Vargjet e Arben Dukës!

May 9, 2013 16:45

Vargjet e Arben Dukës!

“Gjaku blu” është bërë i kuq!

Tani që listat u shpallën,
Pak a shumë u mbyll sherrnaja,
Tash e tujte çdo parti,
Do shikojë punët e saj!

Listat e dy të mëdhenjve,
Kanë në thelb goxha difekte,
Sipas shkallës së gabimit,
Do të kenë edhe efekte!

Dy tri difekte PS-ja,
I kam thënë ku i ka,
Po për fat të mirë PD-ja,
Ka defekte të mëdha!

Tradhtarë të çdo ngjyre,
Jasht’ liste asnjë nuk ngeli,
Dhe kulmi i asaj zgjyre,
Pa dyshim që është Xhuveli!

Nuk besoj që demokratët,
Do mblidhen si mizë lisi,
Të votojnë te Xhuveli,
Te Dogjani dhe HaIdrizi!

Kjo është listë telashi,
Dhe i pari është Xhuveli,
Pastaj Equa-pastaj Dashi,
Pastaj Ndoka dhe Kadeli!

Të gjithë dot nuk i kujtojmë,
Se janë shumë meqë ra fjala,
Demokratët do votojnë,
Çdo zgjyrak që u thotë Sala!

Çdo zgjyrak që u thotë Sala,
S’e shikoni atë listë,
Të vërteta e jo prralla,
Gjysmat janë ish-socialistë!

Jam i bindur-kjo orvatje,
Do të dalë e gjitha huq,
Se gjysma e “gjakut blu”,
Në PD është bërë i kuq!

Në dymijë e trembëdhjetë,
Mendoj unë dhe shoku Mero,
Të votosh Lufter Xhuvelin,
Njëlloj të kthesh vitin Zero!

Humbja e xhaxha Saliut,
Quhet punë e bitisur,
S’i shkonte mendja njeriut,
Se kaq keq qe katandisur!

Është një listë amorale,
Mbushur plot me tradhëtarë,
Pavarësisht se për Berishën,
Rezultojnë shpëtimtarë!

Lista e xhaxha Saliut,
Është lista më e mjerë,
Vetëm tek ne tradhëtia,
Konsiderohet një vlerë!

Vetëm tek ne tradhëtia,
Konsiderohet një vlerë,
Kjo është mina me sahat,
Që do hedhë Salën në erë!

Veç tyre aty garojnë,
Dhe tridhjetë ish-komunistë,
Ndaj po them se vetëm derri,
Mund ta përtypë këtë listë!

May 9, 2013 16:45
Komento

5 Komente

 1. linda May 9, 17:57

  vertet te votosh akoma per lefter xhuvelin eshte injoranca me e madhe,sa do demokrat te jesh,se di po ai nuk duhet te merret me fare me politik,se di cfar i ka dhen vendit ky njeri dhe partia e tij,une kisha koh qe sia kisha degjuar emrin gjall eshte akoma

  Reply to this comment
 2. MARKO May 9, 23:04

  Mere me leng, se thelat u mbaruan, i thone kesaj pune .

  Reply to this comment
 3. Dorina May 10, 09:34

  Sa te forte qenkan keta komunistet!!!

  Reply to this comment
 4. kanani May 10, 11:55

  nuk e imagjinoj se si demokratet do votojne kacin,dogjanin,kadillin?????.keta ose u kan ikur bletet nga kosherja,ose kosheret kane kohe qe i kane pa blete.TURP,TURP TURP per te gjithe ata qe e quajne vehten demokrat!!!!!!!!.

  Reply to this comment
 5. ciko-nili May 10, 12:30

  Hej Arben Xhuveleria
  Na eshte bere afeksion
  Mikrobi Xhuveleri
  S’eshte vec prostitucion

  E kam ditur e degjuar
  Qe politika eshte kurve
  Por jo pleq si Xhuveli
  Qe jane per tjeter udhe

  Dhe demokratet e gjore
  Vene ne rresht per votime
  Postulati i Saliut
  Votoni per shtepine time.

  Te votojne per kurvaret
  Per Nardin e per Spahine
  Per Kacin e per Dogjan
  Qe nderuan “tradhetine”

  Reklamat qe u ben Sala
  Prurjeve me kaq buje
  Nga te kuq u kthyen blu
  Dhe e bene gjakun uje

  Ndaj dhe une u them votoni
  Ne votim ikni me vrap
  Vec ate dite mos harroni
  Mbani pas nje uturak

  Nje uturak per Xhuvelin
  Ja porositni per trupin
  Brohorisni per Kacistet
  Qe me buke e hane turpin

  Me listen qe ben Saliu
  Gjoja demokrat me hile
  Kjo s’eshte liste, por nje shporte
  Shporte e mbushur karavidhe.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*