Vaji i kanabis shëron pacientin me kancer

July 22, 2014 19:44

Vaji i kanabis shëron pacientin me kancer

Një 63-vjeçar  pretendon se është shëruar nga sëmundja e kancerit pas përdorimit të vajit të kanabisit.

Pas një transplanti të mushkrive në vitin 2009-të, problemet shëndetësore u rishfaqën në 2012-tën, kur mjekët i dhanë shumë pak shpresë për të jetuar. I shqetësuar, Mike Cutler nisi të kërkojë në internet, ku edhe zbuloi një video sipas së cilës, përdorimi i vajit të kanabisit mund ta kuronte.

I vendosur për të fituar mbi sëmundjen, 63 vjeçari nis përdorimin e tij, duke ndjerë gjithnjë e më pak dhimbje në trupin e tij. Pas kontrolleve, mjekët i kanë komunikuar të habitur, se qelizat e tij kancerogjene ishin zhdukur.

“Fillova të përdorja kanabisin pasi pashë videon në internet dhe kur u vizitova e më thanë që nuk kam shenja të  sëmundjes, fillimisht u shokova”- ka deklaruar Culter.

Ai tashmë ka nisur të mbjellë kanabis në oborrin e shtëpisë së tij, dhe shprehet se do të nisë së shpejti një fushatë sensibilizuese mbi efektet pozitive të përdorimit të vajit të kanabis.

July 22, 2014 19:44
Komento

5 Komente

 1. Sali=Geddaf July 22, 20:25

  Bo bo, kush degjon lazot tani duke thene, ja ne mbillnim bime medicinale :p

  Reply to this comment
 2. berati July 22, 21:47

  Eshte e vertete ……..Me urdher te nje ghykate ne Gjermani ………..u lejuan qe per arsye sheendetesore ….disa refugjate te mbillnin kanabis ….me qe nuk kishin mundesi ta blinin ..dhe nuk i mbulonte siguracioni ……….

  Reply to this comment
 3. Rita July 23, 10:21

  Eshte e udhes qe kete lajm sensacional anetare te mediznes boterore ta vertetojne ,me baza shkencore !!Dhe ne se eshte e vertete ,,atehere ky vaj duhet te shitet ne treg te lire ,,ose ne farmacite !!!

  Reply to this comment
 4. bukurie July 23, 15:54

  E paska nje te mir,po sic thon,nje e keqe e paska dhe nje te mir!!

  Reply to this comment
 5. altin November 24, 16:23

  Na tregoni si perdoret vai i kanabisit per sherimin e kancerit!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*