Vangjel Dule i përgjigjet Ramës: Më ofrove bakllava, por kishte shije turke

June 23, 2017 22:01

Vangjel Dule i përgjigjet Ramës: Më ofrove bakllava, por kishte shije turke

Kreu i PBDNJ­së, Vangjel Dule i është përgjigjur kryeministrit Rama, i cili sot në Himarë tha se Vangjeli i Bakllasë iku nga mazhoranca për t’iu bashkuar Dashit të Havasë.

“E vërteta është se Rama më ofroi shumë herë bakllava dhe po kaq herë e refuzova. Arsyeja: kishte shije të theksuar turke!”, shkruan ai në “Twitter”.

June 23, 2017 22:01
Komento

11 Komente

 1. Raimond vlonjati June 23, 22:19

  C’esht ky racist i qelbur qe lejohet te thote shprehje raciste aty ne Shqiperi ?

  Ai duhet denuar per racizem dhe biles duhet nxjerre jasht ligjit

  Si mund te lejohet ne politike nje ndyresire e tilke si ky racisti Dule

  Reply to this comment
  • Crusader June 24, 00:03

   Qe te jesh kunder turqise qe e sh….erdheu arberine per 500 vite qenka racizem? Perkundrazi, mua me duket si patriotizem i shkalles se pare.

   Dita ju lutemi postoni komentet, se me duket se edhe ju po bliheni nga parate e hashashit se rilindjes apo ripjerdhjes se corapekuqit.

   Reply to this comment
  • Spathiati June 24, 00:43

   Ju mbetjet osmane, ju islamistet qe urreni patollogjikisht cdo gje Kristiane, kur ju japim pergjigje per turqizmin tuaj, filloni dhe flisni per gjoja “islamofobi” apo gjoja “rracizem” nga ana jone e te persekutuarve nga ju kriminelat!
   Rama-zan Erdogani shan cdo dit, por Vangjel Dulja ska te drejte ti pergjigje?
   Ptu, far e ndyre!

   Reply to this comment
  • Timi June 24, 16:41

   Dule, mbiemri jot bie ere turqini. Ti te shash Turqine eshte tja heqesh vetes. Dule apo Dulle apo Abdullah eshte me origjine turke. Si ka mundesi qe nuk te pelqen bakllavaja turke? Hahahaha Na ler ne ta shajme Turqine, sepse stergjysherit tane e dime se ckane hequr prej tyre per 500 vjet. Shiko se mos e ndryshon mbiemrin ne Abdulais, apo Dulakis, apo Dumababakis sepse Dulle bie ere osmanlli. Shiko se mos stergjysherit e tu kane sherbyer ne portat e sulltaneve. Sepse njerez si ju ja shesin shpirtin shejtanit vetem e vetem te gjeni ndonje kocke per te lepire. Here me turqi Abdullah e here me Grekerti Abdulakis. Merri eurot dhe tradheto vendi qe te ka rritur sa me shume per ato 300 euro te qelbura. Ato euro qe merr bien era evgjit indije.

   Reply to this comment
 2. FIX 316 June 23, 22:27

  Vertet,ku eshte Vangeli,qe ne Jug eshte Vangel dhe ne Vlore e Tirane behet Dule???!!!!!!

  Reply to this comment
 3. Besniku June 23, 22:36

  Injorant, po ç’shije ka ne Greqi bakllavaja…….??!!

  Reply to this comment
 4. arbereshi June 23, 22:51

  Dulja i Vangjeleve bakllavane me shije turke nuk e ha a thu se punon ne fabriken e bakllavase kurse per xhaxhiki dhe suflaqet i ha se jane te kripura dhe nuk e kupton tek ato shijen turke pa fol pastaj per ciftetelin qe ja kercen edhe kendon gruja ne shtepi

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic June 24, 01:31

  Jo o Dile nuk eshte e vertet ky mesazh i yti. Nuk pati mesashi i Rames bakllava turke, pore Miku i Saliut Janullatesi nuk te lejon te ndahesh nga mikui i tije Saliu,
  Saliu u ka sherbyer mjafte grekreve .
  1. Per ta sabotuar ceshtjen ton Kombetare dhe per ti dhen Greqise shanse kunder vendit tone Berisha solli Janullatesin ne shqiperi . Ne zbatim te planit Ogurzi Berisha ne takim me Micitacesin realizoi 8 kerkesa te Greqise pa bere asnje kushtezim mer shqiptaret e Camerise te cilet edhe perse jan me shume se Minoriteti Grek ne shqiperi Berisha dhe PD nuk bene asnje kerekes per kete ceshtje. Ata realizuar 8 pikate si me poshte:
  1. Sjellja e Janullateseit ne shqiperi, me mandate per ne krye te kishes Autoqefale shqiptare dike I hequr kishes son Autoqefaline.!
  2. Pranuan dhe realizuan ngritjen e varrezeve Greke ne shqiperi ,Ky absurditet ku edhe ne ishim ne lufte me Italin dhe kata kerkojn ngritjen e varrezave jashte c`do arsyetimi llogjik.
  3. Nuk hoqen ligjinm e Luftese.
  4. Lejoi ngritjen e shkollave Greke ne shqiperi edhe ne ato njesi administrative qe nuk kishte minoritet Grek.
  5. Lejuan dhe realizuan rregjistrimin e popullsise me vetedeklarime, duke beret e mundur qe te rritete artificialishte numri I minoritetti grek ne shqiperi me shqiptaret ton autoktone.
  6. Lejuan dhe realizuan me vetdeklarimin per ceshtjen e fetare ku edhe ketu rriten atificialishte ceshtjen fetare ne favore te kristianizmit.
  7. Pranuan dhe realizuan dhenjen e 355 milje det Greqise ne kundershtim me aktet kushtetuese shqiptare.
  Ja c`fare rrevolucioni demokratik u ka sjalle shqiptarve Berisha ne keto 25 vjet Ballafaqoheni me keto fakte e pastaje flisni ju per c`fare fatesh do tu jepni ju ne dore shqiptarve.
  se c`beri Saliu per Greqine.!
  Ketu qendron e verteta e jo tek bakllavaja turke.!

  Reply to this comment
 6. Mark uk June 24, 08:23

  FIX 316:SI PUNA JUAJ KUR JENI NE SHQIPERI JENI MUHAMET E KUR DELI NE GREQI BAHENI KRISTO

  Reply to this comment
 7. Pellazgos June 24, 14:22

  Aliu nga Selenica,do sdo ty Orthodhoksia si nje Diktature Shpirterore fetare ishte Identitet per “shqipetaret” e vertete.
  Emrat jane kaq te rendesishem per Kombin sa tregon dashurine,respektin,nderin,dinjitetin per te paret e tu.
  Kete shumica e “shqipetareve” me identitet Arab nuk mund ta kuptojne se kaq tru ka njeriu.
  Mbani mend qe para 90es te gjitheve u ra te fiket per Diktatorin e Tollonave,te rradhave te gjata me poce te vajgurit,te Diktatorit me “forcat tona”,te kriminelit nr1,dhe kur ra Diktatura te “gjithe”thonin qe na genjente propaganda.
  Jo mor jo,esjte truri,kompjuteri qe varet me se furnizohet
  Vetem nje budall beson se Kosovo p.sh eshte 98% islamike ne Emra,Fe,Festa, dhe “pretendon”se eshte rrace Pellazge,apo Dardania e Mithollogjise dhe Historise Greke.
  Urrejtja te verbon aresyen,nuk kini faj ju.
  A jane perralla Arvanitasit apo Arbereshet qe luftuan per Greqine?
  Turqi ishte atehere,Pashalleqe pse duhej te luftonin dhe jipnin gjakun dhe jeten per nje “shtet”si Greqia qe atehere nuk egzistonte?
  Ju jini turpi i vetvetes se bota as nuk ju konsideron “njerez” te ndershem.

  Reply to this comment
 8. apo jo.. islam, bajram.... "raimondi" June 24, 15:54

  do te doja te dija si do deklaroheshit ju islamiket e qelbur, po t’ju kerkohej nje prononcim, mbi perkatesine fetare, nga opinioni publik euro-amerikan.. live… se keshtu prapa ekranit ju, tregoheni dhe shume te “ditur” por sidomos dhe shume me te “forte” se vet falangat shtazore, te isisi-t ….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?