B…LËPIRJA TË NDALOHET ME LIGJ!

July 2, 2013 16:53

B…LËPIRJA TË NDALOHET ME LIGJ!

Për pushtetarët e rinj,

që sot gati e kam thirrjen,
si gjestin më amoral,
mos pranojnë B…LËPIRJEN!

Dhe një shenj’ barazimi,
them se tash’ duhet  të vihet,
njëlloj tipi që lëpin,
njëlloj tipi që lëpihet!

Se lëpirsit janë të gatshëm,
me ja marr shtetit në gojë,
por ky  shtet tjetër moral,
tani duhet të tregojë!

Turpet jo, s’kan’ të mbaruar,
në këtë të shkretën tokë,
ka mundësi më anti-Ramët
t’i futen Ramës me kokë!

T’i futen Ramës me kokë,
dhe t’ja bëjë sumën pasqyrë,
se gjithnjë ç’është e vërteta,
e kan’ bërë këtë detyrë!

Por aksiomén absolute,
të rinjtë duhet ta mësojnë,
se këta që të lëpijnë,
janë të njëjtët që kafshojnë!

Se ata që të lëpijnë,
janë të njëjtët që kafshojnë,
sepse gjuha edhe dhëmbët,
në gojë rolet shpesh ndërrojnë!

Ej, të vjetrat b..thë u pordhën,
tani do t’ju kapë hareja,
zanatçinjtë që tash u hodhën,
do të gjejnë b…thë të reja!

Që tani kemi shijuar,
disa skena krejt gazmore,
si gjithmonë më e lakmuar,
b..tha kryeministrore!

Unë s’bëj inventar për tulet,
thjesht tregoj të zinjtë e jetës,
lukunia do të sulet,
fillimisht drejt Ilir Metës!

Mos më rrini si pa fjalë,
kjo do ndodhi u them unë,
Meta ka shumë material,
shum’ lëpirës do kenë punë!

Nga truri më del prapë thirrja,
kush të dojë le ta dëgjojë:
Po vazhdoi b..lëpirja
qeveria do dështojë

B…thëlëpirja do “vaporin”,
nuk se do vetëm një krodhë,
u mësuan me Doktorin,
do t’u themi kur të ndodhë!

Do t’u themi kur të ndodhë,
kur të krisur të marrë jeta,
se zanati i pështirë,
doemos që don dy veta!

Ka ndodhur dje me PS-në,
kur tek “Rogneri” festuan,
b.. lëpirsit qenë prezent,
sa shpejt qelbin e harruan!

July 2, 2013 16:53
Komento

5 Komente

 1. shqipfolësi July 2, 17:27

  Fjalë me vend. Pushtetit të ri duhet t’ia këndojmë vargjet, që të mos harrojnë e të mos hallakaten. Nuk ka falje për lëpirësit as për fajtorët. Këtë gjë kërkuam ne me votën. Përndryshe do e pësojnë si të parët e do marrin mandatën…

  Reply to this comment
 2. linda July 2, 18:17

  shume e vertet.ai meta nuk me pelqen fare ,

  Reply to this comment
 3. Beni July 2, 19:40

  B.lepirja ne Shqiperi duhet ndaluar me ligj, eshte me keq se prostitucioni dhe ka marre permasa te frikeshme. Duhen identifikuar ata qe e ushtrojne qe ti njohin te gjithe:

  1 Henri Cili
  2.Fevzo
  3.Henri Cili
  4.Fevzo

  Shume vende bosh dhe pastaj gjithe te tjeret.

  Reply to this comment
 4. Gramoz July 2, 19:48

  ben i dashur jam i nj mendje me ty prandaj rama do mbeshtetje dhe duhet shume kujdes ,,po ti i dashur mbaje mbrehur majen e c,do kalemi dhe kusur mos ler .se do jete shume e re nde sikur kjo te ndodhe ,,larg qofte ne se ndodh atehere nuk na mbetet gje tjeter vec te hame njeri tjetrin e, e ti themi botes qe ne jemi kanibale e nuk dime te bejme shtet larg qofte ,por me berishen neper kembe rama dota kete veshtire te shpresojme

  Reply to this comment
 5. lleshi July 2, 21:12

  Ata qe lepijne b…then
  emrin kane si te tille
  sepse lepijne kudo
  ku ka jarge per te lepire !

  e po e thithen burrin
  ne vendin e keq
  nje e shpejte Ciliance
  mendjen ia heq !

  por po te hoqen topet ,
  burreri s’ka me
  edhe pse Arvizuja
  ne krye te ve !

  sepse burreria
  eshte “bese” me te tute
  nuk lidhet me racen
  per te qen harbut !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?