Vasili i përgjigjet Bashës: Përballemi ku të duash

June 3, 2017 12:29

Vasili i përgjigjet Bashës: Përballemi ku të duash

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar nëpërmjet një postimi në Facebook ndaj deklaratave të Lulzim Bashës në Krujë.  Ai i kërkon Bashës përballje.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:
“I dashur Luli, nga Kruja, nën dehjen e hashashit, më zure dhe mua në gojë.

Mosmirënjohjen ndaj Berishës dhe Metës ta njoh mirë.

E di mirë edhe që ke hequr dorë nga objektivi yt dhe i PD-së për kryeministër dhe president.

Megjithatë, për të vërtetat e shpk-ve të tua dhe shumë të vërteta të tjera, që unë di nga takime shumë të rëndësishme, meqënëse edhe kandidati tjetër nuk po ta fishkëllen, edhe në respekt të demokratëve të pres të përballemi në tv, shesh a ku të duash.

Ky, Luli, është një shans edhe për ty”

June 3, 2017 12:29
Komento

5 Komente

 1. Ardiani June 3, 13:16

  Perballja behet ose nuk behet mes dy kryetareve te partive kryesore. Pra mes Rames dhe Bashes. Ti mjeko-ligjori Vasisi je i vogel. Do shkosh atje ku ke vendin ne keto zgjedhje bashke me LSI tende. Te 4-5 deputete si ne 2009. Aq eshte pesha reale e OJQ-se Metes.

  Reply to this comment
 2. shpresa June 3, 13:16

  U be burre Petrit Vasili, por duhet te pyes dhe Moniken, pastaj te perballet, por jo ne tv por ne ndonje qoshe muri. Ik O Petrit se te pame edhe kur ishe minister , me keq se keta “tekniket” e tanishem.

  Reply to this comment
 3. Adih June 3, 15:25

  Rri urte o Vasili , se Saliu i Lulit , e ka bere me ze e figure vidion ,dy jave para gjygjit , qe likja e fitoi 5 me 0 ,ku jane te luturat qe te rrengjethin ..Te jesh i sigurte ,Ish sekretari i PPSH eshte shume i zgjuar dhe ka eksperiencen e ??!!Prandaj e linte nga tre ore ne parlament , Likja i jot Saliun, dhe na trembte kalamajte .

  Reply to this comment
 4. Sokoli June 3, 16:34

  Ti duhet te perballesh para drejtesise sepse

  ka fakte e prova qe

  Ti ke porositur dhe paguar vrasjen

  e deputetit te Fierit Fatmir Xhindi.

  Ti Vasilii akuzohesh per Krim Ordiner…

  Reply to this comment
 5. Fat man June 3, 18:51

  C’jane keto kotele qe kerkojne te bejne tigrin, te dy ne partite e tyre kane rolin e mbushesit te topit, a thua nuk pyesin per Like Floririn dhe Sali Kriminelin e veprojne ne koke te tyre ?
  Cfare te besh do te degjojme traplliqet e rradhes deri me 25 qershor.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*