Ushtria e re e ISIS me fëmijë 6-vjeçar (VIDEO)

October 13, 2015 16:25

Ushtria e re e ISIS me fëmijë 6-vjeçar (VIDEO)

Në vendet e pushtuara nga Shteti Islamik fëmijët u rrëmbehen me dhunë familjeve që në moshën 6 vjeç, moshë e cila është lehtësisht e manipulueshme për fëmijët.

Këta të fundit në vend që të shkojnë në shkollë, në këto territore nisen për rekrutim ushtarak dhe atëherë kur ata ose familjarët e tyre refuzojnë shpesh bëhen objekt i masakrave barbare.

Sipas “Euronews”, ka edhe shumë fëmijë që kur nuk pranojnë të shkojnë si “ushtarë”, masakrohen barbarisht dhe gjaku i tyre u merret dhe shërben për transfuzionet që u jepen të plagosurve nga bombardimet e NATO-s ose Rusisë.

Në shumë raste raporton “Euronews”, këta fëmijë mësohen që të bëhen infiltrusë në rradhët e ushtrive të armikut, ose deri atje sa të bëhen edhe kamikazë.

 

 

 

 

October 13, 2015 16:25
Komento

1 Koment

  1. lato October 13, 18:53

    Toleroni,toleroni po keto jane me keq se kampet e perqrndrimit.ShBA dhe Evropa te bashkohen per ti cfarosur militantet e ISIS.Lerini respektin per xhamite!Po i toleroni helmin qe shperndan xhamia..Kur xhamia kthehet ne lubi qe prodhon te tilla mostra,duhet zhdukur./Te pakten shqiptaret t`i hedhin edhe njehere ne plehra si ne 1967.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim