Vasili i bën apel prokurorisë: Heto skandalin!

May 14, 2018 19:13

Vasili i bën apel prokurorisë: Heto skandalin!

 

Kreu i grupit parlamentar te LSI deklaroi sot se me qendrimin e tyre, deputetet e PS Ulsi Manja e Vasilika Hysi pranuan manipulimin e kodit te procedures penale.

Deklaratë për media e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili

Çfarë ndodhi me nenin 491? Ju e patë që të dy, gënjeshtarë  tashmë të pacipë, kjo është një çështje që nuk përbën më as lajm as për mua dhe as për qytetarët, treguan qytetarëve që neni i famshëm 491, ishte votuar duke thënë jemi dakord sipas një varianti, të një grupi, të një komisioni, por pyetja ishte: Cili është varianti? Cili ishte grupi? Cili ishte komisioni?

Pra ndryshimi nuk u tha, nuk u evidentua, nuk u verbalizua, u fut tinëz si një lojë email-esh, duke shndërruar komunikimin serioz, komunikimin zyrtar, komunikimin që mbetet, në lojë email-esh, në lojë Whatsapp-ësh, në lojë Twitter-ash dhe lojë e të gjitha mjeteve informale të komunikimit.

Jam i mahnitur, sot e kësaj dite, se ç’bën Prokuroria shqiptare për një çështje të rëndë shtetërore, ku manipulimi është sheshit dhe që ka hapur penxhere, shtigje, interpretime, mundësi për ti shpëtuar drejtësisë dhe për ti devijuar, vazhdon dhe rri e mbyll gojën.

l.h/ dita

May 14, 2018 19:13
Komento

12 Komente

 1. cfar kar.n skandal eshte ajo video halabkesh stisur nga banda e shpellarit May 14, 19:26

  Prokuroria duhet ta hetoj Skandalin vertete
  dhe rrase Brenda halabaket e fshatit ,
  qe e kan shndruar politiken ne nji loj lufte
  me bajga stani.

  yyyyyyyyyyyyyyyt rrace mutit ,

  kush i mban ne politike kta shkerdhata .
  qe jane te dhim deri ne gryk me krime e vjedhje te shtetit e kane surrat e derdellisin medieve
  banda e pederasteve opozitare e ka kap histerie

  Reply to this comment
  • Boledashi May 14, 19:51

   Uau Cilja! I ziu Cile!.Po ik o Cile qifsh vehten, se je bere si daulle e jevgjitit per Monarocken. Cile Cile koke bile.

   Reply to this comment
 2. ALBAN DEGA May 14, 19:27

  From: Alban Dega
  Date: May 11, 2018 at 12:36:48 PM EDT

  PERENDI E SHTETIT …
  SHEN DREJTESIA !

  -Nga Alban Dega, Nju Jork

  BANDA E GANGOVE
  KA SHKALLUAR
  SE I PLASI KOKA(INA)
  NE DUAR !
  JO ATIJ POR
  DOLIVICIT
  TE DY JANE
  VEC ZOGJ KERRIQIT !
  E HENGRI
  DHE HOR BESIMI
  LAKU SHKON
  TEK SALADINI !
  FLAKA DEL
  FILL PAS TYMI
  TYM I ZI
  MAFIAS NE
  SHQIPERI
  NE KRYE TE SAJ
  SHOKU SALI
  KRYEPESHKU
  NE TEPSI
  PESHQ TE MEDHENJ
  NE RADHE PAS TIJ
  NE DAC NE PARTI
  E NE DAC NE SHPI!
  RROFSH E QOFSH
  O ZOT DREJTESI!
  EDHE VONON
  POR KURRE
  S’ VDES TI !
  PO I VJEN FUNDISALIQIT
  ZEMRA E SHTETIT
  ESHTE VECSE
  PREJ LIGJIT!
  NE GRAHMA
  TE FUNDIT
  SALIKRACIA
  SHPIRTI I SHTETIT
  ESHTE DREJTESIA
  DRIDHET MULI
  E LUL HAJNIA
  KAPLON SALEN
  DREQ… CMENDURIA
  PETRIT- MONA CIZMEN TRONDIT HISTERIA! YLL MAVRINE. LEMERIA !
  ALIBE GEBELSIN
  CMENDURIA
  CMENDURIA E TERBIMI NGA DREJTESIA E ZOTERI VETINGI
  NE DOSJE TE TYRE
  KEMBEKRYQ ULUR
  KUSARIA E KRIMI.
  NE KLD TEK MINISTRIA
  KAMIKAZE I PAT SALÍA
  NUK I SHPETON
  AS GJURULLDIA
  NE HORIZONT
  U FEKET QELIA !
  NE GRAHMA TE FUNDIT. SOT ESHTE MAFIA !
  VRANE ME PLUMBA
  VRASIN ME FJALE
  SHPATE INTRIGAT
  JATAGAN SINGINE
  VICIDOL SHTRIGAT
  NASTRADIN SALINE
  UA LEVIZE FIJET
  SIC DO NEN SURDINE
  VEC KAMIKAZIN
  TA BEJNE ATA DINE
  GJITHNJE ZGJEDHIN
  ME TE MIRIN
  KRYQEZUAN ARTEN
  TANI FATMIRIN !
  ME TYMUESE
  E MIELL TE BARDHE
  SHOHIN FUNDIN
  CUNAM DUKE ARDHE
  SE KRIMI PAANE
  PO U DEL DARDHE
  PANIKU TMERRI
  TERBIM LEMERIA
  BUZEQESH RYEPESHKU
  VETE MARESHALL SALIA
  KERCEN LUKUNIA
  SE KANE PREJ QEFIT
  SE KANR PREJ GEZIMIT
  E KANE PREJ HALLIT
  E KANE PREJ TERBIMIT !
  HIDHET KRYEPESHKU
  E KA PREJ ZAVALIT
  BANDA E GANGSTERVE
  ESHTE NE PIKE TE HALLIT
  I PARI NE VALLE
  GJITHNJE BUZAGAZ
  PARA E MBRAPA
  NJEMIJE KAMIKAZ!
  TRONDIT PANIKU
  TE PARIN E TE FUNDIT
  TOKA NEN KEMBE
  I RRESHQET MAFI
  KATUNDIT
  SE BUZEQESH MIRE
  KUSH QESH I FUNDIT TERBIM LEMERIA
  NE AGONI MAFIA
  PO RILIND SHQIPERIA
  OKSIGJEN LIGJI
  SHPETIM DREJTESIA!
  FESTE E MADHE
  PO VJEN TEK
  SHQIPERIA
  NE FRON PO VIHET
  VETE PERENDIA
  EMRI I SAJ ESHTE
  SHEN DREJTESIA!

  Reply to this comment
 3. Zgalem May 14, 19:30

  Cilin skandal te hetoi ? Juve jeni te mbytur ne skandale , qe kane qene shkak i vdekjeve , jo nje rrast por dhjetra . Fillo me Trebicken , kalo te Olldashi , vijo te Mediu etj etj . Fol ! Kjo zhgarravine , qe poaraqesni , eshte sajese tuaja . Jini vete skandali , qe flet pa pushim . Zgalem

  Reply to this comment
 4. Kta jane Fabrika qe prodhon Skandalet dhe i kerkojne Prokurorise ti hetoj ! May 14, 19:38

  NUK KAN FAJE KTA FUNDRINA
  KTO BANDA HALABKESH QE PAGUEN

  NE PARET E BUKES SE GOJES QE SHTETI
  JA MERR NGA TAVOLINA TAXAPAGUESIT SHQIPTARE JOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

  KAN FAJE PUSHTAT QE KANE MATERIALE PAFUND
  PER T’JA RRAS KOKEN E GJUHET E KTYRE
  KARAPUTANAVE TE POLITIKES DHE NUK

  BEJNE ASGJE E RRINE SI MUTI NE SHI
  DUKE ACARUAR E SHTRESUAR POPULLIN !

  NGELEN DUKE I DHENE OXIGJEN TOLLUMBACE
  QE MBUSHIN MEPORDHE MAJMUNAT E KARAKURVES PLAK
  NE VEND QE TI INJOROJNE E MOS T’I KUSHTOJNNE ASNJI VEMENDJE E GJEJNE FJALET E DUHURA ME JA LEN MUTIN NE GOJE

  Reply to this comment
 5. Kaçi i zi May 14, 19:51

  Te hetoje pergjimon e Metes

  Reply to this comment
 6. Fat man May 14, 20:33

  Po ik o kokerrjepur, o tip beqiri, lengaraq rri pas baxhelles Mona Cizmja.
  Mos bej apel Vasil, por shko direkt ne Prokurori pa humbur kohe dhe bej denoncim ose ndryshe ik pitdhu o shkerdhate, mos dil me ne fb e konferenca, sumce.

  Reply to this comment
 7. Alban Degs May 14, 21:36

  —–Original Message—–
  From: Alban Dega
  Date: April 6, 2018 at 10:37:34 AM EDT

  MONA CIZMJA E SALI KADAFI !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Shkoj e eshte ne burg ish- Presidenti i Frances Sarkozi ndersa Saleh Kadafi kercenon me vrasje e vdekje kryeministrin e Shqiperise me ze e figure ne ekranet e televizoneve dhe kryeprokurorja Arta Marku dhe kryeprokuhorat e Palles ala Besim Hajdarmataj, qe dekonspiruan operacionet antidroge dhe antikanabis te policise shqiptare tek Sali Eskobar Lazarati vegjetojne akoma ne Prokurorine e Pergjithshme!?
  E Sali Berisha ben thirrje te hapura per revolucion bolshevik e dhune qytetare, per lufte civile si shpresa e vetma dhe e fundit per te shpetuar bythen e vet prej kryekrimineli perserites e vrasesi serial te Shqiperise dhe te te birit te vet Shkelzen CEZ Gerdeci dhe te ortakut te tij ne sherbimet e fshehta antishqiptare ndaj UDB-es gjakatare serbe e RIA-s e GRU-se vampire ruse te Putinit Flamur Noke Milloshevici e Lulezim Fazlic Bakojanis
  Cfare drejtesie e ligji pritet nga prokuhora te tille, sikur nuk ka Shqiperia me qindra juriste pa pune edhe me diploma nga Universitete me fame boterore
  Vetem nje banjo e maceve te saj ne sarajet e Gjirit te Lalezit kushton sa dyfishi i nje shtepie e fakirave te Kukesit qe pa pasur makine as patente per ngarjen e saj kishin dale te gjuanin me gure e drure policet e shtetit , me vare e bidona me benzine pronen private dhe publike!
  MONIKA KRYEMADHI DHE BANDA E GANGSTEREVE TE SALEH KARAXHICIT DUHET TU KTHEJE PARATE DHE PRONAT E VJEDHURA PROTESTUESVE DHE MBARE SHQIPTAREVE JO TI NXJERRE NE PRITE PER BYTHEN E VET E BANDES SE GANGSTEREVE TE sALI LIKE FLORIRIT !

  Reply to this comment
 8. Alban May 14, 21:37

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia, po shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministria !
  E mosomakeq !
  Cofi dhe Tepsia !
  Po vjen drejtesia !
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine.
  Humbameno!

  Reply to this comment
 9. Alban May 14, 21:38

  Me gjuhen e fakteve

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia, po shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministria !
  E mosomakeq !
  Cofi dhe Tepsia !
  Po vjen drejtesia !
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine.
  Humbameno!

  Reply to this comment
 10. s.g. May 14, 23:45

  Mirë e ka ky demagog pati fiasko në zgjedhje dhe prap del e leh se po të kishte PS grupe të krimit mbrapa këta bajga as me u pjerdh sdo guxonin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim