United, 126 mln euro për Paul Pogba

July 16, 2016 15:04

United, 126 mln euro për Paul Pogba

Në Angli janë të sigurtë, brenda pak ditësh Paul Pogba do të riveshë fanelën e Manchester United.

Tabloidi “The Sun” shkruan se agjenti i mesfushorit të Juventusit ka gjetur marrëveshjen me “Djajtë e Kuq”, në bazë të së cilës bardhezinjtë do të përfitonin 126 milionë euro, ndërsa Pogba një pagë të majme prej 14 milionë eurosh në vit.

Aktualisht Pogba ndodhet me pushime në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe “The Sun” shkruan se me t’u kthyer prej andej, ndalesa e tij nuk do të jetë Torino, por Manchesteri për të kryer vizitat mjekësore dhe për të nënshkruar kontratën milionerëshe.

Një ditë më parë, në një intervistë për ESPN, mesfushori francez e përshkroi United si “familjen e tij të parë”.

Për momentin nuk ka asgjë zyrtare, por nëse do të realizohej në këto shifra, kjo transfertë do të ishte më e shtrenjta në historinë e futbollit duke lënë pas Gareth Bale, që ka kaluar nga Totenhem tek Reali për 100 milionë euro dhe Cristiano Ronaldo nga Manchester po tek Reali për 94 milionë.

July 16, 2016 15:04
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim