Bukuroshja e kryeimamit të Kosovës

September 15, 2014 11:07

Bukuroshja e kryeimamit të Kosovës

Ajo është vajza e kryeimamit të Kosovës, Naim Tërnava.

Por, edhe pse e mbuluar me shami, ajo duket shumë tërheqëse.

Refiqe Tërnava ka postuar disa foto në rrjetet sociale, ku ka treguar hijeshinë e vet.

September 15, 2014 11:07
Komento

15 Komente

 1. Drenicak September 15, 11:41

  DELETED

  Reply to this comment
  • Partia Demokratike duhet te largoj Berishen dhe Bashen September 15, 18:51


   Ato nuk mund te jen dakort qe motrat grate dhe nenat e tyne te mbulohen me shami dhe kjo eshte e drejta e tyne,por nuk duhet te ofendojne dike qe ka bere kete zgjedhje.Ju lutem tregohuni korrekt dhe ndaloni sharrjet ndaj kesaj vajze.
   Ka menyra te tjera komunikimimi qe te shprehesh kundershtimin ndaj islamizimit te shoqerise shqiptare.

   Reply to this comment
   • Raimond Vlonjati September 15, 20:47

    Shume vajze e bukur eshte –Por nuk kapse te vishet me odel arab —

    Po te jete per veshje popullore ajo mund te vishet me veshjet tona kombetare shqiptare qe jane shume te bukura,

    Por nqs do te vishet me veshje te kohes se sotme , ajo duhet te vishet me veshje europiane,sepse eshte vajze e kontinentit europian, nuk eshte e kontinentit arab

    Aq me teper qe ne jemi kombi me i lashte i Europes dhe Europa vete ,sipas mitologjise se lashte greke ishte halla e Ilirit
    Ndaj , edhe kjo vajze e bukur nqs do te respektoje genin e saj europian
    duhet te vishet si europiane,sepse eshte europiane , nuk eshte arabe

    Ne mijera e mijera vjet besime te ndryshme fetare kane kaluar mbi popullin tone,
    por ato nuk e kane ndryshuar dot fytyren europiane te veshjeve tona kombetare , ndaj edhe sot nuk na ndryshojne dot

    Edhe CNN ketu para dy vjetesh, sikur ta dinte legjenden e Antikitetit per Europen
    kur paraqiste kontinentet e Planetit toke sipas Misseve, Europen e paraqiti me fytyren e Miss Albania ,–Ishte nje vajze tiranse me mbiemrin Alia me duket ..

    Ne vertet jemi myslymane ne shumice , por jemi europiane , ndaj kemi veshjet tona europiane , sepse ne jemi rrenja baze e Europes

    Reply to this comment
 2. Mark uk September 15, 12:36

  Ku je turkin Stamollet.

  Reply to this comment
 3. mergimtari fv September 15, 14:27

  Imam efendia loz me avazin e vjeter te hoxhes ; beni si them une e jo si bej une , imam Ternava nga llagapi me dukesh si sllav , por une prapseprape te respektoj si shqiptar dhe pse me zemer je nga Anadolli i bab-dovletit , nje gje duhet ta dine shqiptaret e gjithe trojeve shqiptare se veshja me fustan te bardhe me vello eshte tradite kristiane ndersa per muslimanet eshte duvaku ( per te rinjte qe nuk njohin duvakun ju them se eshte nje thes i kuq me kombinime te tjera ngjyrash ku nusja mbulohej me kete thes e hypej ne kale per ta çuar tek burri i panjohur i ardhshem ) . Vajzes se imamit i urojme jete te lumtur dhe fat ne jete , Imam Ternava ruaj traditen fetare sipas tradites shqiptare e jo turko-arabe siç predikoni tek brezi i ri me radikalizem ekstremist duke urryer vellezerit e tjere shqiptare kristiane apo ateiste qofshin .

  Reply to this comment
 4. labinot September 15, 15:10

  Keshtu u sllavizuan muslimanet e sanxhakut.Ne fillim u turqizuan.

  Reply to this comment
  • Ben September 16, 16:01

   O Labinot cfare ka te bejne sllavet ketu ? Pse tregon injorancen islamike ne trurin tend ? igurisht po te kesh nga ai materiali gri kacurel ne kafken trikendshe qe mban mbi supe.

   Reply to this comment
 5. ti September 15, 18:18

  Yll, Kinge, shumë e bukur, një grua ideale për mua.

  Reply to this comment
 6. Azem September 15, 18:32

  Normal ti je turk pervedi

  Reply to this comment
 7. ded pal zefi September 15, 20:23

  Ha ha ha…kete gocen do ta marrim partizane

  Reply to this comment
 8. BAROMI NGA TIRONA September 15, 21:25

  SEKSY, KJO GOCA….. I CIK MODERNE, POR E ‘QETHUR’ POSHTE DO TE JETE!! PSE SE CON NE SIRI KY HOXHA, DUHET TE JAPE SHEMBULL I PARI. KA NEVOJE PER MISH TE FRESKET MUTLIMAN ATJE!!!

  Reply to this comment
 9. Serxhio Mazreku September 15, 23:48

  DELETED

  Reply to this comment
 10. nrj September 16, 14:42

  A behet konkurs grash ne arabi? atje mund ta vleresojne….!

  Reply to this comment
 11. ani September 16, 22:03

  njeriu duhet te respektoje vendimet e te tjereve . megjithese personalisht une nuk i kam qejf fare ti keto feerexhet.

  Reply to this comment
 12. dardhari September 17, 00:28

  Kjo Zonje e meriton ti themi qe eshte e bukur si jemi ne Shqiptaret por sa per veshjen se ka idene se cfare duhet te veshe. pastaj i kujtoj Imamit se duhet te pyese ate Imamin apo hoxhe se nuk me kujtohet se cfare malli ishte mos valle edhe kjo shtojzovalle ashte k======e se ahtu ka thene ai per grate Shqiptare duke futur brenda ne radhe te pare grun, motren dhe vajzen e tij.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*