Valë arrestimesh për korrupsion në Malin e Zi, pranga dhe vajzës së ish-presidentit

August 14, 2015 12:24

Valë arrestimesh për korrupsion në Malin e Zi, pranga dhe vajzës së ish-presidentit

Shumë zyrtarë të lartë mes të cilëve kreu i komunës së Budvës, Lazar Radjenoviç me menaxherja e qytetit, Milena Maroviç-Bogdanoviç janë arrestuar në Malin e Zi.

Gjithashtu mes të arrestuarve është edhe këshilltari i kryeministrit, Aleksandër Tiçiç, ish-kryetarët e komunave, Rajko Kuljaça dhe Dragan Maroviç.

Dragan Maroviç është vëllai i Milena Maroviç-Bogdanoviç, vajza e Svetozar Maroviç, ish-president i Serbisë dhe Malit të Zi që aktualisht është kreu i këshillit politik të partisë në pushtet DPS.

August 14, 2015 12:24
Komento

1 Koment

  1. Drini August 14, 16:41

    gjithe bota po arreston te korruptuarit, po sali qeni me pjellen e ti kuceder kur do ti hidhen prangat??

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*