Vargjet e Arben Dukës!

August 31, 2013 19:05

Vargjet e Arben Dukës!

BAJGËRIA…

Falangat-falangat,
po nguten e nguten,
në zyrat e SHQUP-it,
si kusarë po futen!

Ç’kini që nxitoni,
si ca lepurakë,
e kam thënë që jini,
krye halabakë!

Nëse brënda ligjit,
janë siç thonë zgjyrat,
pse nxitojnë kaq shumë,
të pushtojnë zyrat?!

Si nuk hapet dheu,
si nuk çahet toka,
kur ligjin akoma,
e bën Flamur Noka?!

Pse i bëni punët,
fshehur si urithët,
apo se ju morën,
me shqelma nga bythët?!

E “pushtuat” SHQUPIN,
bëtë kijametin,
ta kuptojmë më mirë,
kush e kish pushtetin?!

Kë ke pasë në krye,
mjerë moj Shqipëri,
ende s’po të ndahet,
ajo BAJGËRI!

Ajo BAJGËRI,
që të kishte kapur,
që tani në fund,
dolën fare hapur.

Dolët fare hapur,
bëtë badërdinë,
kërkoni që Rama,
ta humbasë qetësinë.

Veten po fundosni,
më keq në greminë,
mos u merakosni,
më shumë ditë vinë!

Qeveri e re,
s’do eci me vrap,
po ju halabakë,
do jepni hesap?

Orë e së vërtetës,
këtu po afrohet,
se kjo kasaphanë,
s’mund të tolerohet.

S’besoj nga askush,
krimet të mbulohen,
veprat e nazizmit,
ende po gjykohen.

Qeveri e re,
ende është në letër,
ndaj dhe sytë s’i hedhim,
asgjëkundi tjetër!

Parlamenti i ri,
them se do veprojë,
para drejtësisë,
besoj do t’ju çojë!

Para drejtësisë,
besoj do t’ju çojë,
hap e nga një hap,
s’ka pse të vrapojë!

Dhe ju porsi ne,
pak durim do kini,
këtu do ta ngrysni,
s’kini ku të vini!

August 31, 2013 19:05
Komento

28 Komente

 1. pashai August 31, 20:33

  hallall ore mendje ndritur bravo je mjeshter i se vertetes pore te verteten nuk e duan te babziturit qeveritare e drejtuse qe si lan me pa bere ketij populli e ketij mavri shteti qe ja moren te gjitha pasurit kombetare te tija a kure dotu dalin nga hundet kure doua sekuestrojn keture batakcijeve te gjitha pasurit qe vune duke rrjepure lekuren e ketij populli a sa gjera behen ne emer te popullit………. a …a a …i zente zullumi

  Reply to this comment
 2. Gramoz August 31, 21:15

  hakun poet u ke dhene tani flet rama ta degjojme

  Reply to this comment
 3. Fleks August 31, 21:50

  Akoma me SHUPET Beni.

  Me dy breza u rethua Shqiperia per 45 vjet Beni:

  Me brezin e telave me gjemba dhe me piramidat e SHQUPEVE.

  Qe qelluan nje jete te tere vetem ne mish shqiptar e duke vrare me qindra e mijra shqiptar ne kufi per 45 vjet me radhe.

  Prandaj lere e mos i ze me ne goje as telat me gjemba e as SHQPIN.Lere shqupin ne batakun dhe ne turpin e vet qe” e kreu me nder”per me shume se gjysme shekulli.

  E po nuk munde dot te mos flasesh me per SHQUPIN,veri ndonje emer tjeter,quaje me bashkohor.

  E nderkohe na shkruaj nje dy reshta dhe si e mori PS seline e saj me firmen e kryekomandantit te SHQUIPT R Alia.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA September 1, 07:27

   O Fleksbycka,
   Shqiperine e quan Shqipericke…(kur gjithe shqiptaret e kane Nene dhe Perendi Shqiperine, edhe pse ajo rrethohet si rrall shtet ne bote ne kufijt e saj shteterore, vetem nga bashkkombasit e saj!)
   Te vertetat e pamohueshme i quan perralla me kuklla…
   Per E. Hoxhen thua se u ka “bere ” memat shqiptareve…
   Ndoshta mund te kete “bere”, te teme, se shqiptaret jane shume dhe nuk jane me mendjen tende te fandaksur…
   Kete Sali Gjigant Rrumpallen na e ben Skenderbe dhe se ka punuar nga 18 ore ne dite…
   Ne fakt Saliu ka punuar 18 ore ne dite….
   POR PER TE VJEDHUR SHQIPERINE…
   Ja lexoje kete Prometheun e gazetarise se sotme shqiptare…
   Por hapi mire kakerdhoket…
   —————-
   SHIKOJENI SI IKEN PER TE KUPTUAR SI KA QEVERISUR…

   Nga Mero Baze

   Edhe sikur të mos ta dinim se çfarë donte Sali Berisha nga pushteti i tij, do na kishte mjaftuar mënyra si po ikën, për ta kuptuar. Mënyra se si Sali Berisha po dorëzon pushtetin, është një dëshmi e qartë se çfarë ka pritur dhe synuar ai nga pushteti. Prej 23 Qershorit, kur ai mori 1 milionë vota kundër nga shqiptarët, të gjitha veprimet e tij, janë një film me xhiro të shpejta e qeverisjes së tij tetëvjeçare dhe sundimit të tij 22 vjeçar në politikën shqiptare. Në fund të karrierës së tij të pakthyeshme politike, i qartë në moskthimin e tij, brenda tre muajsh ai ka ekspozuar para shqiptarëve gjithë veset e tij dhe ligësinë që ka motivuar pushtetin e tij.

   Të gjithë ata që kishin dyshime për akuzat që Berishës i janë bërë se Familja e tij dirigjonte koncensionet publike dhe vendim-marrjen mbi to, u mjafton të shikojnë VKM e Berishës se si transferon kryetarin e ERE në nëpunës Hidrocentrali privat, që dëshmon se Berisha ishte pronar dhe i Agjencisë më të rëndësishme të Energjisë në vend dhe njëkohësisht dhe pronar pa letra i Hidrocentralit në fjalë. Nuk ka nevojë të gërmojmë më në letra e zyra noterie nëse ka aksione i biri apo e bija, nëse e ka mik apo armik Berisha atë që ndërton Hidrocentralin dhe atë që i ka dhënë licencën, pasi gjestet e tij tregojnë qartë se i ka pas të dyja të vetat.

   Të gjithë ata që dyshojnë se Berisha ka qenë i ndershëm me tregun e naftës në Shqipëri, kanë rastin të shikojnë si ka vepruar muajt e fundit duke dhënë dhe fushat e fundit naftëmbajtëse për klientë privat të Familjes së tij, duke e shndërruar Albpetrolin, që do ta shiste 1 miliard dollarë, në copa letrash pa vlerë.

   Të gjithë ata që dyshonin se Berisha nuk ka pasur synime të zaptojë hapësirat publike apo tokat në bregdet, të shikojnë aktet që pasojnë nxjerrjen nga inventari të rezidencave të pushimit në Plepa, që i hap rrugë kalimit në duar privatësh të paracaktuar të atyre pasurive.

   Të gjithë ata që nuk besonin se biznesmenë të afërt të Berishës nuk favorizoheshin prej tij, le të shikojnë kush është partner i koncensionit të fundit të Portit të Durrësit në terminalin e pasagjerëve, që u dha po me nxitim.

   Ata që mendonin se Sali Berisha është kryetar i një partie që respekton pronarët, le të shikojnë se si ai transferohet me dhunë tek një ndërtesë, trualli i së cilës i është kthyer pronarëve të ligjshëm, të cilët prisin të parablinin dhe godinën dhe tani zbohen prej andej si në kohë të Enver Hoxhës.

   Për të kuptuar se Sali Berisha është i përfshirë i tëri në vrasjet e 21 Janarit, shikoni si u sollën gjykatësit e tij me dosjen e 21 Janarit pas humbjes në zgjedhje, duke e zhdukur fare nga Gjykata e Apelit.

   Prej 23 Qershorit, të gjitha VKM e Berishës apo vendimet e tjera të qeverisë dhe ministrive, janë vendime që ekspozojnë thelbin e tyre plaçkitës, ligësinë e tyre ndaj vendit, meqë do të dorëzojnë pushtetin dhe një hakmarrje primitive ndaj shoqërisë dhe të ardhmes së saj, vetëm pse i ndëshkoi ata me votë.

   Edhe sikur të kishte ndonjëri iluzion apo paqartësi përse akuzohej Sali Berisha, i mjafton të shikoj çfarë ai po bën publikisht pas 23 Qershorit, për t’u bindur se ato që janë thënë për të para 23 Qershorit kanë qenë shumë pak.

   Me një ligësi prej një plaku të pashpresë në jetën e tij politike, ai ka zbuluar në këto tre muaj gjithë errësirën e karakterit të tij, shpirtin plaçkitës dhe zaptues, maninë për t’u pasuruar nga pushteti, përpjekjet për të lënë një tokë të djegur pas dhe gëzimin e lig se gjithë ky rrënim do t’i kushtojë shumë atyre që guxuan dhe e rrëzuan nga pushteti. Ai ka tre muaj që sillet si një kapobandë që përpiqet të shpërblejë me plaçkë bandën e vet, duke rrëmbyer çfarë mund nga Shqipëria.

   Brenda këtyre tre muajve ai ka përsëritur filmin e qeverisjes tetëvjeçare, duke treguar me shpejtësi të gjithë fytyrat e veta, atë të plaçkitësit, vrasësit, zaptuesit, tribalizimit dhe diktatorit. Tranzicioni i dorëzimit të pushtetit prej tij, i është kthyer në një ëndërr të keqe, ku përditë i dalin para syve gjithë të zezat që ka bërë, dhe po nxiton ti përsërisë me shpejtësi.

   Nëse do ishte i ndershëm, nëse nuk do kishte dorë ne koncensionet dhe pronat publike, nëse nuk do të kishte vrarë, nëse nuk do kishte frikë nga drejtësia, nëse do ishte një njeri që kishte dhënë kontribut për lirinë në këtë vend, pas 23 Qershorit, ai do sillej si njeri normal. Do merrte mbesat e nipat dhe do dilte të pinte kafe në qytet si një njeri i lirë, dhe do të dorëzonte pushtetin në mënyrë të qytetëruar. Por, e kaluara nuk e lë të iki si njeri i lirë dhe i nderuar. E kaluara po e ndëshkon, duke e detyruar të iki si pushtues. Vetem ata ikin duke djegur shtëpitë qe kishin pushtuar.

   Ne fakt, te kjo e fundit, per 18 orshin, ke te drejte…
   Saliu ka punuar jo per te ndertuar Shqiperine, por per te vjedhur Shqiperine…

   Reply to this comment
 4. marina August 31, 22:30

  nuk i gjen asgje,dikush po fillon ti mbroje

  Reply to this comment
 5. linda August 31, 22:34

  e shkelqyer.mjer ky popull nga cnjerez eshte qeverisur.nga hajdut e injorant

  Reply to this comment
 6. Pellumb N. Zaimi August 31, 23:54

  Paralajmerim i bukur dhe me mjaft art i banditeve qe nxitohen! Por ai vargu”me shume dite vijnë” dhe ai “krimet e nazizmit ende po gjykohen” jane tmerrues per bajgërinë. Pergezime arben!

  Reply to this comment
 7. Fleks September 1, 08:56

  O N Vjosbycka!

  E para-kuptoje dhe dije mire se vendi ku jeton ti nuk eshte Shqiperi por Shqipericke,pasi Shqiperia eshte dicka me e madhe se Shqipericka.

  Psh nje Shqipericke tjeter eshte Kosova.

  E Dyta-Se u ka bere memat shqiptareve ta ka shkruar bejtexhiu yt kur shkroi bejte per komandantin,prandaj mbaje se e ke mire dhe kete.

  E Treta-ke fituar zgjedhjet me vote PLEPI-SHITARE ose me sakte me vote SHEQER_SHITARE;qe do te thote:sheqer ne kosheren e bleteve,ne kembim te marjes se mjaltit(votes).Sheqerin e kupton vete ti kush eshte o Vjosa i fandaksur.
  Prandaj dhe ke brenda tani shumekembeshin LSI me 16+1=17 kembe.
  Qe duke u bashkuar me breshken PS(Edi ka simbol breshken) kani mare 1 muljon vota.

  Prandaj kokerdhoket hapi ti dhe mesoje mire qe kur bashkohet nje shumekembesh me 17 kembe me nje breshke prodhojne nje ramasis(brumbull pa forme).

  Keshtuqe tani pervish krahet e shtroju punes e jo me pallavrave me kukulla humoriste,qe te mbash premmtimet qe i ke dhene popullit e te dretosh shtetin po qe i zoti me kopetence.

  Nderkohe hiqe nga fjalori SHQUPIN sepse eshte simbol i rethimit e i vrasjes se qindra e mijrave shqiptareve ne menyre sistematike per me shume se gjysme shekulli ne kufi.
  Kur,sikur njehere nuk vrane nje armik jo shqiptar,por me qindra dhe mijra “armiq te brendshem”.

  E mos e qaj me hallin e SH dhe QUPIT.

  Kur ke per seli SH dhe QAPIN qe te dha R Alia,keshtu fet me nje firme.

  Prandaj dhe ketu duhet te themi,te rroje partia!

  Reply to this comment
  • N. VJOSA September 1, 09:50

   Ty Fleksbyçka,
   do shtate kobure qe te hapesh kapakun e kokes!…
   Mundohu te jesh pak origjinal, se po e tregon vehten nje komentues qesharak….
   Ti je thjeshte per te bere humor me ty o primitivi fandaksur i Saliut te rrjedhur…
   Ti Fleks nuk di te shkruash dhe te argumentosh,edhe kur te paraqisin nje mal me fakte….
   Nuk ke faj…te ka dhene xha Sali donos Kishotosi shume mall Lazarati dhe te eshte turbulluar mendja….Mall lazarati e kam fjalen per opiumin e propagandes prej mashtrusi….
   Se ty fleksbyçka duhet ti besh gjerat lopka-lopka, siç thone korçaret, qe ti kuptosh realitetet…
   Shume shpejt o fleksbythkua, do kuptosh se kush eshte Ora e se Vertetes per shqiptaret….
   Kur te nis çmontimi i Shtetit te Rrumpalles dhe vet Rrumpalla te gjendet pa bunker me rrota dhe i pambrojtur nga bajonetat e gardes se tij vrastare dhe kriminale, kur te dalin ne shesh hapur vjedhjet dhe krimet e Tano Karridit shqiptar….
   Mos u trondit Fleksbythkua, punet e mira behen avash avash….
   E di qe keni shume shprese se Kokmadhit do ti bjene k…qet dhe do ti pres Fleksi ne goje…por me shpresen e Dhelpres, nuk behet Historia…
   Hajde Fleks, ti e “nderon” Partine e xha Sali Kriminelit dhe Hajdutit primitiv me keto komentet e tua per te fshire Menderen….

   Reply to this comment
   • Vëzhguesi F. September 1, 12:29

    Miku im te pershendes!
    Ketij Fleksit, qe per nga menyra se si reagon ngjan me nje lloj sallatori apo kastraveci jeshil, qe sido qe ta presesh vetem uje leshon.
    Nje lloj qenie pa gjak ne deje.
    Nje top leshi i perzjere gomari, dhije, macesh dhe qensh bashke.
    Qe kur ka dale dhe komenton, perserit te njejtat gjera, me demek ato qe i ka thene Saliu apo ndonje jeniçer i Sales.
    Dhe po t’i shtoj kesaj menyre te komentuari dhe menyren e te drejtuarit duke perseritur papagallçe me fjalet qe ti e etiketon, atehere me jep tamam pershtypjen e nje majmuni antropomorf i koheve moderne qe ka mesuar kompiuter dhe eshte nepunes i administrates se çkrehur te Sali spurdhiakut.
    Nuk ia vlen te replikosh me kete derdimen se harxhon kohen kot.

    Reply to this comment
 8. Korabi September 1, 09:04

  Bajgeria ne nxitim
  vrau,preu,shkaterroi
  sec e vodhi Shqiperine
  pasurine vec e shtoi

  Bajgeria leshon ere
  ku i shkel kemba dhe ve dore
  me aromen qe leshon
  po le shenja,o Prokurore

  Po le shenja,o Prokurora
  nuk e shihni baderdine..?
  jeni shteti s’jeni horra
  s’ju vjen keq per Shqiperine..?

  Bashke me ta edhe ju
  jeni bere bajgeri
  por nje dite do e paguani
  gjith ket vjerdhje,ket hajni

  sa do i urte te jete sovrani
  nje dite frenat do i marri
  mjere lakenjte dhe cakenjte
  ne litar te gjall do i vari…

  Reply to this comment
 9. Fleks September 1, 10:12

  Siduket nuk e paske lexuar mire komentin tim o Vjosebycka,prandaj po te perseris,qe te ndrosh pak corben qe hane vazhdimisht:

  I Nderuar N Vjosb.cka!

  E para-kuptoje dhe dije mire se vendi ku jeton ti nuk eshte Shqiperi por Shqipericke,pasi Shqiperia eshte dicka me e madhe se Shqipericka.

  Psh nje Shqipericke tjeter eshte Kosova.

  E Dyta-Se u ka bere memat shqiptareve ta ka shkruar bejtexhiu yt kur shkroi bejte per komandantin,prandaj mbaje se e ke mire dhe kete.

  E Treta-ke fituar zgjedhjet me vote PLEPI-SHITARE ose me sakte me vote SHEQER_SHITARE;qe do te thote:sheqer ne kosheren e bleteve,ne kembim te marjes se mjaltit(votes).Sheqerin e kupton vete ti kush eshte o Vjosa i fandaksur.
  Prandaj dhe ke brenda tani shumekembeshin LSI me 16+1=17 kembe.
  Qe duke u bashkuar me breshken PS(Edi ka simbol breshken) kani mare 1 muljon vota.

  Prandaj kokerdhoket hapi ti dhe mesoje mire qe kur bashkohet nje shumekembesh me 17 kembe me nje breshke prodhojne nje ramasis(brumbull pa forme).

  Keshtuqe tani pervish krahet e shtroju punes e jo me pallavrave me kukulla humoriste,qe te mbash premmtimet qe i ke dhene popullit e te dretosh shtetin po qe i zoti me kopetence.

  Nderkohe hiqe nga fjalori SHQUPIN sepse eshte simbol i rethimit e i vrasjes se qindra e mijrave shqiptareve ne menyre sistematike per me shume se gjysme shekulli ne kufi.
  Kur,sikur njehere nuk vrane nje armik jo shqiptar,por me qindra dhe mijra “armiq te brendshem”.

  E mos e qaj me hallin e SH dhe QUPIT.

  Kur ke per seli SH dhe QAPIN qe te dha R Alia,keshtu fet me nje firme.

  Ndoshta pas leximit dicka do te kuptosh se nuk eshte Dielli ai qe ngrihet heret ne mengjes e retullohet reth Tokes.

  Por eshte Toka qe rotullohet reth diellit vazhdimisht e nderkohe qe ben nje rotullim reth Diellit ben dhe 365,5 rotullime reth vehtes.

  Se rotullohet dhe reth vehtes Toka,rotullohet qe te beje dhe naten e diten per tyja.

  Reply to this comment
 10. Fleks September 1, 10:19

  Njekoheshisht o Vjoseb.cka,meso se:

  Fitorja me e madhe e grupimit te djathte me 23 Qershor eshte qe keto zgjedhje nuk i fitoi.

  Por ti i kupton gjerat vetem pasi kane ndodhur e kur te shkruaj une keshtu mbetesh i habitur si gallof.

  E kur do e kuptosh ti kete?

  Jo shume vone,pas 2-3 muaj maxhorance,qe ta maresh vesh se ke ne dore pataten e nxehte.

  E kush eshte patatja e nxehte?

  Jane premtimet tuaja alektorale e pesha e rende e pushtetit ne kohet e sotme.

  Tani ti je akoma para 9 Shtatorit e po vrapon si nje breshke e shumekembesh pa ngarkese.

  Kur ta ndjesh peshen do kerruses si nje mbrumbull e do te te meren kembet.

  Prandaj leri perralat me kukulla e shtroju punes

  Reply to this comment
  • Vëzhguesi F. September 1, 12:47

   O Fleks! O gomar qorr me zile, qe shkon mbas zhurmes se trokellimes!
   Dhelpra, kur e pa qe nuk i kapte dot verigat e rrushit, tha: keto nuk bejne. Keshtu dhe me grupiçken e “djathte” shqiptare qe udhehiqet nga Lulke bashtoja i thone dobiçave gjirokastitet, te “dorezuar” nga krimineli brekedhier Sali shpellari. Pataten e nxehte, por dhe preshin e lyer, (e keni shume qef preshin e Lushnjes ju te Sales) do ta servirim ne hije, se aty do te beje mire. E di ku ndodhet “hija”. Ja duro nja dy-tre muaj, pasi te shikohen pak mire ato qe nuk keni mundur ose nuk keni ditur t’i fshini.
   Sa per SHQUP-in apo siç kerkon ta quash ti “shqapin”, edhe ketu me duhet te jap nje pergjigje. Ose me sakt po ta perseris ate qe te kam thene njehere. Nese hyje dhe bie dakort me mendimin tend se ajo perfaqson krimin dhe kriminelet, siç ke pojhuar disa here ti filozofhajdar i Sales, atehre vendosja e selise se PD-es ne ate godine eshte shume e gjetur sepse ajo partiçke kriminelesh, hajdutesh, pederastesh dhe kurvickash, do te beje trashegimtarin e denje te saj. Ky eshte autogol mor gomar qorr me zile.
   Por SHQUP-in, ju kriminele te rashe e doni per te krijuar sebepe per te justifikuar rremujen qe doni te beni me qellim qe t’i shmangeni drejtesise. e ke degjuar ti kungull pa fare, se ustai i mire i nxjerr nga zjarri geshtenjat pa u djegur fare. Ja keshtu shkalle-shkalle, pa u ngutur, nje nga nje dhe me radhe, do t’u leme te gezoni dhe ca kohe ato qe keni vjedhur me krime dfhe vrasje. Nga hundet do t’ua nxjerrim fleks zogisti-salian! Ne gjume dot’u behemi sa makthi t’iu mbertheje per fyti dhe te shkoni andej nga keni dale. Do shkoni te takoheni me Gazin e Dedes se ju ka marre malli pa e pare.Qener!

   Reply to this comment
 11. ciano September 1, 10:49

  i nderuar poet e ke bere dhe po e ben detyren atdhetare je i vecante por nuk dime se cfar do te bej z RAMA.

  Reply to this comment
 12. Zboristi September 1, 11:40

  Shqiponje e Europes plake
  Fluturone kerkon folene.
  Ta kane shqyer ca pirate.
  Ca hajdute dhe ca legene.

  Salushi si Don Kishot
  per president..
  Per lesh vajte ne kete bote

  Reply to this comment
 13. Zboristi September 1, 11:58

  Shqiponje e Europes plake
  Fluturone kerkon folene.
  Ta kane shqyer ca pirate.
  Ca hajdute dhe ca legene.

  SANCO PANCON -PRESIDENT.
  Me Salen si Don Kishot
  Me Xhozin ne Parlament
  Per lesh vajte ne kete bote

  Me Rilindjen ngjallet shpresa

  Reply to this comment
 14. Fleks September 1, 17:23

  O Vezhguesi F gomar me kembore.

  Pse do besh hatane ti me grupicken e majte se jeni bashkuar dy grupicka bashke.Megjithese dy grupicka bene nje grupocke.

  E di qe te duhet kohe te kuptosh se kryeministrin e Shqiperise Prof Doktor Sali Berishen qe drejtoi ekzekutivin per 8 vite nga 365 dite,pas 9 Shtatorit do ta keni ne balle te opozites.

  Ate kryeminister qe punoi cdo dite,cdo dite 18 ore non stop si punetor i palodhur shteti e per shqiptarizmen.

  Rri i qet z Vezhguesi,se nuk ka nevoje per rremuja pasi grupickat e majta kane premtuar gje te madhe ketij populli.

  E po ti arijne,do ti ngrene vetem kapelen,por si e veshtire me duket.

  Une nuk bie ne vorbullen e budallaleqeve tua,asnje koment nuk te kam bere per qeverine e re.

  Se si i fitoi zgjedhjet,pra me vote SHEQERSHITARE,pra duke hedhur sheqer ne koshere te bleteve ne vend te marjes se mjaltit(votes),kete ta kam thene e ta perseris njemilion here po deshe.

  Ku i kryeakuzuari nga ju LSI,per te cilen u dogj Tirana,u masakruan forcat e rendit,u thye porta e Kryemenistrise se Shtetit Shqiptar e u vane dhe 4 demostrues.

  a u be nga 4 kemebe me 16+1=17 kembe e do ta kesh dhe kokeparlamentar.

  Na qenka autogol marja e SHQUPIT?Po do te jete kur te bjere shi ne shkretetire.

  Pse kush ish gol sipas teje,menyra se si mori PS seline e sotme me firme e kryetarit te SHQUPIT R Alia?

  Sa per preshin duhet te kujtohesh se u serviren dy lloj preshesh,nje ne Lushnje me 1997 e nje ne Tirane me 21 Janar,qe i bie nga nje presh per sejcilin.Shenim,dhe ketu duhet thene te rroje partia

  E kush pjerdh per ate makthin qe thua ti,aq sa u makthove ti per 8 vite ne opozite.

  Kush pjerdh me per makthe te tilla?Askus dhe vetem askush!

  Ti e kape me presh ne duar e me bllok ne dore e tani e ke si mjet transporti me qira me 17 kemebe LSI-ne,e do pjerdhkan ato qe jane qindra here me te paster.

  He te rroje paria te rroje e mos e prish gjakun,po pervish krahet e shtro kurrizin per te kuptuar pergjegjesine e peshen e pushtetit ne kohen e sotme,qe te lexojne pa filluar akoma te hedhesh rreshtin e pare.

  Se nuk i rruh.t kuj as per Gazin e Leshit e as per te pambukut.

  Reply to this comment
 15. Vëzhguesi F. September 1, 21:44

  Hahaha!
  E kam thene dhe here tjeter, sertyka si puna jote i ngjajne sardeleve, qe mund t’i zesh kollaj fare me rrjete fluturash.
  Dy gjera bien ne sy ne te famshmen replike tende.
  Niveli medioker ne trajtimin e problemeve dhe jo vetem, por ke mungesa te theksuara dhe ne sasine e fjaleve shqipe, si dhe perseritje gama-gamesh te degjuara me dhjetra here me keq se nastrua, jo 17 kembesha dhe plot gomarlleqe rrugesh.
  Se dyti ende pa dorezuar zyren dhe dosjen, ka filluar te te levize lepuri ne bark, se e di se çfare te pret.
  Nuk do shume per ta vene re kete shfaqje skizofrenie, nga lloji i fjaleve qe ke zgjedhur per te treguar se je i qete.
  O zot çfare qeverie mediokre dhe kriminele qe ka drejtuar kete vend dhe çfare administratoresh injorante, debile, majmune, por dhe kriminele kishin uzurpuar zyrat e shtetit?!
  Megjithate dua te jap nja dy resto te vogla, sepse kam qef te talle laren me ty.
  Sali Berisha eshte nje cub kriminel, qe jo aksidentalisht por me porosi te padroneve antishqiptar, uzurpoi per 23 vjet funksionin e kryetarit te partise amalgame qe u vetquajt e djathte dhe demokratike, qe perveç disa komunisteve te keqinj, sherbetoreve te nomenklatures se kuqe, ca burgaxhinjeve ordiner qe kishin siguruar nga nje certefikate gjoja si te persekutuar, ca te denuarve politike por spiune te zellshem te diktatures, pjesa tjeter prbehej dhe prbehet nga lumpeni i shoqerise shqiptare, hajdute, kriminele, delexhinj,kopuke,dembele dhe dallaveraxhinj. Keta e qeverisen Shqiperine per 13 vjet vjet, ndaj Shqiperia eshte prapa portes ose prapa listes si Lipe Shtogu.
  Preshi i Lushnjes ishte thjeshte nje presh dh per te nuk mund te gjykohet asnje, megjithese nuk ngelet pa gje me cublleqet dhe cubet tuaj. Por per 21 Janarin kriminelet Sali Berisha dhe Lulzim Basha te paret duhet te pergjigjen se vrane kater njerez te pafajshem dhe nese nuk ndodh kjo, ateher fjala i mbetet nje veprimi tjeter dhe ti si pjese e cubizmit e kupton mire.
  Se fundmi shpejt e harruat kriminelin qe ju sherbeu me devotshmeri, te cilin e ndeshkoi zoti, dhe shpirtin e ka ne ferr, Gazideden, ndaj nuk e rruani trapin.
  Ndeshkimi i zotit eshte i madh per mekatar te llojit Sali dhe compani dhe nuk eshte ndonje çudi qe shpejt ndonjeri nga ky ndeshkim do te shkoje te digjet bashke me te ne flaket e ferrit.
  Autogoli o injorant qendron ne faktin se ju po pranoni si seli nje vend apo objekt qe e keni quajtur kriminele, pra e denje per kriminele si partia juaj.
  Jam i sigurt se pjesa me e madhe tuaja, para se te shkoje ne hije do te behet per ne nje pavion psikiatrie, nga makthi Fleshk! dhe aty ne hije nuk do te mbahen pordhet jo vetem nga fasulet qorre dhe me miza qe do te konsumosh, por edhe se do te ftohesh mor bythpambuk dhe debil!

  Reply to this comment
 16. hamiti September 2, 02:25

  o corape e palare e berishes me emrin flex.o prezervativ i berishes.salua i ka bere ne kohe te shkurter shqiptareve po ato gjera qe i kane bere pushtuesit shqiptareve

  Reply to this comment
 17. Fleks September 2, 04:55

  Huhuhu

  Vezhguesi F na paska ardhur nga Hena ne mbremje e na paska zbritur ne Toke.

  Po si o vezhgues na qenke lodhur kaq shume duke na ardhur nga Hena dhe duke vezhguar Token?

  Kur cdo gje qe ke shkruar i takon qeverise me te korruptuar qe njohu historia 23 vjecare e Shqiperickes pra asaj te dy legjislaturave te Partise Socialiste.

  Ku vete Kryetari i Partise Socialaiste e gjithashtu dhe Kryeministri i Shqiperickes Z Fatos Nano akuzoi ministrat e tij per korrupsion galopant,kur nderkohe populli e jetoi LIVE per 8 vite me radhe.

  E ajo doli me me shume se 60 kembe te korruptuara apo je i fresket ti dhe sapo na ke zbritur nga Hena.

  Prandaj je shume larg ti,sigurisht dhe jo kopetent per te percaktuar Partine Demokratike e kur te besh ca vite ne Toke ndoshta mund te na japesh pakez mend.

  Se po na del dhe mesues kendimi e do na japesh leksione per shqipen time,pasi siduket nuk te pelqejne faktet por perallat me kukulla.

  E di qe te vjen keq qe me 21 Janar nuk e bere dot ashtu sic te pelqente tyja,sikurse ndodhi dhe ne ambasaden amerikane ne Tripoli,ku terroristet pasi dogjen e masakruan me pare ckish pereth,hyne brenda dhe bene menxyre-por ja qe nuk e bere dot.

  E akoma vazhdon te permendesh SHQUPIN e SHQUPET,qe pervec godines se drejtorise se shquperise donin dhe shtepi qendrore shqupesh.

  Po a kishin kooperativistet qe rropateshin si qen bir qeni,te kequshqyer e te reckosur shtepi qendrore kooperativistes?

  Atehere nuk duhej te kishin dhe SHQUPET qe paguheshin sa 10-30 fishi i kooperativisteve.

  Mernin veshmabthje falas.

  Hanin ne kazanin e ushtareve

  Donin dhe pula te pjekura e raki nga ushtaret kur kheheshin nga leja.

  Partia Demokratike mori jo drejtorine e pergjitheshme te SHQUPEVE por shtepine qendrore te shqupeve,qe nuk e meritonin kurre para kooperativisteve te munduar qe kurre nuk vrane ne menyre sitematike shqiptarin e tyre.

  Prandaj auogolin mbaje ti e kur te besh ca vite ne Toke,ndoshta do i gjykosh gjerat ndryshe.

  Kur duhet te te kujtoj se qeveria e Kryeministrit Nano hyri ne Gines te pare per korrupsion,por ti ateher ke qene ne Hene per pushime.

  Njekohesisht tani qe paske mbrit ne Toke,meso njehere e mire se te jesh ne opozite,sot me shume se kurre nuk do te thote te jesh ne hije me kete Shqipericke qe kemi,o bythpambuk e debil qe qendrove po sipas fjales tende 8 vite ne hije e paske ngrene fasule me nje sy e na paske bere dhe vizita psikiatrie.

  Te jesh me prejardhje nga qeveria me e korruptuar e 23 vjecarit,pra te te dy legjislaturave te Partise Sicialiste dhe te kesh kaq urrejtje e mllef brenda ne shpirte,per Partine Demokratike,do te thote se te ben te jetsh keq cdo dite.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA September 2, 09:00

   O Fleksi Sali Hales,
   Ti je nje nga keto Bajga qe stigmatizon poezia e Arben Dukes.
   Nuk ja vlen te merresh me nje psikopat si ty, qe di te grish vetem sallate…
   Kaq kisha.

   Reply to this comment
 18. Fleks September 2, 09:40

  Po o N Vjosa i F Nanos,qe me pushtetin 8 vjecar te tij hyre ne Gines te pare per korrupsion boteror.
  Psikopati je ti qe nuk meresh me komentin e ceshtjes por argetohesh me bajgabejtet e Dukes.

  Si femijet e kopshteve kur i tregon peralla me KUKULLA dhe SHQUPE.

  Kaq kisha dhe une e te uroj te gjitha te mirat,duke shpresuar qe te na beni nje shtet sic e kemi enderruar te gjithe.

  Qe tashme u kuptua nga te gjithe;me rrotacion 4 vjecar.

  Prandaj,perseri te rroje partia.

  Reply to this comment
  • Vëzhguesi F. September 2, 12:27

   O Fle-(shko)! Jemi shume vite drite larg, per te kuptuar ate çka them une! Megjithese nuk jam astronaut, ne raport me ty, me medimin tend kellire, duke flakur tej çdo llo modestie, jam shume larg dhe shume lart, aq sa e konsideroj si vetfyerje marrjen me ty.. Nuk kupton ti F-leshko, jo tete vjet por dhe tetedhjete vjet te rrish ne zyre. Me ty mua nuk me duhet te mendohem as edhe nje minut qe te veje festen sipas kokes gjyveçe. Fatos Nanua, qe thua ti Fle-shko, eshte vella siamez i berishes tend, eshte minuesi i te majtes shqiptare qe ne embrion, eshte nje ish komunist hajdut si Sali Berisha, eshte dhuruesi i pushtetit me 2005-sen ati qe fundosi shtetin shqiptar ne 1997-ten, esht po aq i korruptuar dhe matrapaz sa Sali Berisha. Por ka nje ndryshim.Nuk eshte shpellar, cub i rritur mes cubesh, nuk ka vrare njeri pas shpine, nuk krijoi Hiroshimen shqiptare,nuk vrau njerez te pafajshem ne bulevard, megjithese ne 14 Shtaor 1998, kishte rast te qeronte si qener te zgjebosur ata qe kerkonin te benin grusht shteti me tanke dhe mitroloza. Vodhi ca para me seksere per te luajtur bixhoz nepe bote, por nuk privatizoi Shqiperine dhe pasurine e shqiptareve per te pasuruar familjen dhe jeniçeret e tij siç bei dhe bene deri ne diten e fundit ky malok kriminel dhe antishqiptar.Ka nje edukate tjeter edhe pse eshte nje frikacak dhe pordhac. Me perplasje te kota brenda llojit, por mundesoi ringritjen e shtetit te fundosur nga kasapi dhe satrapi i Viçidolit.
   T’i them keto gjera, jo se ti i kupton por te kuptosh qofte dhe 30 % se cilin ke perballe. Une nuk kam qendruar jo tete vite por as nje dite ne hije. Ti dhe shokete tu, me varketarin e djemve te Enverit, po, dhe nuk dihet se sa. E kupto se çdua te them me qendrim ne hije, apo je fare avdall? Ti kujton se e kam fjalen per qendrimin ne opozite?! Hajde bylmez, hajde! Jo mor jo, se qendrimi ne opozite eshte luks, por ne hije ku rrine kriminelet, mafiozet dhe ordineret e sojit tend. Natyrisht kete duhet ta vendose drejtesia, por gjasat jane se nuk do te jete e larget dita, kurdrejtesia e kapur te jete drejtesi dhe jo paudhesi. Sa i perket temes per SQUP-in, nuk kam ndermend te lodh gishtat ne tastiere me teper se t’i kam thene nje here. po qe se pi cigare apo mall nga Lazarati, do te nderhyje qe te lejojne diçka, se ke nje kontribut te rendesishem qofte per kontrabanden e cigares dhe qofte pr rritjen e prodhimit ne Lazarat.

   Reply to this comment
 19. Labi2 September 2, 10:25

  O flecke qe je bere si lecke,po pse mendon ti se serbi dhe te gjithe te gjithe ju serbosllavet do nte vini perseri ne pushtet?
  Me ato qe keni bere jo qe nuk vini me ne pushtet po me ate lulken tuaj idiot do te katandiseni si Partia Agrare.
  Pop;ulli shqiptar nuk i harron krimet tuaja se jane me te neveritshme se ato te Enverit.

  Reply to this comment
 20. Labi3 September 2, 12:21

  PD do te vije ne pushtet aq shpejte sa dhe ti vete do te habitesh e do kujtohesh se ja ka futur si kau peles

  Reply to this comment
 21. mirnjohje September 2, 17:07

  FLEKS –LESHIT ENDE NUK I KA DAL PIJA ALLA SALI INJORANTI,……..POR S’KA PROBLEM SE PO TE QE NDRYSHE ME KE DO TE MERRESHIM —NUK SHTYHET.

  FLEKS –LESHI LE TE PUTHET ME SALEN DITE E NATE — SE TANI DO TE JETE I LIRE –NUK KA PUNE SHTETI .
  SALA –TANI DO TE JETE VETEM I JUAJI O FLEJKS –LESHI. TA KENI ME JETE —-
  SHQIPERIA SHPETOI PREJ TIJ.

  Reply to this comment
 22. lisdushku September 2, 17:15

  e kam thene dhe tjater here fleksi eshte rrecka qe mbulon xhozezhelen,quhet xhozefina topalli,eshte zhoooziiiiiiii! Me tha e bija:Mami,tani rri gjithe diten para kompjuterit dhe komenton vargjet e arben dukes

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*