“Uragani” Elhaida Dani fiton “The Voice Of Italy”

Redaksia Online May 30, 2013 23:48

“Uragani” Elhaida Dani fiton “The Voice Of Italy”

Këngëtarja shqiptare Elhaida Dani është shpallur fituese e “The Voice Of Italy”. Ajo ka mundur që të marrë 72% të votive të publikut.

Elhaida ishte pretendentja kryesore dhe mediat italiane e kishin parashikuar fitoren e saj.

Ky ishte ediocioni i parë i “The Voice Of Italy” dhe organizohej nga Rai Due. Spektakli ka ngjallur interes të madh jo vetëm në Itali, por edhe në Shqipëri, pikërisht për shkak të Elhaidës, e cila u ka dhuruar një gëzim dhe krenari të madhe shqiptarëve.

Redaksia Online May 30, 2013 23:48
Komento

8 Komente

 1. shqipetari atdhetar May 30, 23:57

  Bravo Elhaida. Suksesi yt, i ben te ndihen krenare te gjithe shipetaret kudo qe jane. Perpara kombetarja shqipetare e futbollit, per suksese te tjera te shqipetareve, ne arenen nderkombetare. Urime Elhaida, edhe ne karieren tende te metejshme.

  Reply to this comment
 2. Hana May 31, 00:36

  Ka hyrje ne historine e kenges italiane

  Reply to this comment
 3. Horri i Bulevardit May 31, 05:25

  Njeqind urime per suksesin tend.

  Reply to this comment
 4. lenci May 31, 13:34

  O sa mire me kene Shkodrane! Suksese te tjera. “Nderi i qytetit tone” duhet te te jepet, E kane marr te tjere “guc e mace ” qe nuk njifen dhe s’kane dhane 1/4 e kontributit tand..

  Reply to this comment
 5. Emigranti May 31, 15:00

  Pergezime Elhaida!Na ktheve krenarine e te qenit shqiptar.Ate qe na e perdhosen politikanet e sotem,na e ktheve te paster ti me talentin tend,me shirting tend.Falleminderit cuc e Shkodres dhe e gjithe Shqiperise.

  Reply to this comment
 6. linda May 31, 20:20

  bravo elhaida.na nderove te gjithe ne shqiptaret qe punojme e jetojme ne itali.

  Reply to this comment
 7. TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete June 1, 01:37

  Nje plus me shume qe eshte shkodrane ,djepi i kultures ,por dhe i sportit .
  Do te deshiroja qe te rridhte nga familja DANI , nga SELAMI DANI ,futbollist shkodran i ” VLLAZNISE ” ,ne fundin e viteve ’60 dhe viteve ’70.
  Urime te sinqerta per te dhe nje karriere te shndriteshme ,sepse shkodra ka nxjerre kollose te muzikes si I PA ARRITESHMI BIK NDOJA , IBRAHIM TUKICI ,MARIJE KRAJA ,SHYQ ALUSHI e sa e sa te tjere qe nuk po i permend .
  Kjo vajze ,po ,ja larteson emrin SHQIPERISE ,dhe me e mira duket se qenka fidan i rritur nga i madhi RICARDO KACANTE ,ne mos gaboj .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*