“Blerta nuk jeton më vetëm për një operacion në gju”

May 16, 2017 11:17

“Blerta nuk jeton më vetëm për një operacion në gju”

 

Vajza qe nderroi jete sot ne spitalin privat Continental ne Tirane eshte nje emer i njohur, pasi ka qene pjesemarrese tek Gjeniu i Vogel.

Ne nje postim ne rrjetin social Facebook, daja i saj, Liro Likaj ka dhene edhe detajet per ngjarjen. Ai thote se mbesa e tij vdiq pas nje nderhyrje ne gju per meniskun dhe ligamentin.

Statusi i plote ne Facebook i dajes, Liro Likaj:

Une jam daja i Blerta Pepa e cila ka qene pjesmarrese tek Gjeniu i Vogel. Blerta fatkeqsisht u nda nga jeta ne moshen 16 vjecare mengjesin e sotem, pas nje nderhyrje ne gju per meniskun dhe ligamentin.

Kemi bere denoncim ne polici pasi besojme qe ka qene nje papergjegjshmeri dhe tregti me jeten e nje femije duke qene se i kryen nje operacion si me urgjence nga ora 10 ne mengjes qe ishte planifikuar por e bene ne oren 19.30 te darkes duke qene se doktori i huaj qe beri nderhyrjen duhet te iki kete te marte ne Greqi ku gjithashtu punon.

Ju lutem bejini nje tribut Blertes e cila nuk jeton me vetem per nje operacion ne gju dhe hetoni apo pasqyrojeni si lajm pasi eshte teper e rende besoj per te gjithe Shqiperine qe nje gjeni e vogel si Blerta, te humbi jeten nga vetem nje nderhyrje ne gju, kur na ishin dhene te gjitha garancite qe cdo gje do shkonte mire nga spitali.

Si i pari i qeverise te kerkoj te behet cdo gje qe drejtesia te vihet ne vend pasi ajo vdiq nga babezia e eurove te spitaleve private e shtetit qe nuk u interrsua qe ta mundesoje sherimin pasi ne ministri te shendetesise dhe te arsimit ( u vra ne gju ne oren e fiskultures tek Cajupi) dhe pergjigjia qe qe sa femije vriten ne dite ne shkolle nuk i ndihmojme dot.
Duam drejtesi.

May 16, 2017 11:17
Komento

9 Komente

 1. Arber May 16, 11:31

  Operacionin ne gju gruaja ime e ka bere me anestezi lokale ne SHBA. Anestezisti duhej lene t’i digjej shpirti ne Ferr.

  Reply to this comment
 2. BEHO May 16, 12:45

  NGUSHELLIME ME TE THELLA DHE TE SINQERTA PER HUMBJEN E BLERTES. ESHTE NJE FATKEQESI E MADHE JO VETEM PER FAMILJEN E SAJ ,POR TE VETE JETES SE SAJ QE U LARGUA NE MENYRE TE PA JUSTIFIKUAR.KJO ESHTE MJEKESIA SHQIPTARE QE SISTEMI POLITIK ATY LEJON SHKELJET E PROTOKOLLEVE ELEMENTARE. KU JANE 600.0000 QE U NGRITEN PER BASHEN DHE ULIN KOKEN PER NGJARJE TE TILLA?KUR DO TE NDRYSHOJE SHQIPERIA?

  Reply to this comment
 3. A May 16, 13:30

  Turp dhe maskarallallik quhet kjo dhe nuk ka fjale tjeter. Vdes femija, vajze, 16 vjec nga menisku dhe ligamenti ne nje spital privat??!!
  BLERTA PAPES, shpirti i pushofte ne paqe.
  Ku eshte EDI RAMA, ku eshte ministre e shendetsise dhe ky ILIR BEQJA qe nuk la sherbim shendetesie pa tendera dhe koncesione.
  Te dalin kush spital prival dhe emrat e mjekeve qe i ndodhi kjo ngjarje makabre.
  Keto jane fitorjet e 27 vjeteve te drejtuara edhe nga nje shpellar mjek si SALI BERISHA, nje pijanec si FATOS NANO, nje hajdut floriri si ILIR META, nje njeri qe qesh dhe genjen dhe nuk din te beje asgje LULEZIM BASHA edhe ky barboni aktual, piktori i zhgarravinave qe nuk ben per te lyer as vijzimet e rrugeve EDI RAMA.
  Ky eshte takemi e plehrave dhe i pislliqeve qe zgjedh ky popull ne krye te vendit, ku nder te tjera edhe shendetsia eshte ku therret qameti.

  Reply to this comment
 4. Besniku May 16, 14:05

  Ngushellime nga shpirti per engjellin e vogel. Mallkoj spitalin hygea qe vetem human nuk eshte, por eshte kasap ne ne çdo drejtim, tamam greke. Duhet vetem drejtesi, e te bashkojme zerin te tere per te mbeshtetur familjen e Blertes se Vogel. Çfare krimi

  Reply to this comment
 5. Der Spiegel May 16, 14:23

  Pashe Kengen e nje Engjelli e Shpirti

  qe fluturon mbi Ne ne Qiellin pa Fund.

  Lexova dhe Shkrimin me Dhimbje

  qe nuk mbaron kurre..

  Dua te shpreh Urrejtje :

  Urrejtje per ata Mjeke qe su Fryne me Leke……

  Urrejtje per Presidentin qe
  Su Ngop duke vjedh me Bllok……

  Urrejtje per ate Kryeminister Escobar e Mashtrues….

  Ju o Ministrat tane, Harram e paci Parane.

  Jetojme ne nje Vend qe ka Vetem

  Mashtrim e Mallkim.

  Reply to this comment
 6. Portieri May 16, 14:31

  O popull cfare pret,te tallin dhe ti i beson, te poshterojne dhe ti nga pas u shkon, te vrasin dhe ti ne heshtje qendron eshte koha arsyes ti therasesh dhe nga gjumi te zgjohesh sa seshte vone.

  Reply to this comment
 7. Ca thu............. May 16, 14:53

  Vdiq nje Gjeni i Vogel mos u shqetesoni.

  Ne do shqetesohemi se si doli operacioni plastik

  qe beri Kryezeza ne Amerike ?

  Po Eres si i doli operacioni plastik i ballsamosjes ?

  Ne duhet te Shqetesohemi , a do fitoje LSI qe edhe keta te shkrete te shkojne ne Klinikat me moderrne e me te shtrenjta te Amerikes te ballsamosen me operacione plastik..?

  Reply to this comment
 8. "horri i bulevardit" May 16, 20:19

  Prandaj duhet reforma ne drejtesi qe te ndryshoje cdo gje, qe jeta mos te shkoje, nga papergjeshmeria e ndonjerit qe per leke, arrin dhe con drejt vdekjes edhe nje femi qe akoama se ka filluar jeten, Duhet cdo gje te ndryshoje, qe blerta te tjera, mos te jene viktimat e rradhes.
  Prandaj me 18 qershor votoni per te shkaterruar korrupsionin 25 vjecar qe mbolli, Doktor vdekja saleh Berisha.
  I qofte dheu i lehte kesaj vajze akoma te parritur, por qe kerkonte te jetonte ndryshe nga ne te tjeret, faamilja duhet te mbahet e forte, dhe mos te harroje se ndoshta drejtesia nuk e ze ate mjek ugurzi, por ndoshta drejtesia e zotit ja jep denimin qe e meriton, ngushellime.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*