,PO April 3, 08:44

  Zoti Kopliku, sa here qe i u kthehesh “sqarimeve” per kete problem , lexuesve te pa anshem , u a perforcon bindjen se ti je i teri brenda ne kete krim te rende shteteror,te mbetur ne tentative. Ne fjalet e tua ka nje arrogance tipike prej nje njeriu te trembur , por edhe nje mjegull e konfuzion te qellimshem , per te fshehur te verteten . Kerkon te fshihesh e perfshihesh si hero i ..90-es , e mbulohesh me tisin e lavdise se asaj kohe.! Ne gjithe sa thua ti,nuk ka asgje bindese , perkundrazi, po perforcohet mendimi se ti je ne nje tave me kryebanditin shpellar te Vicidolit dhe kjo eshtr vetem maja e ajsbergut .Soji juaj , jini si ai thesi me miell,qe sa here ta godasesh,nxierr pluhur mielli,per te treguar se cfar ka brenda , kurse juve nxirni eren e felliqur te malit me krime , qe mbani brenda vetes .
  Sjellja tipike prej harbuti e z.Kopliku, eshte as me shume dhe as me pak nje kercenim i hapur dhe mjaft serioz ndaj familjes Meksi,qe te mbyllin gojen,se perndryshe kryebanditi fashist i Vicidolit me banden pretoriane , do te beje ” punen e tij ” . JA PRA , KY ESHTE MINISTRI I BRENDESHEM DHE ZV.KRYEMINISTRI , QE PENETRUAN SI MAFIOZE NE SFERAT E LARTA TE PUSHTETIT DHE PERPIQEN TE MBROHEN SI “HERONJTE” E …90-es !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 7. PO,PO April 3, 08:46

  Zoti Kopliku, sa here qe i u kthehesh “sqarimeve” per kete problem , lexuesve te pa anshem , u a perforcon bindjen se ti je i teri brenda ne kete krim te rende shteteror,te mbetur ne tentative. Ne fjalet e tua ka nje arrogance tipike prej nje njeriu te trembur , por edhe nje mjegull e konfuzion te qellimshem , per te fshehur te verteten . Kerkon te fshihesh e perfshihesh si hero i ..90-es , e mbulohesh me tisin e lavdise se asaj kohe.! Ne gjithe sa thua ti,nuk ka asgje bindese , perkundrazi, po perforcohet mendimi se ti je ne nje tave me kryebanditin shpellar te Vicidolit dhe kjo eshtr vetem maja e ajsbergut .Soji juaj , jini si ai thesi me miell,qe sa here ta godasesh,nxierr pluhur mielli,per te treguar se cfar ka brenda , kurse juve nxirni eren e felliqur te malit me krime , qe mbani brenda vetes .
  Sjellja tipike prej harbuti e z.Kopliku, eshte as me shume dhe as me pak nje kercenim i hapur dhe mjaft serioz ndaj familjes Meksi,qe te mbyllin gojen,se perndryshe kryebanditi fashist i Vicidolit me banden pretoriane , do te beje ” punen e tij ” . JA PRA , KY ESHTE MINISTRI I BRENDESHEM DHE ZV.KRYEMINISTRI , QE PENETRUAN SI MAFIOZE NE SFERAT E LARTA TE PUSHTETIT DHE PERPIQEN TE MBROHEN SI “HERONJTE” E …90-es !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PER TE TILLET…,LITARI ESHTE PAK

  Reply to this comment
 8. MeteH April 3, 08:52

  Ky Kopliku,kerkon te justifikohet.1.Aksidenti ka ndodhur 2.Ndriçimin elektrik nuk mund ta demtojne delet,por dora e zeze.3.Ngjarja eshte mbajtur e fshehte se ne pushtet ka qne PD dhe vetem ajo mund te beji pune te zeza.4.Inisiativa per aksidentin ka qene e SALIMILLOSHEVICIT se vetem ai mundet te japi urdhra te tilla ekstreme,si ne 2 prill ne Shkoder,vrasjen e Hajdarit,21 janarin,Gerdecin,R.Hoxhes,faljen e detit.5.A shkoi Saliu ate nate te Tropojani tjeter dhe pse ne kembe,pa makina,ne oret e vona,kur kthehej delegacioni e jo ne dite tjeter?6.Pse nuk flet SB,apo pret te marr pushtetin me dhune e ti mbuloi te gjitha si dhe 2 prillin ne Shkoder.K/ngulja per revolucion “demokretik”e verteton mesemiri kete.Ai eshte agjent i UDB dhe kerkon me çdo kusht te djegi shqiperine,ta mbai nen terror,presion,te destabilizuar ne kete ballkan te trazuar nga UDB si “Fuçi baroti”,ku EU nuk eshte ne gjendje te lidh BREKET e saj e jo te ndihmoi shqiperine,ku e djathta EU ndjell vetem fatkeqsira dhe,SHBA ben sikur ndihmon,por kriminelet i pagezon me “Burre-shteti”,”Yll ne ngjitje”,Ku Rama po punon e lufton si ne RRETHIM…!

  Reply to this comment
 9. Mark uk April 3, 08:56

  Nje fjal e urte e popullit thote:Nje i marr hell ne uji nje gure e shkojn njeqind e nuk mund ta nxierrin.Disa here kam then si ka mundesi si merreni me nje njeri qe ne jeten e tij vetem te kqija ka bere e pra ky eshte Izet Haxhia nje karaduz Bajram Curri. Mos u merrni me nje zagar se do i merrni pleshtat.

  Reply to this comment
  • Xhozi April 3, 10:39

   Ky percaktim ideal te shkon per shtat ty or ” mark ujku”e kerkujt tjeter njeriu!Ti ne mos je pjesmarres si kobure ose si preres i linjes ke qene nje guerrilas shtyllash te tensionit te larte me urdher te viçidoit Beri,do kesh qene nje nga ata te levave ne koke ne erresier, ku me siguri Izeti te njeh me emer e me mbiemer, e ku sot si ç’do cub Berishjan shijon pasaporten diplomatike duke perfituar ndonje azil tek fabrika ose simotrat e saj qe prodhuan kete perbindesh te parin per nga lloji ne Shqiperi e i njeqindi ne mbare boten e trazuar nga keta hajvane qe shesin edhe familjet per kariere e pasuri personale!Ndaj o “Mark Ujku”mos e gervish ate qe ka zene kore se bie ere,por qendro mbi te se me siguri ndjehesh mire!

   Reply to this comment
   • Arturi April 3, 11:09

    Mos u merr me Mark uk-in se nuk ia vlen t’i pergjigjesh. Ai duhet te jete ndonje nga ata zagaret e ’97, te cileve saliqeni iu dha pasaporta diplomatike dhe mision te vetem ka bythlepirjen e sali serbo-islamikut!

    Reply to this comment
  • PO,PO April 3, 11:28

   MIRE MORE MARK UKU, E PASKE THENE…,POR VARET SE KUSH ESHTE AI QE E THOTE . KUR FLET NJE SHTAZE PYLLI SI TI….,NJEREZIT NDJEJNE NEVERI DHE PESHTYJNE DREJT TIJ .
   PLEHRE…,DO EDHE TI ,I PORSA DALE NGA GUVAT E SHPELLAVE , TE RENDITESH ME NJEREZIT !

   Reply to this comment
  • Toni April 3, 18:30

   OR MARK UK DHE NGA EMRI QE PETDOT DUKEY SA TINZAR DJE FRIKACAK JE TI JE NJE NGA PJESTARET E BANDES ME DIRIGJENT VICIDOLIN.JU MERITONI TE GJITHE PLUMBIN DHE ZOTI VERTETE VONON POR NUK HARRON.TE UROJ KALBZIM TE SHPEJTE.

   Reply to this comment
  • Zxyzxy,,,, April 4, 09:17

   Ti mark uk do kesh qene ne sherbim te saliut,,,,dhe do jesh nga ata qe saliu i mbante afer dhe i conte si qente per te kafshuar kundershtaret,,,,ti do jesh ish vegla e saliut qe mbas 97, moren rruget neper evrope e bote duke kerkuar azil me lot e qurre,,,,ti ndoshta di dicka dhe per rastin e aeroportit,,,,duhet pare kjo puna jote,,,,,,se ti dalesh ne mbrojtje nje krimineli si sali berisha,,,,do te thote qe je si ai,, dhe ke nje motiv te forte,,,,,

   Reply to this comment
 10. Bersant. April 3, 09:55

  Z.Kopliku:Ju keni bere nje pyetje retorike,a kaq te poshter na imagjinuake ne te vitit 1992.Pret pergjigje akoma?PO…….Jo te gjithe por pjesa me e madhe juaja ishit aq te poshter sa akoma pas 25 vitesh Shqiperia akoma nuk po merr dot fryme lirisht nga kermat tuaja.

  Reply to this comment
 11. Katan Trebeshina April 3, 10:12

  Po per futjen e dollareve fallco nepermjet cunit te tij perse nuk flet Bashkim Kopliku.Kame qene une vete qe kame njoftuar futjen e dollareve nepermjet nje kosovari me emrin Qazim Krasniqi,qe vinte ne shqiperi si bashkpunetor i sigurimit te shtetit dhe hante pinte e flinte ne hotelet lluksoze si hotel Dajti e Iliria ne Dures,dhe aty kishte njohur edhe te birin e Koplikut,me te cilin bashkpunoj me vone.Per kete kame dale disa her ateher ne radio tv.etj dhe kame lajmeruar qytetaret te mos blejn dollare se jane fallco,dhe e kame thene me emer ,por mbasi kame dale nga emisioni qe ka qene hera e tret e intervistes jame goditur me makin nga njerzit e Bashkim Koplikut,prandaj Izet Haxhia ka te drejte per Bashkim Koplikun,mbasi eshte vrases dhe perfitues,shkurte nje ndyresir.

  Reply to this comment
 12. Shqiptar April 3, 11:14

  Zoteria Kopliku ka bere nje lapsus Frojdian kur pyet retorikisht??”Kaq te poshter na quake ne te vitit 1992 perfshire edhe babain tend” ??Kopliku kerkon te na tregoje miresine e grupit te vitit 1992 nepermjet emrit te z.Meksi.M.q.s Meksi eshte nje zoteri i nderuar per te cilin kane respekt 90% e Shqiptareve automarikisht zoteria Kopliku kerkon te na mbyshe mendjen per miresine e gjithe grupit te vitit 1992.O jemi zoterinj te gjithe ose jemi kriminel te gjithe bashke eshte klithma e Koplikut ne kete leter!!Ky eshte aludimi i Koplikut ndaj Endri Meksit dhe z.Aleksander Meksi.Jo z.Kopliku.Z.Aleksander Meksi eshte zoteri i nderuar,kurse antaret e tjere te grupit te 1992-it koha deshmoi se jane kriminela,hajduta,tradhetare(shiten territore te vendit fqinjeve),rrugave,trafikant armesh.Ne fund dua te them se:Letra juaj adresuar z.Endri Meksi eshte nje leter arrogante dhe me nuanca te forta kercenuese ne adrese te tij.Terhiqe menjehere dhe kerko falje Endri Meksit per kete leter te turpshme prej Halabaku.Kjo leter deshmoi se zoteria Kopliku eshte nje Halabak i poshter dhe i peshtire.

  Reply to this comment
 13. [email protected] April 3, 12:23

  nga te gjithe te prononcuerit per tentativ-aksidentin e Meksit , qe na dalin me ‘sqarime’ dhe arnime te ngjarjes dhe kunder djalit te Meksit,nuk mund te na ndryshojne mendjen per mijera aresye,por dhe ,se faktin per tentativ rrezimi te avionit e thote edhe vete zoti Meksi,por qe nuk e ka kuptuar atehere se ishte nji atentat i paster kunder tij,por i deshtuar !

  llafellogjite e ketyre mender ministrave apo zhulave qe bejne papagallin per mbulimin e atij aksidenti ajror…..jane thjeshte …..idiotizma….ushqim vetem per ….idiotet e forumit…….

  Reply to this comment
 14. Konica April 3, 12:51

  Pse ky hijena Kopliku ak
  oma ekziston??
  Kur do hyne ne burg keta more aman..qe ti vjellin krimet 25 vjecare..u shfaroste fara e koplikeve berisheve e gjithe bashkpuntoret e tyre o zot..

  Reply to this comment
 15. sadik malaj April 3, 13:00

  Saliu eshte nji kriminel I pa krahasueshem me asnji kriminel tjter ne bote. Atij cfar nuk I pjell mendja veq per KRIME..Bandat e tritolit jane te SALIUT .Shikoni fotot me LULUSHIN e Jozefinen dhe bertasin e akuzojne policine.KETA JANE MAKARTISTA TIPIKE DHE SHUME TE VEQANTE.Lume partia dhe shqiperia qe I ka dhe DREJTESIA qe I PERKEDHEL!!!

  Reply to this comment
 16. PO April 3, 13:00

  Dikush numeron 255 histori te dikujt,
  Nje tjeter 255 hitsori te dikujt tjeter.
  555 histori e gjithmone e me shume ne vazhdim, valle, per cfare na sherbejne kur nuk ka dale askush akoma te zgjidhi 1 histori minimalisht, buken e gojes.
  Kerkojme te keqen !!!!!! Presim te miren !!!!!

  Reply to this comment
 17. # April 3, 14:13

  Nji Mark uk hedhe do llapaqina ne koment dhe ngrihen 100 te tjere te merren me llapaqinat e Mark uk-ut.Lenje Markun ne yndyre te vete,shkrihet e te kenaqet me llapaqinat e vet.
  Interresonju per kohen e barrcimit te nanes se Markut.Sa muej e ka mbajtur ne shtat se me keto sintoma te bind se asht shtatanik.
  Ndersa Bashkim Kopliku njeriu ma i pakarakter qe njeh shtypi shqiptare.

  Reply to this comment
 18. Mark uk April 3, 17:34

  Pse nuk e shkruen emrin.Edhe pse ke lindur i jashtligjem pa emer nuk ju kan lan.Ju nuk dini emrin e babajt po nuk asht faji juaj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*