Vasili i përgjigjet Ramës: Ti je si Adham’Uti

May 3, 2018 12:17

Vasili i përgjigjet Ramës: Ti je si Adham’Uti

 

Ndërsa deputetët demokratë janë larguar nga salla, ata të LSI-së kanë vendosur të qëndrojnë duke replikuar me kryeministrin Edi Rama.

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama i shtroi një sfidë para kryeministrit.

“Më lejoni t’iu bëj një sfidë. Në raportin e DASH të vitit 2016 për Shqipërinë thuhet: Shqipëria nuk figuron e listuar në vendet për pastrimin e parave. Ndërkaq kam thënë në këtë foltore një vit më parë, atë çfarë thoshte në atë kohë raporti, pra, në vitin 2017 për 2016, dhe thotë tekstualisht këtë që po citoj: Shqipëria figuron në vendet problematike për pastrimin e parave. Ndërkohë në raportin e këtij viti të publikuar pak javë më parë që i referohet vitit 2017, thuhet tekstualisht kështu: Shqipëria mbetet rrezik i madh për shkak të pastrimit të parave të pista. Nëse nuk është kështu në raportin e DASH unë iki nga ky Parlament zoti Kryeministër. Më provoni të kundërtën e kësaj që thashë që është qëndrimi zyrtar i DASh për qeverinë tuaj zoti kryeministër”, tha Luan Rama.

Ndërsa lidhur me shëndetësinë, kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili foli dhe si ish-drejtues i këtij dikasteri.

“Në Shqipëri or ti mik është bërë para se të vije ti “kardiokirurg”, ka pasur 98% të mbulimit me vaksina, vend lider në imunizimin evropian para se të vije ti, nuk janë bërë as me hanxhar, as ato të ndryshkura që të kanë thënë ty dhe ca ke teknologjinë e lartë e ke gjetur nuk e ke blerë.

Ka një këshillë shumë të mirë, miqësore për aq sa ka mbetur për t’u njohur bashkë: Mos fol më për shëndetësinë se ata që merren me këtë punë i gajase.

E di si je bërë kur flet për shëndetësinë, më pak se Adham’Uti”, tha Vasili.

a.s/dita

May 3, 2018 12:17
Komento

8 Komente

 1. fatmiri May 3, 12:28

  Po more adhamut. Edi Rama nuk e mban vehten per mjek, por ti qe e mban vehten te tille, me sa duket I ngjan shume adhamutit ore vasillaq.

  Reply to this comment
 2. M a r k o May 3, 14:19

  Ky esht tarravole krejt

  Reply to this comment
 3. dulla May 3, 15:27

  Mor hale vasili, para se Te perdoresh emrin e Adhamidhit per krahasime meso njeher kush ka qene ky njeri. Mos u mbeshtet tek sajimet e nje perversi si cajupi. Po s’ke c’ben, tere qelbesirat nje mut jane, ne te gjitha kohet. Fuck you more hale

  Reply to this comment
 4. Dash May 3, 16:28

  A kafshe e m..tit ,cfare plehrash ka politika shqiptare….

  Reply to this comment
 5. Jevi May 3, 20:16

  Po cke me nipcen o palo doktor i Kozmait?Do te beje mire te mos dalesh me pasi me vepren tende sje gje tjeter vec nje sherbetor i Kryemadhit.

  Reply to this comment
 6. Jimi May 3, 21:13

  Eshte vertet cudi!? O ne jemi te marre qe i marrim seriozisht keta delenxhinj, ose keta delenxhinj nuk lexojne asnje koment ose prononcim publik, qe te kuptojne se ky popull jo vetem nuk i do, por kerkon qe nje ore e me pare keta bandite ti dorezohen drejtesise!?

  Reply to this comment
 7. fteri May 3, 23:05

  Vasil , bythëlpirsi i Munikës kry atë detyrë ,pastaj merru me Ramën.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*