Ushtria/ Nga një grua tek një tjetër, Xhaçka në vend të Kodhelit tek Mbrojtja

August 27, 2017 21:01

Ushtria/ Nga një grua tek një tjetër, Xhaçka në vend të Kodhelit tek Mbrojtja

Ministria e Mbrojtjes ne mazndatin e dyte 4-vjeçar te qeverise “Rama 2”, do te drejtohet nga nje grua, Olta Xhacka.

Ajo i ze vendin nje tjeter gruaje qe e drejtoi kete dikaster ne 4 vjeçarin e pare te qeverisjes, Mimi Kodheli.

Olta Xhaçka është deputete e Partisë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë. Ajo u emërua Ministre e Mirëqenies Sociale dhe e Rinisë më 23 Mars 2017.

August 27, 2017 21:01
Komento

6 Komente

 1. intelektuali August 27, 22:28

  NJE BUDALLACKE QE EDVINI NGA MODELE E BEN MINISTRE TE USHTRISE

  Po kjo budallacke fanatike nuse e profesorit enverist Servet Pellumbi donte para do kohe te ngrinte Institutin e LANC-it kriminal te Enverit qe ishte kunder NATOS dhe SHBA?

  PO PSE ME FANATIKE ENVERISTE DO TA BEJE KABINETIN E TIJ TE DYTE EDI RAMA?

  Reply to this comment
  • Arben August 28, 07:10

   HA TE KEQEN VELLAI.

   I VE NOTAT GJATE GOJORES.

   KJO DUKET QE ESHTE E MIRE NE ATE PUNE,

   KESHTU QE MINISTRE DIREKT.

   PERSE E DONTE TEPSINE TE GJITHE PER VETE

   KUJTON TI??!!!

   NJE THIRRJE PER SHOKET E DITES,

   LESHONI KOMENTET DHE NXIRRENI KOKEN NGA

   ATJE KU E KENI FUTUR.

   JANE KOMENTE TE ASHPRA, POR KY ESHTE

   REALITETI.

   SHOKU EDVER, E THOTE HAPUR KETE GJATE

   DARKAVE, CUDI JUVE NUK U PASKA

   RENE RASTI TE DEGJONI NGA KETO HISTORI???!!!

   Reply to this comment
 2. Katharina die Große-Madona prej Sauku August 27, 23:14

  Ushtria osht per me mbroj Shqypnin dhe jo per me jua ngref ushtarve patllaket ne pantallona 😉 neper kazerma.
  Rama paska gjet nji bukuroshe per me turbullu Komandantet e NATOS me duket.

  Reply to this comment
 3. vlora.vlora August 28, 12:09

  turpi me i madh ,vendos nje injorante ne nje ministri qe eshte kaq e rendesishme ,dhe qe do shume pune dhe buxhet.Do preferoja 100 here me mire t ia jepja shansin Kolonel Demirajt pavaresisht deshtimeve te tij dhe qeverise se tij ne ate kohe

  Reply to this comment
 4. Adih August 28, 12:59

  Shyqyr qe e nderrove Kodhelin z Rama .I kam derguar leter kodhelit per Vangjush Dakon ,ku ka prishur gjithe vend strehimet ne Durres, ne toka shteterore, per efekte interesash parash .Eshte e kundraligjeshme ,zoti na i ruajte rilindjen . Ndryshe flet e ndryshe vepron . Tani e ka radhen Min Z Xhaxhka ,do i dergojme ankesat kunder Kapedanit Dako , te shohim si do reagoje.Do i zbatoje ligjet e shtetit apo jo.??!!!

  Reply to this comment
 5. Adih August 28, 13:20

  Ju lutem komentin tim . Ju faleminderit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim