“Në komunizëm përgjonim vetëm me urdhër dhe afate kohore të kufizuara”

May 19, 2016 10:56

“Në komunizëm përgjonim vetëm me urdhër dhe afate kohore të kufizuara”

Në kohën kur Shqipëria është përfshirë nga një debat i zjarrtë në lidhje me një pajisje të përgjimit, rrjeti britanik, BBC ka përgatitur një reportazh nga Shqipëria.

Ata kanë udhëtuar për tek Shtëpia e Gjetheve, që përdorej dikur nga Sigurimi i Shtetit.

Gazetari i BBC ka intervistuar Nesti Vakon, kreun e survejimit në Sigurimin e Shtetit.

Ai reagon i zemëruar kur gazetari i sugjeron se ndoshta njerëzit duhet të mbroheshin nga Sigurimi i Shtetit.

“Prokurori i Përgjithshëm duhej të nënshkruante një urdhër për të kryer përgjimet: kishte një afat kohor të kufizuar për të përgjuar dikë. Nuk kishte asgjë të paligjshme,” thotë Vako.

May 19, 2016 10:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*