Unioni i bankave greke paralajmeron hapjen e bankave të hënën

July 4, 2015 12:45 Updated

Unioni i bankave greke paralajmeron hapjen e bankave të hënën

Unioni i bankave greke paralajmeroi se nuk do te kete reduktim te depozitave bankare.
Lajmi erdhi pas paralajmerimit te bere ne Financial times,se depozitat greke do te reduktoheshin me 30%.
Kreu i Unionit Bankar Grek, Luka Katseli,tha gjithashtu se varesisht gjendjes se likuiditeteve, bankat greke mund te rihapen diten e marte.
Ai vleresoi ,se vendimtare do te jete fjale e Bankes qendrore europiane te henen,nese do te vazhdoj ta mbeshtes sektorin bankar ne Greqi.
Burime qeveritare citohen nga shtypi te kene thene se rezervat e bankave greke arrijne ne 1 miliard euro,likuiditete qe  mjaftojne deri mbremjen e se henes.
July 4, 2015 12:45 Updated
Komento

1 Koment

  1. ta futi July 4, 14:36

    Ajo, jo ai, Luka Katseli ish deputete e PASOK dhe ish ministere e punes

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*