Ushqimet që na zbukurojnë fytyrën

March 9, 2018 22:33

Ushqimet që na zbukurojnë fytyrën

 

Jemi mësuar të shohim reklama të shumta për kremra antiplakje që premtojnë t’ju japin lëkurë të re.

Disa mund t’i kenë blerë e të tjerë jo, pasi edhe kushtojnë shumë.

Por të gjitha femrave që nuk kanë blerë kremrat, por edhe atyre që i përdorin ato, në ndihmë u ka ardhur një nutricioniste angleze.

Ajo është Lily Soutter dhe ka zbuluar se çfarë duhet të hani në mënyrë që të mos keni probleme me rrudhat.

Soutter tregon për “Daily Mail” ushqimet dhe pijet që u duhen të gjitha femrave.

Nga patatja e ëmbël e deri te kivi, ja cilat janë ushqimet që duhet të konsumoni për të mos patur rrudha.

1-Kivi

2-Salmon

3-Patate e ëmbël

4-Perime jeshile

5-Çaj jeshil

a.s/dita

March 9, 2018 22:33
Komento

2 Komente

 1. cereee; vetem kto e ?! March 10, 11:01

  keni harruar kryesoren .
  Frutti d’Amore

  Reply to this comment
 2. Ah...tu Femina . Mrekullia e Par e Natyres ! March 10, 17:48

  Ah…t’hongsha Syrin,Buzen ,Hunden 😉
  e pastaj te rreshkas ne ato kodrina
  qershie e zbres i marrosur ne luginen e qejfit 😉

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?