“Vajza e Mediut studionte në SHBA duke paguar 40 mijë $ në vit”

March 14, 2016 20:04

“Vajza e Mediut studionte në SHBA duke paguar 40 mijë $ në vit”

Gazetari amerikan Guy Lawson, në intervistën e tij për Rudina Xhungën në “Dritare”, thotë për një nga të implikuarit në masakrën e  Gërdecit:

Vajza e Mediut studionte në një shkollë në Teksas, ku taksa vjetore ishte 40.000 dollarë, ndërkohë paga e ministrit ishte 20.000 dollarë në vit. Mund të më thoni se si ishte e mundur kjo?

Ministri i Mbrojtjes Mediu vinte gjithmonë në Shtetet e Bashkuara për Mëngjesin e Lutjeve, një lloj ceremonie ku republikanët konservatorë dhe disa demokratë mblidhen të luten për të ardhmen në botë dhe Mediu aty, hiqej si i krishterë.

Kur u takua një herë me ambasadorin Withers, ambasadori duke besuar se Mediu ishte i krishterë, i kërkoi atij të thoshte një lutje. Të gjithë zyrtarët shqiptarë filluan të qeshnin sepse, në thelb, ata të gjithë luanin të njëjtën lojë me politikanët amerikanë duke bërë gjithçka për t’i kënaqur ata.

Shqipëria është kryesisht myslimane, është fuqimisht pro amerikane dhe ka një situatë shumë të dobët ligjore. E pyes veten se deri ku shkojnë Shtetet e Bashkuara sa i përket regjistrimit të operacioneve të errëta brenda Shqipërisë? Shqipëria ka nevojë të krijojë rrugën e vet dhe të mos jetë frikacake nën hijen e Amerikës”.

March 14, 2016 20:04
Komento

18 Komente

 1. Arben March 14, 20:12

  TE KJO 20-JA FUTET EDHE KUOTA E DASHNORES SE KETIJ.

  Reply to this comment
 2. demo March 14, 20:40

  He mor Medi,mor majmun Amerikan,Te dolen lakrat ne shesh tani!Po meso femijet e tu me gjakun e femijeve te Gerdecit!

  Reply to this comment
 3. Leo March 14, 20:53

  Merrni te dhenat me sakte. Vajza e Mediut nuk ka studiuar ne Amerike, por ne Vjene mes shume shqiptareve te tjere.

  Reply to this comment
 4. Bayoneta March 14, 20:56

  Kujtoni ju se keta ne foto kane bere me shume per Shqiperine se Caushesku beri per Rumanine?? JO
  Por Rumunet e vrane dhe u qetesuan si komb.
  E kam permendur dhe me pare Shqiptaret mos te shkojne te vrasin nenpunesit dhe politikanet e Sirise,Por te pasterojne edhe kombin e tyre nga shushunjat si keto ne foto.Duhet te zhduken pa dallim te 150 ne Parlament jane fajtore per mjerimin dhe katandisjen e kombit me keq se ne Korene e Veriut.Mehdiu ky spiun i keq me i keq se spiuni Godo po pi gjak shqiptari ka 25 vite.Nuk doli nje burre qe nga 98 kur i dhane ate qe meritonte azem spiunit ti jap edhe mediut nje bilete per ne parajse.Dita vonon por nuk gabon O Mehdi beu.E mira do ishte qe pasi te hash plumbin te te bejne edhe shurren mbi suratin e poshter qe ke.

  Reply to this comment
 5. Z/K March 14, 21:09

  Me Mediun kapuni per ngjarjen ne punishten e vdekjes Gerdec,Per rrezimin e pushtetit me puc duke bllokuar e dalur ne ekrant te TV publik shqiptare naten e 14 shtatorit 1998.
  Vajzes aq i duhen per shpenzime shkollet.Po ketu ne Amerike te gjithe studentet e paguajne shkollen edhe pse jane ne gjendje ekonomike jo te favorshme per ta mbulue shpenzimin.Amerika i siguron vende pune krahas ndjekjes se shkollimit.Por me duke paksi e eksagjerume nji shume prej 40 mije dollaresh ne vite.E pa besushme.Po mentaliteti shqiptare qe e “njeh” boten e cudirave prodhon edhe cudira qe nuk mund te pranohen.Sutdentet mbas mbarimit te shkollimit i ngelin borxh arsimit.Pra mbesin debitor ndaj shpenzimeve te shkolles te cilat shlyhen gjate vashdimit te punes ne profesionin e diplomimit.

  Reply to this comment
 6. maks March 14, 21:23

  gazetari me mire te thoshte qe shqiptaret ne pergjithesi jane ateista dhe jo mysliman apo te krishter

  Reply to this comment
 7. LUL 21-NJISHI March 14, 21:45

  po e saliut ku ka studiuar ne qenef ju vrafte zoti me paret tona keni ba luks ju vraft isisi edhe salen edhe mediun

  Reply to this comment
 8. Luan Rukaj March 14, 21:56

  KRIMINELI FATMIR MEDIU i dënuar nga Gjykata Italiane e Milanos për drogë e prostitucion.

  http://www.gazetatema.net/web/2015/09/20/dosja-fatmir-mediu-ja-si-u-denua-me-burg-nga-dy-gjykata-ne-itali-kryealeati-i-berishes/

  Reply to this comment
 9. elida March 15, 08:55

  gabim e keni se jo vetem ajo ka tezen e saj atje por ka marre bursa se e meriton. Mos u merni me hallet e tjetrit por meruni me tuajat….

  Reply to this comment
 10. Moza March 15, 11:31

  Kriminelet me te medhenj jane ne parlament vecanerisht .Kerkon dekriminalizimin Saliu kur ai ,Luli e Fatmiri jane kriminelet shteteror.I ben shqiptareve aq shume vrasje sa po te ishin ne nje vend te vertet demokratik nuk do te ishin ne krye te politikes, por ne burg me denime maximale.
  Ka “vuajtur ” per buken e gojes Mediu prandaj e ka shkolluar vajzen me aq para.
  I denofte Zoti!

  Reply to this comment
 11. Aqifiiii March 15, 13:10

  Mir ja beni ketij Populli Legen, kur nuk ju shkojne te gjith ju politileshave ne hell mir jabeni. Popull legen, i mbaruar pa gjak, qe te kan shkel e perdhunu te gjith te tjeret verdall. Tani shkoni e kendoni thurini kenge e leccata vetes.

  Reply to this comment
 12. Artan March 15, 13:43

  Cuni i fatorinos ky fieraku…nivel llumi.

  Reply to this comment
 13. gjon cima March 16, 10:04

  ne ate kohe une ne Itali, mbasi punova ne boten e lire si hamall, punetor bujqesie e fabrike, bridhja boten si drejtues nderrmarrje, dhe merrja shtate here me shume ne vit se ky minister i akuzuar per kaq shume hileqarllek dhe per nje pasuri te pakrahasueshme me shqiptarin qe punon ndershmerisht…

  Reply to this comment
 14. gjon cima March 16, 11:52

  Ne vitin 2010, i ftuar si konsulent nga nje ndermarrje super inteligjente dhe e ndershme dhe fitimtare ne kohe krize, fola pa pushim si llapaqen nga ora 09 gjer ne 16 dhe 23 drejtuesit e ndermarrjes kurre nuk me nderprene, si shqiptar qe jam.
  Ne nje dite te vetme jam paguar te njejten rroge (dollare) qe ministri hileqar i Gerdecit merrte per nje vit te tere. Kam nje dokument ku me paten aprovuar kete dite duke me mohuar skonton qe u pata ofruar per pjesmarresit pertej 10 veteve…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim