Ushtarja izraelite shpëthen në lot pasi vritet miku i saj

November 23, 2015 21:12

Ushtarja izraelite shpëthen në lot pasi vritet miku i saj

Ky është momenti se si një ushtare izraelite ka shpërthyer në lot pasi miku i saj i ushtrisë u vra nga një palestinez.

Fotot tregojnë se si ushtarët e tjerë e largojnë vajzën nga vendngjarja e cila duket se nuk gjen ngushëllim.

Sipas raportimeve palestinezi goditi ushtarin me thikë në stomak dhe plagosi dy gra para së të qëllohej nga ushtria israelite për vdekje.

Ngjarja ndodhi ditën e sotme në një karburant të West Bank në Izrael pranë rrugës që lidh Jeruzalemin me Tel Aviv.

 

2EBC690700000578-0-image-a-32_14482970039592EBC592900000578-0-image-a-33_14482970064522EBC9BD700000578-0-image-a-38_1448297535074

2EBC6AA100000578-0-image-a-34_1448297009638

2EBC547200000578-0-image-a-35_1448297015485

2EBC999600000578-3330666-image-a-42_14482979415102EBC528600000578-0-image-a-36_1448297018911

2EBC6CE100000578-0-image-a-37_1448297023068

November 23, 2015 21:12
Komento

9 Komente

 1. U.PUPE November 23, 21:31

  tani qe u vra nje ushtar cifut do shuhet nje qytet nga harta ne palestine ………perse nuk jipni dhe lajmet kur ushtaret israelit vrasin femij dhe polpull te pa armatosur? turp

  Reply to this comment
 2. Liu qe te ju.... November 23, 21:50

  Kjo ushtarja duket vete si palestineze, qenka dhjere edhe “rraca” cifute, e ku kane rrace ara.

  Reply to this comment
 3. Zogu November 23, 21:51

  Te vrasesh pabesisht dike qe eshte duke kaluar kohen ne rehat te shpirtit me te dashuren e tij eshte krim ndaj njerezimit,dashurise,zotit…..! Sigurisht qe Ushtria Israelite do ti jape pergjigjen e duhur vrasesve te pabese !!!

  Reply to this comment
 4. DETI I LULIT November 24, 07:37

  po ti moj çifute pse nuk vret veten se na plasi

  Reply to this comment
 5. Enveri November 24, 08:33

  Po ja pra nuk ju duket lajm juve bombardimi i te gjithe krimineleve xhihadiste qe vrasin pa shkak.
  Nuk ju duket lajm juve qe e keni qejf xhihadin qe pas nje vrasje pa shkak vjen shkaku qe do shuhet nje qytet me ca te mbaje brenda ore legena komentues qe ca tju mbaje pragu i shtepise.

  Reply to this comment
 6. Arben November 24, 08:34

  SA FEMIJE, GRA E TE MOSHUAR PALESTINEZE VRITEN DITA DITES NGA KETA KRIMINELE CIFUT ME UNIFORME, KU JENI O GAZETERER???!!!!

  Reply to this comment
 7. Enveri November 24, 08:36

  Turp te kesh ti U.PUPE per komentin qe ben se nuk e analizon lajmin ku e lexon. Krim eshte ai qe beri palestinezi i cili qellon pa shkak. Por me duket se te pelqen Terorizmi ndaj komenton keshtu. Turp te te vije ty per komentin.

  Reply to this comment
 8. albi November 24, 10:35

  Jepni lajmet edhe kur vriten femije me llastiqe ne duar.jepni lajm kur prishen vend banimet e palestinezeve jepni lajm kur bombardohen nga artileria e rende izraelite tokat e palestines.Eshte turp kur manipulon ooinionin qe eshte vrare nje ushtar me thike dhe jo me arme zjarri sic vrasin izraelitet.ky eshte turpi i medias kur nuk jep realitetin ne baze te fakteve dhe shifrave se kush vret me shume ne kete konflikt 50 vjecar.

  Reply to this comment
 9. demo November 24, 10:55

  Palestinezet jane serbofile dhe urrejne shqiptaret,qe si popull tekayt,qe jane, 40 vjet me radhe nen udheqjen e PPSH, i mbrojten palestinezet ne OKB,ne vend qe te mbronin camet e masakruar dhe kosovaret e pushtuar.Edhe tani qeveria shqiptare voton per Palestinen,kunder Izraelit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*