Urdhër arrestet për tre ish-policët, prokuroria nis hetimet për pasurinë

December 2, 2017 16:41

Urdhër arrestet për tre ish-policët, prokuroria nis hetimet për pasurinë

Krahas hetimit penal për 3 ish-drejtuesit e policisë së Vlorës të cilët dyshohet se kanë ndihmuar grupin e Habilajve në kultivimin dhe trafikun e kanabisit, ka nisur edhe një hetim pasuror. Sipas informacioneve që vijnë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda mësohet se për tre ish-drejtorët e policisë ka nisur një hetim pasuror.

Jaeld Çela, Gjergj Kohilës, ish-Shefi i Sektorit të Luftës Kundër Krimit të Organizuar dhe Sokol Bodes, ish-shefit të Policisë Kufitare në Dhërmi do tu hetohet pasuria, raporton “Panorama”.

Në 22 Nëntor për këta të tre doli një urdhër ndalimi nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, e cila dyshon për implikim të tyre në trafikun e kanabisit. Dy ditë më parë gjykata e Krimeve të Rënda pranoi kërkesën e Prokurorisë për të lëshuar urdhër-arresti për ish-zyrtarët e lartë të policisë Jaeld Çela dhe Gjergj Kohila.

Mbi ta rëndon akuza e kultivimit dhe trafikut të lëndeve narkotike në kuadër të grupit të strukturuar kriminal. Sipas hetimeve ata kanë bashkëpunuar me grupin e “Habilajve” të cilët gjatë katër viteve të fundit kanë trafikuar drejt Italisë 3,5 ton kanabis.

December 2, 2017 16:41
Komento

3 Komente

 1. intelektuali December 2, 17:15

  Kjo nuk mjaton!

  PO DRITAN ZAGANIN QE EDVIN RILINDJA DHE SAJME QORRI E MASAKRUAN SI ENVERISTA TE TE VERTETE A DO T’I KTHEHET PASURIA, NDERI DHE JETA?

  ndryshe:

  Gkithe kjo histeri per Habilajt do te dukej si hipokrizia e Enverit kur qortoi Mehmetin qe kishte vrare dhe masakruar katunaret e Lushnjes duke i prere edhe KOQET duke i thene:

  E MO MEHMET BEJ NJE AUTOKRITIKE SHOQERORE TANI!

  Reply to this comment
 2. intelektuali December 2, 17:15

  Kjo estrade nuk mjafton!

  PO DRITAN ZAGANIN QE EDVIN RILINDJA DHE SAJME QORRI E MASAKRUAN SI ENVERISTA TE TE VERTETE A DO T’I KTHEHET PASURIA, NDERI DHE JETA?

  ndryshe:

  Gkithe kjo histeri per Habilajt do te dukej si hipokrizia e Enverit kur qortoi Mehmetin qe kishte vrare dhe masakruar katunaret e Lushnjes duke i prere edhe KOQET duke i thene:

  E MO MEHMET BEJ NJE AUTOKRITIKE SHOQERORE TANI!

  Reply to this comment
 3. intelektuali December 2, 17:16

  Kjo estrade nuk mjafton!

  PO DRITAN ZAGANIN QE EDVIN RILINDJA DHE SAJME QORRI E MASAKRUAN SI ENVERISTA TE VERTETE A DO T’I KTHEHET PASURIA, NDERI DHE JETA?

  ndryshe:

  Gkithe kjo histeri per Habilajt do te dukej si hipokrizia e Enverit kur qortoi Mehmetin qe kishte vrare dhe masakruar katunaret e Lushnjes duke i prere edhe KOQET duke i thene:

  E MO MEHMET BEJ NJE AUTOKRITIKE SHOQERORE TANI!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*