USA Today thyen traditën: Votoni kë të doni, vetëm Trump-in, jo!

September 30, 2016 22:48

USA Today thyen traditën: Votoni kë të doni, vetëm Trump-in, jo!

“USA Today” është e vetmja gazetë e madhe amerikane që, në gjithë historinë e saj, nuk u ka bërë thirrje asnjëherë lexuesve të votojnë për një kandidat apo për një tjetër.

Sot ajo e theu këtë traditë – ku u bëri thirrje lexuesve të saj që të votojnë për kë person të duan në nëntor, për sa kohë që ai person nuk e ka emrin Donald Trump.

Trump-i ka tradhëtuar premtimet e bëra nga të gjithë presidentët amerikanë pas Luftës së Dytë Botërore, – shkruan bordi editorial i gazetës.

Ndër premtimet, përmendet mbështetja e pakushtëzuar për aleatët e NATO-s, kundërshtimi i palëkundur ndaj agresionit rus, dhe garancia absolute e pagimit të obligacioneve të thesarit amerikan.

Sipas bordit editorial të USA Today, Trump-i ka shprehur një admirim shqetësues për udhëheqës autoritarë dhe mungesë respekti për garancitë kushtetuese të demokracisë.

 

Shkrimin e gjeni KETU

September 30, 2016 22:48
Komento

9 Komente

 1. demo September 30, 23:16

  Nuk kam hallin e Amerikes,por ky Trumpi do t`ja heqe embargon Kubes dhe do t`ja vere Rames.Po t`ja vere Rames mire ben se e kerkoi vete,por c`faj ka populli shkrete!
  Dolli Dulja me Mehmene
  Shtine dy pushke dhe u fshene
  C`faj ka Borov e shkrete
  e dogjen e shuan krejt
  vrane foshnjet,vrane djemte
  vrane grate e vrane pleqte.

  Reply to this comment
  • Henrik October 1, 00:26

   O demo leshi!
   Na rrufsh per dimer por ky TRAPI edhe per president i Zuluve nuk ben!
   Ai eshte me nazist se Hitleri!

   Reply to this comment
 2. # October 1, 00:26

  Votoni ke te doni,vetem Trapin, JO!

  Reply to this comment
 3. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... October 1, 00:53

  Per ke te votojne ameriknet qe te behetBurre i Pare Billi, t’i rilyej edhe njehere Zyren Ovale me sperme, sa shpejt e keni harruar.
  Fatet e botes dhe bisedat me te rendesishme ne telefon me udheheqesit boterore i bente duke i bere gojore Monika Levinskit.
  Kush do t’ja ktheje dinjitetin e humbur Amerikes, Lesbikja Hillary?

  Reply to this comment
 4. Hani pak mos hani shume m.... October 1, 05:18

  Hen-rika, po mire ore koqe, apo gay cfare je ti, gjysma e amerikaneve qe e mbeshtesin qenkan Zulu, nuk di te kete rrace europiane te tille.
  Gysma tjeter qe jane ne mbeshtetje te lesbikes e di fort mire qe jane Zulu dhe Mutu afro-amerikane qe e kane prejardhjen nga keto dy fise zezake dhe meksikane apo espanike nga 1,5 metra te gjate megjithe duart perpjete.
  Hen-rika ke nevoje per nje gojore.
  Donald Trump i ka perballuar te gjitha shpenzimet e fushates nga xhepi i tij eshte miliarder dhe jo si Hillari qe e ka doren ne xhepin e tjetrit dhe grine dynjane se bashku me te perdalurin Bill nepermjet fondacionit “Klinton”, detyrime qe do te lahen n.q.s. Hillari do te zgjidhet Presidente, nuk ka kush para teper per te “falur”.

  Reply to this comment
 5. sala October 1, 08:05

  kapter baba…me duket se te ka ngelur fiksim sperma aty nga burgu ..ta paskan lyer sumen per nate tek zyra katrore

  Reply to this comment
 6. Natyralisti October 1, 09:04

  Ha ha ha Kapter baba, bukur po pyet se : Kush do e beje Ameriken me dinjitet pas jevgut Obama, kjo lezbikja Hillary?
  Po te pergjigjem une : Me Hillaryn presidente Amerika do shijoje vertet nje Zyre Ovale me sperme por jo nga Billy, por prej Vladimir Putinit. Rusi do ta palloje aq fort kete Hillaryn sa do i bjere te fiket prap. E atehere do shohe mire Amerika se kush i theu premtimet per te kundershtuar agresionin rus, Trump apo Hillary qe as breke veshur nuk do ti lere Cari i ri Putin.
  Mediat amerikane po fitojne miliarda nga ai urithi cifut Soros qe po shkundet duke paguar kunder Trump. Ka te drejte se e di qe ardhja e Trump president e varros politiken e urithit plak nje here e mire.
  THE SILENT MAJORITY STANDS WITH TRUMP –
  Trump-Putin eshte zgjidhje per te luftuar terrorizmin dhe rregulluar boten!
  Putin-Hillary eshte vecse nje akt seksual ne White Houuse me pasoje nje agresion rus te plote!
  Atehere te shohe USA Today se si ” e mban ” agresionin rus presidentja menopauz Hillary!

  Reply to this comment
 7. Arben October 1, 14:15

  PO FITOI TRUMP KA NJE 30 SHANC TE BEHET NDONJE GJE E MIRE,

  ME HILLARINE, SHTEPIA E BARDHE DO TE BEHET BORDELLO ZYRTARE E BILLIT.

  Reply to this comment
 8. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... October 2, 04:16

  Komentuesi “sala’ paska nevje per nje gojore.
  Sal bolja,meqenese nuk e di historine e “Kapter babes” ne brugun e lezhes pyet ndonje fecke nga fisi, te tregoje bemat e e kapterit….
  Sal Toci ke nevoje per nje klluf nga koka tek kembet se je koplet CAR, meqenese ne treg nuk ka shko tek SHQUP-i do ta marresh falas, ka me shumice se aty jane te gjithe cara si puna jote,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*