U var me lidhëset e tutave sportive, detajet e reja nga jeta e 52-vjeçarit që u vetëvra në paraburgimin e Durrësit

August 2, 2020 12:48

U var me lidhëset e tutave sportive, detajet e reja nga jeta e 52-vjeçarit që u vetëvra në paraburgimin e Durrësit

Detaje të reja janë mësuar lidhur me 52-vjeçarin Tonin Toçi, i cili vari veten mbrëmjen e djeshme në qelinë e paraburgimit në Durrës.

Burime bëjnë me dije se 52-vjeçari ishte me origjinë nga Mirdita dhe i kishte dhënë fund jetës duke përdorur lidhëset e tutave spotive që mbante veshur në momentin kur ishte arrestuar.

52-vjeçari, nuk ishte i panjohur për rajonin e Policisë, pasi kishte dhunuar sistematikisht bashkëshorten dhe djalin, sidomos kur ishte i pirë. Edhe më herët ai ishte prangosur por gruaja kishte tërhequr pas denoncimin për të, duket e lënë të lirë. Sipas të dhënave, mësohet se 52-vjeçari kishte konsumues i rregullt i alkoolit dhe nuk punonte prej kohësh.

Pas denoncimit të bërë në Dosja.al, Policia e Durrësit njoftoi me anë të një reagimi zyrtar ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në qelinë e paraburgimit. 52-vjeçari që vari veten mbrëmjen e djeshme kishte vetëm 3 orë i prangosur për dhunë në familje. Ndërkohë dy efektivë policie janë marrë nën hetim nga SHÇBA, ata akuzohen për “shpërdorim detyre”.

j.l./ dita

August 2, 2020 12:48
Komento

1 Koment

  1. Adih August 2, 15:43

    Halli ,fukaralleku ,gjendja e veshtire ekonomike sociale e ka dekraduar te vari vehten .Me gjithe se perdorte dhune ne familje shume keq ,por edhe ky i ndjere bir nene ishte ??
    Nuk e di ,a ka kamera ne dhoma ,ku te pergjohen te burgosurit .Dhe ne qofte se ka ,mbajne pergjegjesi rojet e burgut .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim