Vajza me sëmundjen e rrallë realizon setin fotografik akoma më të rrallë!

November 14, 2017 09:02

Vajza me sëmundjen e rrallë realizon setin fotografik akoma më të rrallë!

Seti i fotografive të maturës së një vajze ka bërë diferencën nga të tjerët.Dhe arsyeja është shumë e vecantë dhe e fuqishme emocionalisht.

Madisyn Babcock,vuan nga një sëmundje autoimune e cila quhet Alopecia,sëmundje kjo që I shkakton rënie të qimeve në gjithë trupin.

Zakonisht e reja vendos në kokë aksesorë të ndryshëm për të mos u dukur kjo pasojë e sëmundjes.Por në këtë rast ajo ka dal krejtësisht tullace,dhe kishte pikturuar lule.

Ajo shprehet:”Zgjodha këtë mënyrë për ta bërë sëmundjen evidente edhe për të tjerët.Gjithmonë e kam fshehur por jo më.Pikturimi I luleve në kokë ishte ide e imja dhe simbolizon faktin që ndihem si një e tillë.Një lulë që po cel”

Fotot janë fantastike,ndaj hidhini një sy

a.k/dita

November 14, 2017 09:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*