Ushtaraku nga Shqipëria Dritan Demiraj i bën të fala Jankullovskës

May 16, 2015 08:51

Ushtaraku nga Shqipëria Dritan Demiraj i bën të fala Jankullovskës

Ushtaraku shqiptar, Dritan Demiraj, ka reaguar ndaj telefonatës së publikuar nga opozita maqedonase, ku ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska, dëgjohej duke thënë se për një orë i zhdukë shqiptarët. Demiraj ka thënë se shqiptarët janë kombi më i fuqishëm në Ballkan dhe se sllavët nuk kanë fuqi që t’i ndalojnë.

POSTIMI

Te nderuar miq!
Sot opozita maqedone publikoi nje video ne te cilen “fshatarja qorre” Jankullovskja deklaron se “shqipetaret duhen shfarosur”.
A e di mire kjo fshatarja e Kercoves se Shqiptaret me shume se kurre sot jane Kombi me i forte ne Ballkan, jane Kombi me Amerikandashes ne Bote dhe me luftarak kur i duhet te perballet me armiqte e saj.
Duhet vetem qe dicka te behet sebep dhe pastaj, e sheh Jankollovska “apo Neperka Vrasese” qe me te drejte e ka quajtur Zonja Mesila Doda.
Ju siguroj te nderuar bashkekombas se Shqiperia ka aq shume djeme trima dhe luftetare sa as maqedonasit, serbet, por as Ruset, Putinet, Lavrovet dhe zagaret e tyre nuk ka force qe ti trembe dhe mposhte. Ata jane te gatshem ta mbrojne cdo pellembe te territorit te tyre dhe nese politikuajte e tyre nuk duan ose frigohen ne te pese vendet ku jetojne Shqiptaret.

May 16, 2015 08:51
Komento

22 Komente

 1. italy May 16, 08:54

  Chi cazzo e questo?

  Dje ishte mbush me statuse kunder Jankulloskes po cne zgjodhet statusin e ktij tipit per te bere gjasme lajm?

  Reply to this comment
  • elio May 16, 10:05

   Quoto! Kush eshte qy ereeee

   Reply to this comment
  • roberto May 16, 11:52

   O Dritan mavria!
   Po ku e ke ushtrine ti more qe na i dalke para Rusise,Serbise etj?
   Po ti nuk ke as kepuce e as kapele,pa le me armatime te renda!
   Ti je vetem nje DORDOLEC qe kerkon te trembesh LARASKAT,nda ka ikur ajo kohe kur ne ish koleget tuaj,DREJTONIM NJE USHTRI QE TE MERRTE GJAK NE VETULL!
   Ndersa sot USHTRIA ESHTE VETEM PER TE PASTRUAR TERITORIN!!!
   Si kudo,por ne USHTRI Sali Berisha i ka realizuar te gjitha deturat e vena nga UDB-ja dhe sot ne mund te luftojme vetem me NJERI TJETRIN NE PROTESTA PAQESORE ose gjate NGUJIMIT NE VERI!!!
   Kujdes KANUNIN E LEK DUKAGJINIT,o Dritan,se me ate do t’i mundesh ARMIQTE!!!

   Reply to this comment
   • shqyptari May 16, 13:43

    O Roberto enveristi,

    Ushtria Imagjinare e Enver Hoxhes per te cilen flet ti me kaq pasion prej debili fanatik luftonte me

    MULLINJTE E ERES TE PREDERASTIT GJIROKASTRIT

    dhe ushtaret brekecjerre te Komandantit Legjendar Enver Hoxha qe spiunoi tek fashistet te gjithe shoket e vet dhe vrau e masakroi te Kanali i Korfuzit ushtaret angleze qe per hipokrizi i quante ALEATE sa per sy e faqe, pra ky tradhetar i pabese, e kishte shitur Ushtrine shqyptare tek Jugosllavia komuniste e Titos me te cilet kishte lidhur mareveshje per zhdukjen e races sone per interesat e familjes se tijsadiste dhe gjakatare qe ne Mukje 1943, prandaj edhe Jankullosvka, pinjolle e UDB-se jugosllave flet me kaq mllef per te shfarosur shqyptaret.

    Reply to this comment
 2. Patriote May 16, 09:03

  Te lumte Gjeneral Dritan Demiraj ! Ti je tamam shqiptar i vertete! Kane harruar keta endacake te ballkanit se ku i kemi ne rrenjet e te pareve ! Ne sna kane bere syte drite para perandorive te medha te kohes , e jo perpara hardhucave te tilla te tipit Jaku – llofsha !
  Po te duan le ti fryjne ererave te zjarrit se do digjen vete brenda !

  Reply to this comment
 3. B May 16, 09:10

  Bruce Willis

  Reply to this comment
 4. DURRES May 16, 09:28

  MIRE PO PROBLEMI ESHTE SE NUK KEMI NJE TANK , NJE AEROPLAN LUFTARAK . ME GURE DO I LUFTOJME ?

  Reply to this comment
  • Rambua shqiptare May 16, 12:45

   Po nuk e shikon sa trim eshte Koloneli, ai mund te luftoj edhe vetem,Eshte Rambua shqiptare. Nuk e kuptoj stafin e gazetes qe boton lajme te tilla. Sot nuk eshte shtruar ceshtja se cdo bejme me Maqendonin, por si te zgjidhen problemet e shqiptareve qe jetojne atje. Te fillosh me deklarata te tilla do te thote qe tua lehtesosh punen maqendonesve. Vetem veprimet e matura, te cojne ne rruge te drejte

   Reply to this comment
 5. lelo May 16, 09:33

  Sa te shkon shalli i Arafatit o komandant.Sa per trimeri kemi nja ca episode ne histori por kaq.Sot kohet kane ndryshuar.Disa nuk i ke per lufte.Disa te tjere me lehte shkojne te luftojne per Isis sesa per atdhe.Thuajini te vertetat sic jane dhe mos fluturoni me prasin e nacionalizmit ne bythe.

  Reply to this comment
 6. as May 16, 09:39

  Me me largpamesi e qetesi Dritan, mos u shtri tej Maqedonise se dole ke Enveri qe thyente cdo koalicion. Qendro deri te aty ku duhet qe te jesh i suksesshem.

  Reply to this comment
 7. fred May 16, 10:03

  Mos e kruani shume se po na bejne naj provokacion dhe ta shohin qeveritaret e kombit sa i vlen lekura…me thuaj nje armatim me te rende se mortaja dhe 12.7 qe ke ne inventar…rrofte baba Dovleti dhe daja Sami…se edhe NATO pa keto te dy me martofshin nenen po shkrepi nje pushke pa bere nja gjashte muaj a nje vit bisedime e konferenca derisa te jete bere vendi shkrumb e te kete dale gjaku deri ne kakome…

  Reply to this comment
 8. Kunder gjakprishurve May 16, 10:19

  O gjakprishur mesipershkrues, Dritani mund edhe ta kete ekzagjeruar disi, por te pakten tregon se eshte djale me zemer dhe flet ne emer te vet. Po ju zagare frikacake per cfare flisni apo edhe juve ju duhet te jeni politikisht korrekt. Pfffffff

  Reply to this comment
 9. CANI May 16, 10:55

  ,,Lalushi,,nese ti je mute tetjeret sjan o klysh greku,kurse gjenerali e ka then teverteten se jemi mate fortit ne ballkan ne shqiptaret se qfare fortunash ju kemi mbijetue as nje popull skishujt me mbijetue ,kurse sllavet jane kelbsira skan zemer per lufte .

  Reply to this comment
 10. ivani i madh May 16, 11:19

  o mirë e ke o Demir të luftojmë qe me vonë pas fitores te marin rrugën e kurbetit ose te vdesim urie në vend .Pasaj ata qe marin pushtetin të pasurohen e majmen si derat eluftëtarët e thjeshtë vetëm te përdoren mish për top .E kjo u provua në Kosovë e Maqedoni në kohën e UÇK ku luftëtarët skane një strehë te futin kokën dhe te ushqejnë familjen e tyre ky është patriotizmi jot .Besoj se do jetë e vështirë të mbushesh mendjen e atyre që kanë akoma plagët e luftës në trup e barkun bosh .Sa për Marsila palma mund te pellase në parlament se kur të vijë ajo kohe është zhdukur diku larg si pjellat e tutorit te saj në 97 ën

  Reply to this comment
 11. Mark uk May 16, 13:18

  Dikur ne mundnim edhe NATO edhe traktatin e Varshaves.Prap me bersoleta komunistesh.

  Reply to this comment
 12. arbereshi May 16, 13:40

  Avash Dritan, mere me shtruar mos shko me ment e Mesiles, ne qofte se je me te vertete nje ushtarak i zoti. Mesila eshte nje debile e zonja

  Reply to this comment
 13. bona May 17, 09:38

  Dritan mos u merr me politiken e madhe por shuh punet e tua.
  Se po te futi Mrika ne dore e di Ti……..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim